REALM OF CARNIVORA – Aemon Sathania (EP – 2008, Hexenreich records)

realmofcarnivoraKapela REALM OF CARNIVORA vždy patřila k nejznámějším estonským spolkům. Důvodem byla především vytrvalost a letitá hudební zapálenost. Vždyť první demo vyšlo už v roce 1996 a snad ani nemusím připomínat, kolik hudebníku si touto nemilosrdnou hydrou prošlo. REALM OF CARNIVORA produkují nekompromisní black/death metal s chorobným vokálem a pokud holdujete takovým „palbám“, mezi které patří např. desky švédských MARDUK, rozhodně jste tu správně! Do výčtu informací ještě upřesním, že skupina do roku 2008 vydala tři legitimní alba a zrovna „Aemon Sathania“ je první z „ípek“, které má z hlediska realizace vcelku logický smysl. Pod značkou REALM OF CARNIVORA se dnes skrývá pouze jediný člověk říkající Thon. Tento legendární mužík toho v metalovém životě zažil skutečně dost, prošel spoustou známých či zapadlých kapel (byli mezi nimi třeba MANATARK), aby se posléze hudebně usadil ve svém (dnes už) osobním projektu.

Na „Aemon Sathania“ se nachází čtyři skladba + děsivé intro „Night Of The Living Death“, připomínající nástup NAPALMED 🙂 . S úvodní skladbou „Unclean – Hymn to the Filth“ se pak vše vrací do takové roviny, kterou jsem předpokládal. I přes často nepřehlednou „černotu“ se však Thon vytáhl s několika překvapivými momenty. Zastřený zvuk mi však úplně přesně nedovoluje rozšifrovat ono prazvláštní hemžení, démonické kvílení či satanské obětování „toho – někoho“. Všímám si také minoritních noisových zvuků a nevšedního vybrování kytary. V obecném měřítku nemá ani jedna ze skladeb jednoduchou strukturu, vše je založeno na soustavném „vykládání karet z balíku“. Nemohu si pomoci, ale do hlavy mi najíždí šílený soudtrack, se kterým se zkrátka musím pochlubit.

Realm+of+CarnivoraVzorec REALM OF CARNIVORA je asi takovýto: představte si člověka, který je někým mučen. Je přivázán k židli, má přelepené oči, všude kolem plápolají ohně a z reproduktorů se linou black metalové songy. Osoba podstupující děsná muka vřeští, křičí (viz. závěrečná skladba „Rivr Irons“) a zmítá se v neskutečných bolestech. Celé toto nechutné teatrálno se odehrává v továrně, kde sem tam něco upadne, kde se výroba nezastaví, kde život strohým zůstává, nikdo se nezasměje a ve strojové rytině pokračuje až do úsvitu…

Black metal jako z hororu. Toto CD si rozhodně nebudu pouštět často, ovšem musím uznat, že na tomhle všem rozhodně něco je. Další antikřesťanský komplet s bolestivou atmosférou, která vám přivodí minimálně mžitky před oči. Ovšem to nejdůležitější na konec. Právě v těchto dnech by mělo vyjít další album s názvem „Khonthaminion“, takže pokud vás tato recenze oslovila, můžete shánět hned dvě nahrávky naráz. REALM OF CARNIVORA je ZLO!

ALL

http://www.estonianmetal.com/bands.php?id=91

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *