SOLUS – Solus (CD-2015, Dark East Productions)

Toto album od projektu SOLUS sice není nejnovější, ale v podstatě je stále aktuální. Stojí za ním maďarský instrumentalista „D“, civilním jménem Dávid Vadkerti-Tóth, jenž se po sérii realizovaných demáčů a splitek konečně dopracoval k dlouhohrající desce. Na ní shrnul veškeré své hudební vize do jednotného balíku, který víceméně vzdává hold vpravdě nesmrtelnému vlivu BURZUM.

Blackmetalový projev SOLUS je tedy zvukově velmi surový, ale zároveň „nikam nespěchající“. Jednotlivé skladby zcela podléhají středně rychlému tempu a určitý atmosferický vliv dostává SOLUS až před brány doom metalu, potažmo black-ambinetu. Rezonující zvuk kytar a extrémní vokály pak už jen zastřešují to, co už v podstatě patří ke koloritu žánru.Solus_band Je tedy zjevné, že si „Solus“ snadno spletete s celou řadou obdobně laděných nahrávek, ovšem ne zdaleka každý hudebník řeší otázku osobitosti na první místě. A to je přesně i Dávidům případ.

Jak to ale s jeho projektem bude v budoucnu, to pravděpodobně ví jenom on sám. V průběhu času se totiž přestěhoval z vlastní domoviny do Británie a s největší pravděpodobností se bude v následujícím období věnovat trochu jiné muzice. Uvidíme, co nového z toho všeho vyleze. Nicméně „Solus“ je album, které cílovou skupinu posluchačů bez problémů uspokojí.

Skladby: Visszatérés, Világok közt vándorló, Elfeledett utak, Az örök körforgás, Path of Wisdom, Lebegés.

Sestava: D (Vadkerti-Tóth Dávid) – zpěv, hudba.

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *