SCARS OF CHAOS-Humanitarian War Machine (CD-2007, Black Square Records)

Nedávno jsem se zamýšlel nad tím, jak by vlastně vypadal hudební průmysl bez kopírování CD a stahování hudby z internetu. Pravda, některé „velké“ kapely jsou „ožebračovány“ hudebními labužníky, kteří nejsou dnes už ani schopni zvednout zadek a jít si pro CD do obchodu. Na druhé straně však existují spolky, které by bez obou druhů „krádeží“ ani nemohli existovat. Kolik hudebních fanatiků, kteří jdou a koupí si neznámou kapelu, dnes je? Osobně jich moc neznám. Zkrátka i metalová komunita funguje dost hustě na pravidlech marketingu, a proto některé méně známé kapely to mají opravdu velmi složité. Tenhle úvod prakticky sedí na francouzskou partičku SCARS OF CHAOS, která představuje své druhé album „Humanitarian War Machine“.

Nevím jak ve své domovině jsou tito pánové známí, ale jsem si jist, že na nějakou cenu za velkou popularitu a známost to nevypadá. Jenže jak už to dnes bývá, i neznámá kapela dokáže vytřít náhodnému posluchači zrak. Ne že by mě SCARS OF CHAOS rozsekali na kusy, to rozhodně ne, ovšem jejich hudební potenciál je vskutku pozoruhodný. Album je bezpochyby určeno všem fandům DIMMU BORGIR, a to předně těm, kteří mají rádi jejich black metalové pasáže, kterých pravda oproti minulosti značně ubylo. „Humanitarian War Machine“ je de facto takovým „Death Cult Armageddonem“, o hodně nabroušenějším, rychlejším a tvrdším. S výjimkou počátečních inter jsou všechny skladby nahrány v maximální rychlosti, do které prostupuje omamný zvuk kláves. Celý kolorit zaštiťuje ještě nelidský vokál.Démoni si vyrazili z pekla na Zem a plundrují kde se dá! Jinak na albu objevíte soubor několika chytlavých hitů. Předně výborným opusem je majestátní palba „A New Era Of Light“, jenž celý komplet odstartovává. Zajímavé využití kláves lze zpozorovat v taktéž drsné „Darker Than All“. Jako když hrabě Drákula hraje na svém hradě na klavír a hned vedle něho stojí černě odění týpci, kteří hudebními nástroji uctívají velikost mocného upíra!

Všem milovníkům temnot mohu ještě návdavkem doporučit bestiální kus „A New Era Of Darkness“, kde vokalista úpí a řve asi tak jako kdyby ho právě upalovali na hranici. „Humanitarian War Machine“ je po čertech povedené dílo. Přitom SCARS OF CHAOS jsou jen prostou a neznámou kapelou. Originální CD se vám proto bude shánět velmi těžce. Proto se za nelegální činnost nestyďte a kapelu podpořte alespoň tímto způsobem. Byla by škoda, kdyby podobné album úplně totálně zapadlo!

ALL

http://www.myspace.com/scarsofchaos

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *