RIVERLAND (CD-2013)

RIVERLAND jsou alternativně-folkovým duem z Helsinek a je pro mě velkou záhadou, proč svůj produkt poslali zrovna na adresu R.U.M. zinu. Nejde ani tak o „jehlu v kupce sena“, ale spíše o stylové zaměření, kterým se právě RIVERLAND zabývají. Jak stojí v jejich průvodním dopise, hoši se neštítí ani koncertů v menších barech a je zjevné, že za jejich činností nelze spatřovat nic víc, než touhu po vlastní seberealizaci a eventuálním „co kdyby náhodou“…

Hudba RIVERLAND je na první dojem naprosto nenásilná a po poslechu úvodní skladby jsem si pomyslil něco o finském klonu ANATHEMY a THE MISSION. Ovšem hned s druhým příspěvkem se RIVERLAND ponořili do synth-popového „naříkání“, které mi není zrovna sympatické, přičemž mi nejde ani tak o plačtivou formu, ale spíše o cílený útok na dívčí rozkroky. Úplně vidím ty utrápené slečny, které si přijdou do baru sednout na skleničku a pod tíhou melancholických písniček doslova roztávají. RIVERLAND rozhodně umějí útočit na city a pokud se jich chytne nějaký schopný manažer, mohou klidně doputovat do výšin komerčních, do kterých svou formou v podstatě i patří.

Jak už jsem výše uvedl, některé momenty jsou na nahrávce skutečně zdařilé a ve své podstatě i příjemné. Problém je v tom, že RIVERLAND se chtějí až moc líbit, a tak tam, kde by jejich produkce mohla být ještě hlubší, nachází se laciný patos…až se mi z toho ježí všechny chlupy na rukou i nohou. Na druhou stranu, kdyby se takováhle hudba hrála v každodenním proudu v rádiích, vůbec by mi to nevadilo. Popina k nedělnímu šálku čaje.

ALL

http://riverland.fi/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *