Pozvánka na koncert NOT PERFECT, U.M.P. a SPLIT BEARING

ExitUS 2015_II (1)21. listopad udělá radost všem prog-rockově laděným fanouškům. V pražském klubu EXIT-US vystoupí olomoučtí SPLIT BEARING, dále U.M.P. ze Štětí a koncert otevře pražská kapela NOT PERFECT.

NOT PERFECT vznikli teprve v roce 2012 a ze začátku nebrali hraní zase tak vážně, hráli pouze covery svých oblíbených interpretů. Díky kladným ohlasům nakonec přeci jen ale začali pracovat na vlastních věcech, se kterými pak vyhráli ROCKFEST DOBŘÍŠ 2013. Domácímu publiku se poprvé představí s novou zpěvačkou a novým basákem, kteří sestavu posílili letos na jaře.

Jako druzí vystoupí U.M.P. Kapela vznikla v roce 1997, ale až vloni vydali svoje debutové album s názvem Living In The Time Past. U.M.P se snaží dělat hudbu inspirovanou progresivními styly, jenž produkují takové kapely jako jsou PAIN OF SALVATION, RUSH, KINO, PORCUPINE TREE, PLANET-X, KING CRIMSON, ale také PINK FLOYD či GENESIS. Tuto inspiraci se pak pokouší přetavit do vlastní hudební mluvy.

Headlinerem večera budou jednoznačně SPLIT BEARING – progresivní rock-metalová fúze. Split Bearing vznikli v roce 2002 a na svém kontě mají již tři řadová alba. Na druhém albu jim s produkcí pomáhal Klaudius Kryšpín a poslední album Welcome To The Present, kritikou velmi dobře přijaté, vyšlo minulý rok. Kapela se netají tím, že inspiraci čerpá od veličin, jako jsou DREAM THEATER, PORCUPINE TREE nebo Steven Wilson. Na pražském koncertě se představí v nové sestavě, kterou doplnil baskytarista Honza Duliškovič.

Akce začíná v 19:00. Vstupné je 100 Kč. EXIT-US, Sokolovská 972/195, Praha 9
Více informací o klubu EXIT-US najdete na:

 

http://www.exit-us.com/

www.notperfect.cz

www.umpmusic.com

www.splitbearing.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *