PROJEKT PARABELUM, POST-IT – 13.11. 2004 – Kralupy – Ponorka

pparabelumJoj, možná bych se opakoval z předchozího týdne, ovšem fakt je ten, že další zajímavá hudební nálož čekala na malý klub Ponorka i tentokrát. Opět jsem vyrazil s matadorem Payem a jelikož jsme poslední dobou hudební všežravci, není problém chodit i na hudbu, která sem skoro „jakoby“ nepatří…

Začátek akce nebyl (jako obvykle) vůbec plánován. V Kralupech to žije až někdy hluboko v noci, takže nebylo žádné překvapení, když ještě v půl desáté, sedělo u stolu takových pět zadků. Později však lidé naštěstí dorazili, a tak bylo přece jen pro koho hrát. PROJEKT PARABELUM však svým řízným hard corem nikterak nenadchnul.

postitlive1Tuhle partičku, která původně vznikla s KURTIZÁN Z 25. AVANUE, jsem už dlouho neviděl a za tu dobu se událo opravdu dost věcí. Nechci je tady vypisovat, každopádně za bicími seděl Viking, který celému ansámblu klátil cestu, dále řízný basák a ne příliš přesvědčivý zpěvák. Čtyřka oblečená do maskáčů spustila nekompromisní HC. Sem tam i nějaká ta mašinka…jinak ale old school. A právě tady je ten problém. PARABELUM není zrovna podbízivá záležitost, ale možná by to přece jen chtělo nějakou inovaci, protože podobně znějících souborů jsou mraky. Žádná kritika, čiré konstatování.

To druhá kapelka POST-IT, to už byl svěží vítr. K nedávno vydanému albu „Ideál“, mám sice své výhrady, ovšem živá prezentace mě opravdu velmi mile překvapila. Pokud jsou někdy v Ponorce problémy se zvukem, tak nyní člověk až valil oči, jak je sound malebný. Byla skvěle slyšet jak Porneho kytara, tak baravné elektronické vsuvky. Zážitek byl tedy o to větší a předně pestřejší.

postitczendaJestliže vystoupení „vojáků“ PARABELUM sledovalo něco málo mužů, potom „kotel“ POST-IT, tvořily téměř všechno mladé „mufinky“, které to ale rozjely! Nu-metal je možná pro holky, ovšem žádná měkárna se nekonala (byť právě samotné album kytarové rify až příliš zbytečně potlačuje). Jináč absolutně žádné výtky. POST-IT to šlapalo, lidi se bavili a s nimi celá kapela. Největší ohlas sklidila skladba „Orient“, kterou sympaťáci zařadili nakonec ještě jednou a získali tak dokonalé uznání. Mně osobně však nejvíce dostala chvalozpěvná „Post It“a rap coreová „V pasti“.Kluci ukázali, že jsou maximální pohodáři, kteří si kontakt s publikem vychutnávají plnými doušky!

Suma rumárum, kvalitně prožitý sobotní večer! Vzkaz pro lidi: nebuďte trubky, zvedněte zadky a nečumte doma jen na bednu. Přijďte se bavit živou hudbou!Vždyť teď se to v Ponorce hemží spolky, které rozhodně stojí zato vidět!

PS: Doražte hlavně 3.12., kdy jak asi víte, pořádá náš zine spolu s Pigeonem akci, kde vystoupí INSANIA a RHODIAN…(mějte uznání, pokud se nám to nevrátí, nebudu mít na dárky )

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *