SATANIC WARMASTER -Revelation (CD-2007, No Colours Records)

Satanic Tyrant Werwolf aka Nazgul, táta všech finských ortodox black metalistů, vládce temných jezer, černý oblak hlubokého podzemí! Možná trošku vtipný začátek recenze, na druhou stranu absolutně výstižný. Mnozí undergroundoví fajnšmekři totiž považují SATANIC WARMASTER za naprostý kult a základ novodobého black metalového „zla“. Těžko říci, jestli si toto krédo vysloužil Tyrant Werwolf hudební cestou, nicméně je jasné, že tento Fin je s určitostí „dosti divnej patron“. Nic to však nemění na faktu, že naše spolupráce s labelem No Colours Records stále bez problémů pokračuje a moje sbírka „Satanicwarmasterů“ je už dosti početná. Totéž se samo sebou týká recenzí, jenž se prakticky pravidelně opírají o stejné hodnotící atributy.

To znamená, že tahle nahrávka je opět určena jen těm nejotrlejším black metalovým fandům, kteří nehledí na zvukovou čistotu, instrumentální dokonalost, ale „volí“ podzemní příslušnost k tomu nejryzejšímu černému jádru. Možná právě toto aroma dělá ze SATANIC WARMASTER daleko více, i když ruku na srdce, něco podobného předkládali v minulosti mnozí další a možná i o dost lépe. Nicméně pro vrchního „Vlkodlaka“ hovoří velká vytrvalost a bezbřehá zapálenost pro věc. Novinka „Revelation“ však na rozdíl od svých předchůdců předkládá přece jen náznak jakési evoluce (nikdy jsem nečekal, že něco podobného v souvislosti se SATANIC WARMASTER napíšu).Tyrant jakoby dospěl k názoru, že v jednoduchosti a přímočarosti je síla, a tak vytvořil kousky, jenž se nesou v dnes tolik populárním black’n rollovém tempu, ovšem s tím rozdílem, že „plechová“ katarze zvuku zůstala zachována. Těžko však odhadnout, zda je mini CD pouze úletem a nebo mostem vedoucím k dalším nahrávkám podobného typu. Kdo však SATANIC WARMASTER dobře zná, jistě by se divil, kdyby si poslechl kousek nazvaný „The Sigh Of The Master“. Právě tato skladba je jednoznačným bigbítem s kabátkem černého alobalu. Jsem udiven a šokován!

Jak to tedy celé nejlépe shrnout? U SATANIC WARMASTER sice stále platí heslo: „co skladba – to válka“, na druhou stranu pokud holdujete undergroundovému black metalu, rozhodně se po tomto opusu podívejte. Album vychází v omezeném počtu tisíce kusů, a to s digipakovou ozdobou. Já osobně mám stále k podobným artiklům vztah, takže přece jen dávám v podvědomí o nějaký ten bod navíc. Zjištění, že jsem stále ještě „blekařem“ :).

ALL

http://www.myspace.com/opferblut

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *