SCOUND- At The Point Of Death (CD-2010, Crystal Productions)

Pětadvacetiminutové EP, jak jej nazvala kapela a firma v propagačním textu, by mělo být „ochutnávkou čehosi nového na české metalcore scéně.“ Přečtu-li si další prohlášení, že „po šesti letech aktivity, prvním albu a koncertování s velkými hardcore hvězdami“ popřemýšlím, nakolik jde jen o strohá fakta nebo je mezi řádky přítomno opatrné chlubení.

Nejsem žádný odborník na metalcore, takže se zmůžu s bídou na laický popis. Hrůza! Ne, nemyslím muziku, zmiňuji hororový úvod, mrtvoly (Jackson?) lezoucí z hrobů na titulce a kapelní zombie na reverzu. Kytary s jistotou sekají a zároveň celek svírají, bicí s basou tepou jako o život.

Celá muzika je vymyšlena tak, aby mohla běžet, vkusně se pohoupat, melodicky se prolínat i trsat. Když shouter Micls zaduje hlasem hrdelním, siláckému projevu se dostane ještě větší autentičnosti,prestože je nálada tu a tam zjemňována třeba pokladovými klávesami, ozdobena okrasnými sóly a vyhrávkami nebo zvýrazněna sborovým pokřikem. Otázkou mi stále zůstává, zda jde v tuzemsku o cosi nového, kadopádně zdá se mi to kurwa dobré! Není to žádný líbivý „hopsa-hejsa metalcore“, ale slušná nálož hutné muziky, která je určitě schopna na koncertě podpořit dovádění davu. Vzhůru do kotle prožít si SCOUND na plné pecky!

RadeK.K.

http://bandzone.cz/scound

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *