SOXOL-Soxol (3″CD-R-2010, KLaNGundKRaCh)

Oproti jiným titulům pražského vydavatelství KlangUndKrach, je tento šestnáctý nepoměrně jednodušeji pojatý. Razítkem obdařený třípalcový vypalovák je vložen do plastové kapsy společně s barevnou dvoustránkou.

Bez pár vteřin naplněný disk (21:05) představuje projekt Soxol dvěma tracky. Café Na půl cesty [Live] (1) je záznamem z jedenáctého března tohoto roku. Kytarová těžba bez prolomení limitů. Bezpohlavní, domýšlený tvor jaký je vyobrazen na titulní straně. Dva hladcí tvoři mohou cosi připomínat, ale jejich zubáky odrazují abyy se jimi našinec zabýval. Ubrousek obdařen čímsi. To vše mi doprovází obsaženou hudbu. Cítíte náladu, slyšíte hudbu, ale nápad na její živé zpracování vše mění. Akordové skoky jsu nastíněny aby se rozpily jako čerstvá kapka inkoustu na pijáku. Přidáte-li další a další, neplánovaně se Vám může zjevit podoba něčeho co znáte, ale v žáném případě na to nespoléhejte.

Tříminutový apendix „Catacea“ (2) pokračuje v podstatě tímtéž čím naživo. Rozechvívané strunění s příměsí elektric-ko-ko-vových nečistot.

Pokud nevíte co jsem Vám snažil popsat, pak vězte, že to nevím ani já sám.

RadeK.K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *