SKLEPMASTER-The Unforgiven Sin (miniCD-2011)

Přijde vám na recenzi CD kapely, která se jmenuje SKLEPMASTER! Co lze očekávat? Už léta jsem imunní vůči všemožným názvům a raději si vůbec nic nepředstavuji. Ale SKLEPMASTER? To je tedy skutečně název jako víno, mé předsevzetí je pryč a do mysli se vkrádají představy. Osobně jsem to typoval na pořádně provařený old school thrash, ale nakonec jsem byl hezky vyveden z omylu! SKLEPMASTER totiž produkují vysoce kvalitní death metal, jenž sice přísahá na zásadní žánrové legendy, ovšem zvukově nebezpečně dotírá na aktuální počiny. Z několika skladeb je tedy cítit, že miniCD je „The Unforgiven Sin“ je produktem čerstvým a navíc více než zdařilým.

Kapela za dobu své existence vyprodukovala zatím pouze jedno CD-R s názvem „A Taste Of Demonology“, od kterého se zjevně odrazila ke zdařilejším zítřkům čili k současnosti. Je evidentní, že kluci jsou skvěle sehraní, šlape jim to totiž věru dokonale. Jednotlivým skladbám nechybí nápad, živelnost ani srdcervoucí melodie ala Sweden. Navíc kytarové riffy občas sklouznou i k přízvisku „core“, přičemž ani thrashmetalové okénko bych v tomto případě úplně nevylučoval. SKLEPMASTER však nespadli do galerie konzervativních odpadlíků, ale patří spíše do sorty ambiciózních šelem a nejsem si zcela jist, zda milovníci let devadesátých budou s touto metalovou nakládačkou soucítit. Mně osobně však pánové velmi mile překvapili! Proti téhle prácičce snad nelze namítat ani půl slova. SKLEPMASTER zkrátka už dobře vědí co chtějí a rozhodně se nenacházejí ve stádiu hledání „čehosi“. Tleskám!

Co se týče zvukových kvalit, tak i tato složka je ošetřena poměrně slušně (nahrávalo se ve studiu Helpness), žádný výrazný škraloup tu nenacházím, i když ruku na srdce – o nějaké extra bombastičnosti se hovořit (zatím) nedá. Ale to už bychom se dostali do začarovaného kruhu a nakonec bychom zůstali vyset samozřejmě u korunek. Proč však i tuzemsko nesrovnávat s těmi nejvyššími? I ve skromných českých podmínkách totiž lze vyprodukovat povedené skladby, které musí zákonitě přesvědčit nejednoho milovníka melodického death metalu. Jsem si jist, že kdyby byli SKLEPMASTER ze Švédska, tak v současnosti obrážejí společně se SOILWORK jedno město zadruhým. Z hlediska vlastní spokojenosti snad ani v deathmetalovém ranku nelze učinit víc. „The Unforgiven Sin“ je povedené CD o čtyřech promyšleně vykonstruovaných chodech a já pevně věřím, že toto mé setkání se SKLEPMASTER nebylo zdaleka poslední… Závěrem ještě malá poznámka. Artwork alba vytvořil samotný Deather, což je pochopitelně záruka té nejvyšší kvality. Teď už jen dostat se na úroveň souborů, kterým už v minulosti náš UG kreslíř neskonale pomohl.

ALL

http://bandzone.cz/sklepmaster

http://www.sklepmaster.cz/


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *