ROCK NA VALNÍKU – 31.8. 2002, AREÁL LETNÍHO KINA SLANÝ

stoleaek1Přiznávám se, že příliš velkým fandou punku nejsem, ale jelikož se „na valníku“ našlo několik spolků, které stojí za shlédnutí (a hlavně mám to z domova kousek), rozhodl jsem se, že festivalové léto zakončím ve velkém klídku…a v pohodě.Do areálu letního kina Slaný jsem dorazil lehce před desátou, ale jaké bylo mé překvápko, když jsem spolu s Radimem zjistil, že začátek bude malinko oddálen,jelikož některé kapely ještě nedorazily. Přístup některých lidí byl opravdu zvláštní a tak si pořadatelé jistě užili.Nicméně jako první svůj set odstartovali maďarští CSIZMASKANDUR, jejichž hatlamatilka docela kvalitně trápila uši příchozích. Jednalo se o takový big beat se saxofonem. Když zmizeli v zákulisí byl jsem docela rád. KENCORE PASSA jak bylo vidno příliš do Slaného nespěchali a vypadali jako drsní chlapíci, ovšem jejich měkoučký hard core se příliš poslouchat nedal. Zpěv nic moc, tedy spíše nic a celé jejich trápení ničil hrozný zvuk. Kytara nebyla téměř vůbec slyšet.

Na následující FUCK DA KAROT jsem byl zvědav z prostého důvodu. Hlavní personu souboru Petra Víška znám už nějaký ten pátek a jelikož postavil novou kapelku, byl jsem v očekávání co že se to na nás bude řítit. A nebylo to věru špatné. Zvuk byl o kapánek lepší a chytlavé rify jejich emo hard coru zněli vcelku chutně, byť bylo vidět, že kapela je teprve v plenkách (viz rozhovor v tomto čísle). Uvidíme jak si „MRKEV“ povede dále. CERTAINTY alespoň dle mého pocitu hrají stále stejně a stejně a tak už alespoň pro mne jsou absolutně nudní. Jejich styl alá starší PARADISE LOST nemá v sobě nic překvapivého a navíc, když zvuk dostane na pr..je to v pr..Na domácí půdě se také představil OBLOMOV (viz. rozhovor v minulém čísle), který však příliš lidí nenadchl a to z prostého důvodu. Většina diváků byla hodně pasivních nebo punkáčojidních a tak kluci doplatili na svoje vyznění vlastně hned jak vlezli na scénu. Přitom jejich set byl celkem OK. Jejich hudba měla na živo spíše blackové vyznění, což však není na škodu. Nechápu ale, proč zahráli jen tři skladby a konec…

alloblomovDalším (ale vcelku klišovitým) metalovým spolkem byli HYDRARRGYRUM, které jsem ale jen slyšet, jelikož má potřeba volala po občerstvení. Zakotvil jsem spolu z Radime u jednoho stolečku, kde poté rozmlouvám jak s FAKDAKAROT tak Petrem Korálem a dalšími lidmi, načež se právě tento stoleček stává naším častým stanovištěm. Punku opravdu moc neholduji,ale myslel jsem si že živě to snad bude dobré, žel IN PUBLIC ILL PESHATA, PLUS MÍNUS ani VOLANT mne nijak zvlášť nezaujal a tak se věnuji opět spíše klábosením se známými tvářemi. Trochu odlišnosti přinesly kapely DERATIZÉŘI a DÁMY A PÁNOVÉ přičemž prvně jmenovaní své věrné fandy určitě nezklamali, ale já beru jejich hudbu spíše jako dobrou kulisu a tak si tak popíjím…Opravdu nic ve zlém proti folk-rocku, ale každému co jeho jest. Dobrým osvěžením tedy bylo vystoupení TŘÍ SESTER REVIVAL a tak si člověk alespoň zazpíval nějakou tu „lidovku“, ale upřímně ta půl hodinka byla tak akorát. JAKSI TAKSI si vůbec nevybavuji a tak když konečně číra tak ŠANOV 1, které z toho punkového mála můžu. Ovšem mám pocit, že někteří punkeři byli celkem překvapeni soundem a hlavně vyzněním kapely.

svat-se-pochcalalloblomovŠANOV 1 sice zahráli všechny své hitové fláky, ale také představili svou poslední desku, která je dřívější tvorbě celkem dosti vzdálená. To mi však vůbec nevadilo a musím uznat, že jejich vystoupení mne docela mile překvapilo. Poté však už punk a punk. ( Možná si říkáte proč jsem sem teda lezl…ale proč ne ? Mě se tu líbilo, prostě taková relaxace s echem v zádech). Polská PRAWDA je asi pro punkáče kult a tak si to štrádovali do kotle a ochotně zůstali i na slánskou klasiku TOTÁLNÍ NASAZENÍ, která se v domácím prostředí cítila jako ryba ve vodě. Punkovým vrcholem mělo být N.V.Ú, jestli bylo ? Každý punkáč by jistě řekl, že ano…Zvědav jsem byl na PROJECT PARABELUM jakožto odlitek KURTIZÁN Z 25.AVANUE a musím uznat, že jejich lehčí HC mělo něco do sebe. Zvuk byl tou dobou na festu asi maximem a tak si hopsající obecenstvo přišlo na své. LOCOMOTIVE jsou již značně provařenou kapelou a tak hard core pomyslný štafetový kolík byl předán do správných rukou, byť PARABELUM u mne přece jen vyhráli.

coffey-forever1Vrcholem Valníku měli být ROOT, kteří se však nedostavili a tak nasranost některých fanoušků v tričkách black legend byla znát. BORON nejsou špatní, ale jako náhrada za ROOT přece jen slabé kafíčko, ovšem jejich set se dá hodnit kladně. Kuba Tóth měl opět svým věrným co nabídnou…Tečku za třetím ročníkem udělali holandští CANCELLED. Šlo o drsný hard core, který však neměl dlouhého trvání. Policie jejich set zastavila z důvodu rušení nočního klidu a tak žádné důstojné rozloučení neproběhlo. Proto se s Honzou z kapely OBLOMOV vydáváme do Non-Stopu na řádné hodnocení celé akce…(a jak se ukázalo, hodnotili jsme až do pozdních ranních hodin). Zdravici posílám všem lidem, které jsem zde potkal…NASHLEDANÓÓÓOU…

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *