PROČ KAZETOMÁNIE?

Proč kazetománie?

Přiznávám se, že doma už žádné kazety nemám. Vlastně je nemám ani na čem přehrát. V době, kdy se vrací LP desky, zůstávají MC nosiče osiřelé a když na ně narazíte někde v bazárku, jejich ceny se pohybují kolem dvaceti korun. Kazety zkrátka prožívají útlum stejně jako tomu bylo před časem u vinylů, ovšem je možné, že jejich čas ještě někdy nastane. Cílem této rubriky však nebude přebíjet ostatní audia, ale tak trochu si zavzpomínat.

Z pravidla každý druhý týden vyrážím za svými rodiči na venkov, kde stále žije a dýchá má metalová rezidence z let devadesátých. Její nedílnou součástí je rovněž nekonečná řádka kazet a jelikož jsem měl při poslední návštěvě moře času, zavzpomínal jsem. Předem bych však chtěl upozornit, že nešlo jen o poslech. Celý večer jsem si listoval originálně vyšperkovanými obaly a v tu ránu mě to napadlo! „Což takhle udělat na R.U.M. webu jednu pikantní rubriku?! Vždyť třeba některé nahrávky na jiném nosiči nikdy nevyšly“!

S těmito cíly a nekonečnými nápady tedy vyrážím do další literární bitvy. V prvních dílech bych se chtěl věnovat především česko-slovenské scéně a pokud mě fantazie a zásoby nápadů opustí, vyhrnu se i na scénu zahraniční. Závěrem bych chtěl ještě podotknout, že v žádném případě nechci rozmíchávat nějaké sentimentální emoce, osobně se spíš dívám dopředu a ve své podstatě se mi hnusí vše konzervativní. Dobře si totiž vzpomínám na časy, kdy v podstatě každá kapela bojovala za své legitimní CD, nikdo už nechtěl natáčet demáče někde jen tak po sklepech, nemluvě o nárocích fanoušků. Někdy se však povedlo i v amatérských podmínkách natočit „něco“, co z nějakého nepochopitelného důvodu fungovalo. Dnes si však i na ty nejlepší kousky málokdo vzpomene! Proto tedy KAZETOMÁNIE! Doufám, že se vám nový dílek v naší mozaice bude alespoň trochu líbit…

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *