SATANIC WARMASTER -Carelian Satanist Madness (CD-2005, No Colours Records)

Ve Finsku existuje nespočet slavných metalových kapel a všechny přitom vycházejí z toho nejhlubšího undergroundu. A právě SATANIC WARMASTER jsou ukázkou naprosté temnoty z podzemí. Už podle romantického názvu je vám určitě jasné, že pro žádné slaďoušky tahle placka určena nebude. Projekt tvoří pouhá jedna postavička a její jméno je skutečně pikantní – Satanic Tyrant Werwolf aka Nazul. Nahrál téměř všechny klasické nástroje a za přítomnosti několika hostů vytvořil ortodoxní útok do srdcí křesťanských parazitů.

Na své si proto přijdou všichni fanoušci toho nejzákeřnějšího blackmetalového marastu. Kytary jsou jak se patří „bzučivé“ a to už ani nemluvím o dunivém basovém válci. Jako kdyby se vám po pokoji prošlo stádo slonů. Tyrant Werewolf však nenabízí pouze a jen čistý masakr. Občas zabrousí také do folkových vod a nečekaně vykouzlí podivuhodný kytarový motiv jako v případě titulní skladby „The Vampiric Tyrant“.Jako celek je však CD naprosto nekompromisní. Výjimkou je jen závěrečná skladba „Blessed Be, The Grim Art“, plná varhan a krákoravé recitace. Při jejím poslechu jsem měl husí kůži po celém těle. Jak už to však u podobných spolků bývá, křišťálový zvuk se ve sférách undergroundového black metalu příliš nenosí a rovněž toto album není výjimkou.

SATANIC WARMASTER však tuhle pihu na kráse nahrazují neskutečnou atmosférou a pokud máte alespoň trošičku slabost pro black metalovou zapálenost, jistě byste mi dali za pravdu. Problém je však ten, že podobných spolků existuje opravdu moc a v tomto nekonečném moři se i za touto nahrávkou chtě nechtě zavře voda. Na druhou stranu, „nejčernější“ partičky si vždycky chránily to své undergroundové místo na slunci, protože tam jim bylo a je vždycky nejlépe. Pokud tedy máte blíže k peklu, rozhodně si toto rouhavé slovní spojení zapamatujte! SATANIC WARMASTER! Na závěr ještě několik technických informací pro fajnšmekry a sběratele. Album vychází v limitované edici 1000 kusů, přičemž se jedná pouze a jen o digipak. Další možnou alternativou je LP, vycházející v 500 kopiích, takže případní zájemci by si měli hodně rychle pospíšit.

ALL

http://www.myspace.com/opferblut

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *