SKLEPMASTER – The Great Apocalypse (DVD – 2012)

Deathmetaloví melodici SKLEPMASTER nemají na svém kontě ještě ani debutovou desku a už teď se mohou pochlubit profesionálně zpracovaným koncertním představením, které završuje jejich pětileté působení na scéně. O tom, že SKLEPMASTER nikam nespěchají, vypovídá i počet doposud vydaných nahrávek a pokud byste snad mezi nimi chtěli hledat legitimní CD, namáhali byste se zbytečně. Kapela za dobu své existence na sebe výrazněji upozornila pouze materiálem „The Unforgiven Sin“, přičemž i základ DVD tvoří skladby z tohoto EP. Proto jsem k tomuto kompletu přistupoval značně střízlivě (zvláště pak, když DVD disk je jen „pálenka“), rozhodně jsem nečekal žádnou velkolepou show, spíše jsem tušil obyčejný koncertní záznam na maximálně dvě kamery s průměrnou zvukovou kvalitou.

Tohle všechno však kupodivu padlo hned s prvními vteřinami. Pražské vystoupení SKLEPMASTER je totiž vedeno naprosto profesionálním způsobem, nemluvě o zvuku – pro mě asi největším překvapením. Show je celkově snímána pěti kamerami, takže vše podstatné je skvěle vidět a někdy mám dokonce pocit, jako kdybych byl na koncertě nějaké zavedené formace ze Švédska. Teď nemám namysli přímo hudbu jako takovou, ale spíše dynamický střih, jenž dokázal z „obyčejného vystoupení“ udělat intenzivní metalovou podívanou. Naočkované publikum navíc vytvořilo kapele pekelnou show, alespoň tedy pokud budeme hovořit o předních řadách. Velice stylové jsou také kulisy na pódiu, zároveň tvořící jeden kolorit s obalem nosiče. Pan Deather se znovu vyznamenal! Nádherná práce! Jen škoda, že DVD neobsahuje žádný booklet…

Když ovšem pominu koncertní set, který mimochodem graduje předělávkou „Pursuit Of Vikings“ od AMON AMARTH, musím se zastavit také u reprezentativních bonusů. Těmi jsou především klipy, povedená studio reportáž a taktéž v boxu vložený bonusový CD disk s materiálem „The Unforgiven Sin“. Za málo peněz tedy docela dost muziky, zvláště pak s přihlédnutím ke kvalitě videa. Pro mě osobně velké překvapení a především příjemný poslech nadstanartních skladeb, které zkrátka šlapou.

ALL

http://bandzone.cz/sklepmaster

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *