SMASHING DUMPLINGS – Gastrogrind (CD-2011, Coyote Records)

Láska k nejoblíbenějšímu českému žrádlu a k tomu pořádná porce toho nejsmrdutějšího prasopalu. Na co ti milovníci grindu ještě nepřijdou!? No není to k popukání? Samotný název titulu mě skutečně od plic rozesmál, přičemž ani domovské pojmenování SMASHING DUMPLINGS není k zahození. Legendární SMASHING PUMPKINS by asi po prolistování přiloženého bookletu spáchali hromadnou gastro-sebevraždu s tykvemi na hlavách. Ještě vypečenější je však potisk samotného CD, na kterém je velice „živě“ nasvícen guláš s hromadou knedlíků. Tady už chybí jen přidaná vůně v krabičce! A pak že jsou všichni grindeři zarytými vegany 🙂

Stylová image a smysl pro humor, to je krédo, kterého se SMASHING DUMPLINGS drží jak čert kříže a pokud jsou mezi vámi posluchači či hudebníci, jež berou svoji tvorbu s veškerou vážností, určitě si dejte pozor na ruce, kterými začnete brzy lomit. Mohli byste přijít k úrazu! „Karlovarský knedlík“, Chlupatý knedlík“, Plesnivej knedlík“, Švestkový knedlík, Knedlík s vajíčkem“, „Borůvkový knedlík s tvarohem“… to jsou všechno názvy mnou vybraných skladeb! Zkrátka knedlívková revue na mnoho způsobů, zdánlivě tématicky členitá, leč hudebně naprosto sterilní. V jednoduchosti tedy: jeden track střídá druhý, neměnný grind core rukopis, kanální vokál a nepochybně chytlavé cajdákování, které v živém provedení musí probudit i toho nejzhulenějšího punkera z Dolního Buranova. I přes tisíckrát omletý flašinet však nelze o SMASHING DUMPLINGS mluvit jako o partě neumětelů. Když se budeme držet striktně žánrových regulí, je všechno v nejlepším pořádku. Knedlíkové songy jsou chytlavé, agresivní, brutální a co se týče výsledného zvuku, tak ten je peprný jako gulášek mého tatínka (a to je panečku gulášový gurmán :)). Je vidět, že kluci ze studia Davos mají tuhle hudbu opravdu v malíčku.

Pokud SMASHING DUMPLINGS vydrží zápal a smysl pro humor, může Česko do světa vystřelit další grind coreovou kometu. Už se těším, kterak zahraniční příznivci dorazí na Obscene Extreme fest a rozeberou veškerý jídelníček z „gastrodistra“. Bylo by určitě skvělé, kdyby i tito šílenci dostali na nejextrémnějším festivalu na světě patřičný prostor. Taneční grind umí obecenstvo vždycky rozpálit. Abych však ale příliš neodbočoval… určitě by bylo záhodno, abych touto cestou tento úchylný gastronomický spolek představil. – Bális (WYRM, UNCLEAN) – vařečky a hrnce, Vichus (BLOODY DIARRHOEA, PUNISHER) – měchačka a Pervert (FLESHLESS) – naběračka, Kícr – kuchyňské minutky. Nuže….žádná neznámá jména!

„Gastogrind“ je standartně zvládnuté řemeslo. Je zcela zřejmé, že menu tohoto jídelníčku těžko někoho omráčí, dost možná ani grindoví nadšenci nebudou při ódách na knedlíky všeho druhu ječet jako nadržené fanynky THE BEATLES, ovšem na druhou stranu leckoho potěší nadhled, svojsky pojatý humor s odkazem dnes už legendárních AHUMADO GRANUJO. Jednoduchá muzika, účelný dusot a ještě evidentní vidina úspěchu v celosvětovém undergroundu. Kdo by to nebral? Mimochodem….album bylo vydáno ruským labelem Coyote records, takže první krůčky byly učiněny hned po zhotovení prvního chodu. Teď ještě aby si SMASHING DUMPLINGS připravili „něco vtipného“ i na další desku. Jo a..když už nic, tak by se slušelo, aby kluci zůstali u precizně ztvárněných obalů a bookletů. Ještě tak mít luxusní vinyl a sběratelé zešílí úplně!

ALL

http://bandzone.cz/smashingdumplings

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *