RAMCHAT jdou nahrávat nové album!

Ramchat_promo_fotoPagan metalový RAMCHAT sa rozhodol, že ďalší album pôjde opäť nahrávať k nemeckému producentovi Rolandovi Grapowovi. Ten už desať rokov žije na Slovensku vo Zvolenskej Slatine. Spomínaný Roland Grapow bol dvanásť rokov členom legendárnej nemeckej skupiny HELLOWEEN. Neskôr tento gitarista a producent založil skupinu MASTERPLAN. Pred asi desiatimi rokmi sa z Hamburgu definitívne presťahoval na Slovensko. Kvôli frajerke. Vo Zvolenskej Slatine vybudoval nahrávacie štúdio. V komunite slovenských a českých metalistov je táto informácia rozšírená a časť z hudobníkov si u neho podáva kľučku.

„Roland teraz hojne koncertuje s českým Citronom, takže sme museli s dátumom nahrávania nových piesní počkať na jeho voľný čas. Nový album teda začneme nahrávať začiatkom decembra po mojom návrate z Nepálu,“prezradil plány martinskej skupiny Ramchat jej gitarista a textár Pavel „Hirax“ Baričák. Podľa jeho slov skupina počas leta pracovala na plné obrátky. Dôkazom má byť aj dvojica videoklipov. Ten prvý s názvom Zlatoroh predstavila ešte na konci mája.

Ramchat_promo_foto2RAMCHAT potom v lete odohral množstvo festivalových vystúpení a koncertov. Popri tom stihli jej členovia uviesť tri svoje albumy aj na vinyle. Na jednej LP vyšli albumy Bes (CD, 2013) a Karpaty (CD, 2014),druhá priniesla tohtoročnú novinku Atrana (2016). „Ja som dieťa starej doby, vyrastal som na platniach, takže aj napriek tomu, že ich na
Slovensku asi veľa nepredáme, chcel som mať tie albumy aj na vinyle.“ O starej predrevolučnej dobe, vinylových platniach, živote mládeže i začínajúcich hudobníkov pripravuje Hirax svoju novú knihu. Podľa jeho slov bude v obchodoch už o dva týždne. Kniha Vždy pripravený! má podtitul „Socializmus, heavy metal a čučo“ a sľubuje kritický i humorný pohľad na vtedajšiu dobu. „Sú to akési moje memoáre, hoci mnohí si asi povedia, že memoáre sa píšu v inom veku,“ smeje sa Hirax. Určite má však o čom písať, patril k zakladateľom či členom významných undergroundových
zoskupení Editor či Lunatic Gods. Tie boli či sú dôležitou súčasťou stredoeurópskej subkultúry. Jeho hudobné vydavateľstvo Hirax Records prinášalo mnohé roky na náš trh nahrávky skupín, o ktoré veľké značky nemali záujem. Aj o vzniku skupiny EDITOR a vývoji česko-slovenského rockového podhubia osemdesiatych rokov má byť spomínaná kniha.

Formácia Ramchat, ktorá vznikla v roku 2013, hrá v zostave Maťo „Walki“
Valik (spev), Viťo Kotrík (gitara), Pavel „Hirax“ Baričák (gitara),
Richard Pokorný (basgitara) a Mišo „Golbiško“ Goldberger (bicie).

Informácie poskytol manažér kapely Pavel Marko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *