SATANIC ASSAULT DIVISION – Kill the Cross (CD-2015, Satanath Records)

Kill the CrossUž jsem se skoro lekl, že všichni čerti opustili peklo. Chcete absolutní antikřesťanský hodokvas? Máte chuť na totální BLACK METAL s přídavkem norské symboliky, krajiny, kde se v popel proměnily katolické kostely pod tíhou plamenů? Ano? Tak u SATANIC ASSAULT DIVISION jste na té nejčernější (to znamená nejlepší) adrese. Jen se řádně podívejte na obal! Klišé jako to prase, kluci vypadají taky pěkně a úplně parádní je potisk CD! Ten obrázek hořícího chrámu mě prostě baví. 🙂 Musel jsem ho zkrátka k recenzi naroubovat.

A co jsou ti neznabozi vlastně zač? Přicházejí z dánského města Odense, na kontě mají už album „March to Victory“ z roku 2013, které se po stránce sdělení užod „Kill the Cross“ asi příliš odlišovat nebude. SATANIC ASSAULT DIVISON – to není název hodný plachých koloušků, stylistika je nad slunce prohnilá. Extrémní blackmetalový průvan, v podstatě ničím nepřekvapující, nicméně zlověstný a útočně vykřičený. Satanic Assault DivisionPokud jsou mezi vámi posluchači, jež mají hozeny preference právě tímto směrem, jsem si jist, že vás materiál na „Kill the Cross“ spíše příjemně překvapí. Jedná se totiž o takový nadprůměrný mix mezi říznější tvorbou IMPALED NAZARENE a albem „Panzer Division Marduk“ od MARDUK. Tříminutové skladby nejsou nikterak komplikované, jdou hezky na dřeň a pochopitelně se nesou v těch nejrychlejších možných otáčkách.

Přestože nahrávky z devadesátých let měly zvuk vždy hodně zastřený a kvalitativně nikterak vyšperkovaný, tak „Kill the Cross“ se v příkladném marasmu nenese. Nejedná se sice o nikterak zázračný křišťál, ovšem k nějaké tragedii SATANIC ASSAULT DIVISION nesměřují ani omylem. Je satanic diskjen škoda, že si nedali trochu více záležet na osobitějším projevu. Příliš původního tady zkrátka nenajde, což ale víceméně vychází z onoho žánrového zacílení. Teď už je jen otázkou, jestli se milovníci bezbožného ranku dokáží dostat do hudby i těch méně provařených spolků, neboť v tomto ohledu světu stále vládnou převážně osvědčená jména. Jako symbol protestu však deska poslouží. To bezesporu.

Pokud vám tedy ve sbírce chybí pořádná blackmetalová rubanice, vřele mohu doporučit i tento nekompromisní kusanec. Milovníci image dostanou k dobru kolosální antikřesťanskou grafiku, která logicky zapadá do celku bezbožnosti. Více však už od SATANIC ASSAULT DIVISION nedostanete.

ALL

https://www.facebook.com/pages/Satanic-Assault-Division

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *