R.U.M. party – OBLOMOV, DARK FUTURE, BARRAKUDA, DESPISE

party00Alleš:
Jsem moc rád, že myšlenka s uspořádáním R.U.M. party nelekla, ale podařilo se ji realizovat. To jen tak na okraj. Byl to takový první (uvidíme, jestli budou ještě další) pokus a co se týče mě, tak já jsem s výsledkem akce celkem spokojen. Těžko to jako jeden z tvůrců můžu nějak subjektivně hodnotit, tak mi to promiňte. Jsem jen velice rád, že přišla celkem ucházející návštěva, což je takový impuls k věcem budoucím. Jinak podnětné připomínky, náměty, nápady rádi přijmeme, takže pište! Nyní bych však prostřednictvím těchto řádků celou párty přiblížil…

Začátek byl stanoven na osmou hodinu, ale doufám, že nikoho nenaštvalo, když jsme to spustili o hodinu později. V Kralupech stejně většina lidí chodí na tu klasickou „devátou“. Jako první si osazenstvo mohlo zapařit se slánskými OBLOMOV. Z jejich vystoupení jsem měl osobně moc dobrý pocit. Borci se neustále zlepšují, melodické vyhrávky jsou stále čitelnější a to znamená i chutnější. Takovýhle death metal koktejl beru! Zazněla i r.u.mová skladba „Starsend“ a i když to opakuji donekonečna…tahle pecka se klukům fakt povedla! Jestli i další kousky budou mít stejnou kvalitu, mají se fanoušci melodického death metalu nač těšit.

party05DARK FUTURE už jsou staří fotři . Nebudu je nikterak představovat. Na scéně se už pohybují pěknou řádku ( už můžu napsat!) let a bez jejich pomoci (nebo spolupráce) by se R.U.M. party možná ani nezrodila. Kluci si do Kralup přivezli značnou fanouškovskou obec, což jejich setu samozřejmě prospělo. Pařící nadšenci klasické hitovky samozřejmě znají a začátek ve stylu „Empire Of The Silence“ toho musel být zákonitým důkazem. Jinak set kluci postavili na svém prvním dlouhohrajícím CD „Spurious Semblance“ , které jsem měl tu čest spolu s Payem pokřtít. Křtilo se klasickým R.U.M.em, který jsem si na tento okamžik speciálně připravil. 100% R.U.M. ! Myslím, že všichni, kdož jste měli možnost ochutnat dobře víte, že jsem nelhal . No a protože i náš fanzin nedávno vydal R.U.M kompilaci, tak na podium naběhl Marek a za podpory Paya „zlil“ i naše CD.UFF a mohli jsme jít popíjet . DARK FUTURE pokračovali ve svém setu.“ R.u.movka“ „Midnight Carnival“ potěšila má ouška! Nejvíc se mi však „live“ nejvíc líbí „The Final Days“ , dotažená přímo k dokonalosti! Mazy pařila jak blázen .

Až z Olomouce přijela akci podpořit death-grindová BARRAKUDA. Borci rozpoutali nefalšovanou masakrující vichřici a Ponorka se chvěla v základech. Jsem moc rád, že ještě existují borci, kteří cestují přec celou republiku a pak předvedou takovéto nasazení. Jste zabijáci! Jako ta vaše slivovice .

party16Poslední kapelou (na kterou jsem se fakt těšil) byli kolínští DESPISE. Doma jejich náklep fakt nemusím, ale na živo už mě několikrát přesvědčili a dovolím si tvrdit, že i tenhle večer nebyl výjimkou. Tímto chci poděkovat lidem, že zůstali až dokonce a tuhle partu nadšenců podpořili. Ti se jim odvděčili maximálním nasazením, bujarou pařbou a masivním přídavkem! Byla to perfektní tečka na závěr!

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem fajn lidem, kteří ten večer přišli! Bylo super Vás vidět a jsem moc rád, že jste nás tímto způsobem podpořili. Dále bych chtěl poděkovat klukům z DARK FUTURE za podnět k této akci a samozřejmě dík směřuje také k ostatním kapelám, které se postarali o to, že nálada v Ponorce dosahovala maximální pohody!

MEGA-THANX patří Lukášovi, majiteli klubu bez kterého by tato akce nebyla možná!

Gory:

Když mi ALLeš v neděli poslal předchozí report, připojil i to, že jestli se mi bude chtít, tak ať taky něco napíšu. A protože podle mě se celá akce velice zdařila, rozhodl jsem se, že teda něco dohromady snad dám…

party14Na R.U.M. party jsem se už celkem dlouho těšil. Hlavně kvůli DESPISE. DARK FUTURE jsem dlouho naživo neviděl, tak dva roky počítám a byl jsem taky zvědavej. OBLOMOV jsem znal jen z vyprávění a BARRAKUDA (nebo CUDA?) pro mě byla neznámou. Když jsem viděl na letáku brutal death, nějak se mi to nezdálo, protože jsem měl dojem, že tohle jméno jsem někde slyšel v souvislosti s nějakým trashem nebo heavíkem. Dokonce jsem měl pocit, že to je nějaká starší kapela a že snad znělka hard music Radia 1 je z jejich dílny. Ale asi jsem se spletl, nebo se jednalo o uplně jinou BARRACUDU (nebo KUDU :-)). Ale to předbíhám. Takže u vstupu jsem před osmou hodinou úspěšně vysvětlil, že vstupné neplatím, ikdyž mě by ta dvojdvacka nebo kolik to vůbec bylo, nezabila. Teda vlastně zabila. Protože když jsem vešel dolů do Ponorky, skouknul dost chabou účast (na osmou hodinu celkem běžnou) a pozdravil se s klukama, chtěl jsem si koupit něco na spláchnutí žízně. Jenže v tu ránu jsem zjistil, že jsem trotl. Nechal jsem doma peníze. A nejen peníze, ale rovnou celou peněženku i s občankou a řidičákem, což bylo vzhledem k tomu, že jsem v Kralupech byl autem, docela na howno zjištění. No, holt nejen že nemám ani na to jedno „přípustný“, ale pojedu domu se sevřenou prdelí, aby mě nigde nechytli bengaboys. Přichází Láďa Zámečník, ukazuju mu a klukům svůj novej digi fotoaparát, bavíme se tak všelijak, s Láďou konzujtuju foťák, leccos mě učí a vysvětluje. Alleš mi představuje svou sestřenici a skoro jako by mě jí chtěl dohodit… No, jsem z toho v rozpacích :-). Mezitím se chystá na podiu slánská banda OBLOMOV. Pro mě neznámá, jen jsem od kluků něco slyšel z doslechu a vyčetl z toho, co mi posílají na zveřejnění. Basáka už jsem asi něgde viděl, ale nepamatuju si kde. Neva. Prohlížím si party07osazenstvo klubu, mimo pár klasických místních metalových a grindových tváří vidím i pár typů, který si pamatuju z dob kdy jsem viděl hrát DARK FUTURE každou chvíli. Usuzuju, že to jsou borci z Kladna a okolí, co přijeli podpořit nejen svou oblíbenou kapelu.. Super. Po chvíli přichází k mému překvapení Markův brácha a nedlouho po něm i Knopp (oba jsou moji bývalí spolužáci na gymplu a bývalí spoluhráči z hokejbalového Hotofsson HK). Překvapení to pro mě je proto, že ani jeden z nich není typický případ death atd. metalového fanouška. Ale tím spíš je potřeba uznat, že přišli podpořit akci. Nakonec se Markův brácha Bojinda po zkonzumování nějakého toho alkoholu dobře bavil a při DESPISE pomalu tloukl hlavou o reprobedny :-). A i sestava DESPISE se už mihla Ponorkou, avšak část opravdu jen mihla. Chlapci byli řádně unavený a prej vsedě prospali část večera v zádní části klubu u fotbálků. Ne tak Sepp s basákem Beavisem, ty byli živí celou dobu :-).

party08Tak, je po deváté, klub se až nečekaně naplnil lidma. Teda na punk tu posledně bylo lidí o poznání víc, ale Kralupy jsou holt takový. Tahle návštěva byla rozhodně nad moje očekávání a rozhodně nebylo prázdno… Po nějakém tom nazvučování zbyla role otvíračů večera na OBLOMOV. Jejich tvorba se dá popsat přesně jak bylo psáno na letáku – melodický death metal. Celkem zajímavé (někdy ale až zbytečně dlouhé) skladby a příjemné riffy se poslouchají velice dobře. Jen ty bicí. Marek nebo Alleš mi to pak vysvětlil, jak to s těmi bicími je. Totiž kluci odehráli svůj set s automatem k tomu dost chudým. Přechody mezi tempy byly jen takové buch buch a bác bác další rytmus. A k tomu všemu to bylo málo nahlas. Zrovna když OBLOMOV začínali hrát, tak Bojinda řiká: „To je docela dobrý, akorát ten bubeník by na to taky mohl trochu přitlačit..“ Pak teprve zjišťujeme, že je to automat. Prej bubeník původní je opustil a tak nějakou dobu, doufejme že jen přechodnou, hrajou kluci s automatem. No jo, kluci asi sami vědí…

party09Po OBLOMOV na řadu přichází spolupořádající DARK FUTURE a klub ožívá. Je znát, že tady v okolí je tlupa z Kladna už zaběhnutá. Paráda. David z Hlenohnisu je tu za něco jako předseda pařmenů a větrá kytaristovi Radimovi vzduch svojí kšticí :-). Kluci hráli staré hitovky, nebo i „Stolen Winds“ ze švéďáckého dema „River of Hope“ i něco z právě křtěného CD. Takhle uprostřed setu DARK FUTURE právě proběhl křest nového CD. Payo a Alleš polili CD nefalšovaným 100% R.U.M.em. Pak se přidal i Marek a pokřtili i náš kompilační CD-R.U.M. Všechno proběhlo hrozně rychle a něž se mi mezi spouští nabyl blesk… Prostě mám z toho jen pár málo fotek. Pak ještě padlo pár songů a na řadu se chystali olomouští šílenci BARRACUDA (nebo KUDA?).

Ano, tihle maníci jeli přes půlku republiky aby zahráli v Kralupech.. Fakt borci. A jejich nasazení bylo fakt bomba. Dokonce jsme se s klukama i levně pobavili na jejich úkor, ale jako to bylo nevinný :-). Nejrychlejší ryba na světě předvedla asi nejhlasitější nášleh večera. Ideální na rozproudění krve v alkoholem unavených fanoušcích. Ty méně unavení totiž pařili jako o život, ti více unavení usnuli, nebo už pomalu odcházeli svou cestou… Ačkoliv očividně vyčerpaní, přidali kluci na nátlak publika nějakej ten štych a také se odporoučeli z pódia. Tam se začalo chystat pro mě vyvrcholení večera a sice DESPISE.

party18Kolínská mlátička si trochu déle připravovala pódium (odklizení bicích, napojení MiniDiscu s bicí stopou). Miloš (taky člen Hotofsson HK a basman) hodnotil dvě basy, že to dlouho neviděl. Celkem unavené publikum s prvními tóny dost ožilo. Akorát když si Michal Kusák alias Sepp protáhoval hlasivky, hodila jedna kamarádka (rovněž asi ne fanynka chrapláků a murmurů :-)) takovej perfektní překvapenej lomeno znechucenej pohled směrem ke zdroji pro ni nepříjemného zvuku (čau, Šárko :-))… No a bylo to tu. Smažba jako hovado. DESPISE nezklamali. My, co jejich vystoupení neviděli poprvé, jsme vychutnávali každý riff a ti, co neznali, ti nejdřív čuměli, aby se později přidali do řad pařícího zbytku osazenstva klubu. Protože tady si podupával nebo party11poklepával snad každý. Paráda. Zazněl celý materiál z „Confinement in Decrepitude“ plus jedna novinka. Energie jako prase, bomba. Sepp to ještě schválně umocnil nějakejma řečma a děkovačkama všem potřebným této akci (i já je zmíním – DARK FUTURE, Jirka Holub, Payo, všechny zúčastněný kapely a v neposlední řadě vedení Ponorky – díky, paráda, snad nezůstane u jedné akce..). Akorát na vzbuzení sympatií v publiku a trochu odfrknutí před další prdou. Navíc střídavě vyběhával mezi pařmany do publika, což ale způsobovalo uširvoucí zpětnou vazbu v reprobednách. Díky tý vší energii dokonce nějakej typ přede mnou (evidentně pod vlivem) narval gebení do repráku, čímž ho nejen schodil, ale taky si u toho stihnul dát do lebky dobrou jebu, protože po chvíli se pod ním objevil na zemi nějakej ten krvavej flek. Tak to je fakt kult.. Fotka jako vyšitá :-). Jinak s focením byl problém. Je blbý stíhat fotit a pařit.. Ale nějaký fotky jsou.. Láďa taky fotil, tak se o to podělíme a něco tu vidíte. Každopádně na závěr DESPISE vystoupení zazněla obligátní cover-verze „Confrontation“ od PYREXIA a jeden přídavek.

Bomba. Paráda. Super akce. Jsem unešenej, že i v Kralupech jsou lidi schopný přijít na takovouhle muziku a i ti, co tam byli jen tak, neodcházeli. Víc takovejch akcí. Teda teď po skončení už většinou jo, kluci zůstávali, Láďa mě tahal na vodní dýmku do ba(za)ru, Knopp s Bojindou se nechali odvézt na Vodolku a tahali mě – střízlivýho někam ještě kalit (kam asi v půl druhý v noci na Vodolce?). Benga mě naštěstí nečapli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *