Skupina TRNY & ŽILETKY vydala své první album!

Trny a ŽiletkyPrvní stopy skupiny TRNY & ŽILETKY jsou z podzimu 2015, kdy začal kytarista Majkl posílat Desedovi kostry písní budoucích. Z počátku byly písně spíše pomalejšího tempa a nesly s sebou podobnosti slyšené u Majklových DIFFERENT VALUES, ale i od bývalých DARK GAMBALLE. Postupem času začala tvorba nabírat thrashovou rychlost a také hlubokou čerň, takže dnes se můžete u Trnů & Žiletek setkat s odkazy na AT THE GATES, BEHEMOTH, ale i Devina Townsenda či IHSAHNAa, ale to vše s obrovskou dávkou vkladů z vlastní studnice nápadů.

A propos, přemýšleli jste někdy o tom, že to, co se děje ve vašich snech, je vlastně poodklopení pomyslné pokličky, letmým náhledem do paralelního Světa? Kde se berou místa, na nichž jsi v reálném životě zaručeně nebyl, ale ve snech se do nich dokážeš vracet? Jestli je tomu skutečně tak, tak Svět, který popisuje Desed ve svých textech, není to pravé místo na opalování a relax. Naopak, je plný akce a není v něm nouze o nebezpečí, ostré hrany, trny a žiletky.

Původně mělo jít v projektu T & Ž o jednorázovou výpomoc, tzv. pro radost, která se postupem časem lehce zvrtla, až k debutnímu CD se stejným názvem jako skupina TRNY & ŽILETKY. Pokud se dá vůbec hovořit o nějakých ambicích, v době, kdy se hudba stala „pouze“ duševním vlastnictvím nemaje prakticky žádnou hmatatelnou hodnotu, má hudba Trnů & Žiletek touhu být sugestivní a opravdová.

Sestava

Majkl – kytara, basa, klavír
Desed – zpěv
Paull Black – bicí

Hosté

Přemek Máčel – saxofon
Soňa Valášková – recitativ
Hedvika Šlápotová – flétna

http://bandzone.cz/trnyaziletky

https://www.facebook.com/trnyaziletky/

https://trnyaziletky.bandcamp.com/releases

http://trnyaziletky.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *