PITBULL DIESEL

pdgarageDo naší mini redakce dorazilo zajímavé demoCD, brněnské kapely PITBULL DIESEL. Následovala recenzička, přičemž je možné, že jsem u pánů příliš sympatií nezískal. Vše tedy napravuji tímto rozhovorem k němuž ještě dodávám, že hudba má nekonečné hranice a totéž se týká smyslů jednotlivých posluchačů. Inu čtěte! Borci z PITBULL DIESEL jsou povedení vtipálci. Co myslíte, zlobí se ještě na mě? Odpovídají členové Bengizz a Barney…

Hned na úvod se zeptám, jak se v současnosti máte, kdy jste naposledy zúčastnili nějaké neplánované pařby, případně jaký koncert vás v poslední době nenechal chladnými?
BENGIZZ:
Rozhodně každý koncert naší spřátelený kapely ONSET. MACHINE HEAD ve Vídni, DVD SLAYER Live… Jo a návštěva zkoušky fantastické, zatím neznámé partičky „333“ z Brna. (prej jsou satanisti jen tak napůl).
BARNEY: Zrušený koncerty MESHUGGAH, to je největší náhul! Na jednom jsem už byl.

Hodně mě zajímá, jak jste přišli na ten šílený název kapely? Co by si měl člověk při vyslovení vašeho názvu představit?….a taky ještě jedna zvědavost: kdy jste poprvé narazili na náš zine, a jak se vám vlastně líbí ?
BARNEY:
Napadaly nás různý názvy, třeba Anti Amen nebo Belzezubovy Pážata… Ale PITBULL DIESEL nás vystihuje nejlíp. Je to strojový i živý, chladný i vzteklý, bezcitný i přítulný…někdy ultra rychlý a někdy tě to sežere pěkně pomalu a brutálně. A jak jsme přišli na RUM Zine? Jsme underground, tak zhruba víme, co se v undergroundu děje, kdo o kom píše…monitorujem to. Rum máme rádi.

Možná, že otázka představení souboru je hodně klišovitá, ovšem jak jinak přiblížit lidem novou partu muzikantů?!? Takže kdo jste, proč jste a co tady chcete…a předně kolik jste toho už vydali (a kolik toho třeba hodláte vydat)?
BARNEY:
Jsme quarteto z centra Brna (na což si potrpíme)…hrajeme takovej ostřejší rock´n´roll, he he. Už několik let čekáme na návrat našeho frontmana Mirra z USA. Pokud se dočkáme letos v prosinci, tak letos nepřijde Mikuláš, ale Lucipher…watch the hell coming´…ten chlap je zvíře. Fakt, žere jenom syrový maso.
BENGIZZ: No upřímně, s tím centrem….Barney viděl centrum Brna jenom z rychlíku Svitavák, Dawe se narodil na koupališti v Prievidzi a Kewas pochází z nějaké vinařské vísky kdesi u Břeclavi. Ale máme to tady kurva moc rádi.
BARNEY: První EP „Selfh8“ jsme vydali v roce 1998 a mělo solidní úspěch. Pak jsme se ale rozutekli po světě a v podstatě dodnes komplet neslezli. Letos v létě jsme v provizorní sestavě nahráli další minidesku s názvem „Stereo Rodeo“. Mezitím proběhlo stěhování do USA a zpět, koncerty tady i tam, s různými členy a názvy. Nicméně PITBULL DIESEL je a vždy bude jen jeden – od ledna bychom měli hrát v původní sestavě na brutální nový aparáty, na nový kytary atd. Tohle všechno byla jen taková nevinná předehra, teď přijde něco jako Vetřelec – Vzkříšení.

pibuldieselVýborně.Velice mě pobavil popis vašeho stylového zaměření. Slova jako „euro trash“, „NY machro hard core“…to se jen tak nevidí . Já si při slovech „machro NY hard core, představím třeba BIOHAZARD… a euro trash… co bývala rap core parta HEADCRASH? Byl bych rád, kdybyste čtenářům tato nevšední spojení trochu vysvětlili…
Obliba BIOHAZARD je na mě jasně viditelná. Aby nebylo pochyb, že mám kluky fakt dost rád, nechal jsem si jejich znak pro jistotu vykérovat na obě nohy. BIOHAZARD jsme s bráchou sjížděli už od první desky (´91?), State Of The World Adress je moje asi vůbec nejoblíbenější deska ze všech, co jsem kdy slyšel. Takže nějaký vliv tam asi bude, ale spíš ve zpěvu než v muzice (jó sbory, to my můžem)…do toho old school thrasher Kewas (solo guitara) + buldozerová basa (pokud vám připomíná KORN, tak podle Barneyho co na ni hraje, máte s tím už jít k***a do p**e…)(reakce na mou recenzi ) a je z toho PITBULL DIESEL, eurothrash nebo taky memo art core, nebo třeba motokov…

pdbenrumTeď tedy dloubnu do vosího hnízda. Když jsem psal recenzi na vaší nahrávku, „Stereo rodeo“, tak jsem sice vyzdvihl vaše hudební kvality, ovšem do jisté míry jsem je i shodil tím, že se snažíte jít ve stopách slavných HC kapel…samozřejmě, nemusíš souhlasit. Zajímalo by mě ovšem, jakým způsobem se chcete vyvíjet dál? Přece jen i ti KORN už jsou někde jinde .
BARNEY:
Včera jsme četli nějaký naše recenze a všude pořád samý KORN. Mně je u prd*le, jestli to furt něco někomu připomíná, já jen chci, aby to byl takovej náhul, že se z toho všichni pos*rou. Tak asi tak nějak.
BENGIZZ: Jenom proto, že jsou tam slyšet ty sedmistrunný kytary přece neznamená, že zníme, nebo snad chceme znít jak KORN? Nás nezajímá, že 7-strunky jsou trendy, „in“ a nevím co, nás zajímá to, že dělají největší hukot, chápeš? Nemáme dready ani soupravičky Adidas, nezpíváme, ale řveme a hrajem asi 20 x rychleji, tak co je na tom pořád tak „kornovskýho“? Že to často drhnem jen na 1 strunu? Ale no tak.

OK . V pohodě. V poslední době je ale velice populární nu-metal a sám se přiznám, že i z toho kvanta kapel mám i já své oblíbence, byť z počátku jsem tuto „scénu“ značně ignoroval. Vím, že ti radikální HC maniaci tyhle party moc nemusejí. Co vy? Mně se např. líbí deska našich DOLORES CLAN.
BENGIZZ:
Není už nu-metal náhodou sprostý slovo? Né, nám se DOLORES CLAN taky líbí, ale ten styl celkově nás sere. Co to je nu-metal? LINKIN PARK jsou poprock, SLIPKNOT jsou prasárna, LIMP BIZKIT pič*vina. Víš co je pro nás nu-metal! SLAYER! Nejhorší na tom je to, že nikdo nehledá vlastní sound – všichni mají kytary PRS nebo 7-strunný Ibanezy a pouští to přes Mesa Boogie Dual Rectifier. Proto to všechno zní tak identicky. Chceme znít jinak…asi jako ENTOMBED, řízlý HELMET a DUNAJEM (to asi kurva neznáte, co? ) (to tedy kurva samozřejmě známe…dokonce můj kámoš nosí mikinu DUNAJ, vsadil bych se, že takovou nemáš . HELMET je klasika!)
BARNEY:
O LINKIN PARK nemá smysl se bavit, definovali nu-metal a pak ten styl totálně zkurvili. I proto jsme třeba odmítli hrát s DOLORES CLAN a COCOTTE MINUTE, přestože se nám jejich muzika líbí a respektujeme je a díky bohu, že tady existujou takový kapely, který větším labelům dokážou, že i tvrdá hudba může mít solidní ohlas. My teď ale chceme hlavně hrát pro normální fans, kteří se přijdou vyřádit na pořádnej nátěr, a né náctiletý mařky (netvrdím, že to chtějí DC a CM, ale holt to tak je). Odmítli jsme to i s tím, že jsme věděli, že tam bude dobrej zvuk a hafo lidí, což v Čechách rozhodně není standard a radši jsme vzali koncerty s fakt tvrdejma kapelama, na který přijdou lidi, kteří mají rádi pořádnej náhul a bude to HUKOT!!! Až budeme mít základnu svých fans, pak se vrhnem na ty patnáctky.

Většina HC kapel si zakládá rovněž na textech. Jakou váhu má lyrika v podání PITBULL DIESEL?
BENGIZZ:
V současné době zpíváme střídavě Barney a já, každej si to svoje píšeme sám. Veškerý moje texty jsou o dvou holkách, který asi není nutný jmenovat, ale obě jsou tak nehorázně dobrý, že to prostě někde vyřvat musím. Takže v podstatě jsou to lovesongy, i když to tak na první pohled nevypadá… víš jak to demo začíná, ne? Tohle je pro všechny brněnský kurvy… no tak ono to je v podstatě jenom pro tady ty dvě.
BARNEY: Moje texty jsou o „temných stránkách lidské duše.“
BENGIZZ: Stejně ti není rozumět, vole.

pdbarneyVaše hudba (alespoň dle mě) mixuje HC a vlivy trash metalu. Dá se říci, „nic zvláštního“, kdyby však nebylo vaší velmi zvláštní image, která v člověku probouzí malinko jiné pocity. Myslím tím netradiční obal, prazvláštní názvy skladeb atd. Má tohle všechno nějaký zvláštní význam, a nebo jde pouze o jakýsi druh humoru?
BENGIZZ:
To bude možná tím, že nejsme žádní drsani z Brooklynu, ani thrasheři z Horní Dolní, ale v podstatě milí, nakrátko ostříhaní kluci z Brna. Kérky sice nějaký jsou, ale před mamkama je schováváme, chápeš? Stejně jako cigarety.
BARNEY: Placatý kytary, trenky do zvonu, náboženství žádný.

Vaše stanoviště, Brno jste už pěkně vychválili. Mám pocit, že právě Brno je místo, kde funguje velké množství kvalitních kapel. Jak to ale např. vypadá u vás s návštěvností obyčejných klubových akcí? Jak třeba vypadá koncertní show v podání PITBULL DIESEL?
BENGIZZ:
S návštěvností je to na h***o, Brno je mekka techna, ale na nás chodí hafo moc. Hlavně mladý holky a staří chlapi, což nám tak nějak vyhovuje. Koncertní show vypadá tak, že přijde hafo kámošů a vylijem se jak vázy…stejně jako každá jiná punk/hc/metal kapela v Čechách. A když hrajem mimo dosah kámošů, sundáme se sami nebo s lokálama.

Osobně mám pocit, že zájem (celkově) o živou hudbu a koncerty opadá. Plno lidí chodí jen na osvědčené kapely, případně na komerční záležitosti. Zajímalo by mě tedy, zda ty osobně budeš spokojen, když budou PITBULL DIESEL pouze undergroundovou záležitostí, nebo zda máš(nebo máte) nějaké větší ambice?
BARNEY:
Naše ambice jsou ukrytý v coreový muzice…chceme aby na nás chodili lidi a užili si to. To je celý. Živit se tím nemusíme, na MTV taky nespěcháme. Hlavní jsou teď koncerty – a aby to bylo nahlas a rychle. Jako sex.

Hodně lidí šílelo z celonárodního cirkusu, který se jmenuje „Česko hledá Superstar“. Jaký pocit máte z celé této akce, případně, jak se vám líbí vítězka Aneta (a to ve všech směrech). Co ji pozvat na vaši další nahrávku, coby hosta ?
BENGIZZ:
Ne, díky. My bychom radši Šárku Vaňkovou, ale na úplně jinou nahrávku. Takový pěkný homevideo by to mohlo být…jo a klidně i s tou moderátorkou. Naše metalový srdce samozřejmě bijou pro Tomáše PříSavku!
BARNEY: Mimochodem, největší průser je, že největší píčus z celé show byl samozřejmě Brňák. Když Pražák vidí Standu Dolinka, ani se mu nedivím, že si začne pobrukovat „Brno, Brno, buzerantů plno…“ Takže Stando, jdi do hajzlu nebo se odstěhuj do Práglu!

Abychom ale neprobírali jen hudbu… Jaké další záliby mají členové PITBULL DIESEL? Kam třeba chodíte na pivko, kde vás fanynky mohou vidět atd…
BENGIZZ:
Na pivko chodíme do hostince U Bláhovky, což je vyhlášená plzeňská. Místní škopek z tanku je něco neuvěřitelnýho, je to tam sice dost drahý, ale ne-sku-teč-ný. Máme to cca 100 m od zkušebny… To je přes týden, o víkendu buď někde hrajem, nebo jdem kalit do města, normálně pěkný košile a rifle, napucovaný botky a tak. Ale to jen proto, že se nám ty holky s načerno obarvenýma vlasama a mikinama MARILYN MANSON moc nelíbí… Líbí se nám spíš takový ty napucovaný štětky, co o víkendech obrážej všechny diskotéky ve městě. Někdy se zkalíme třeba v nějakým zaplivaným nonstopu s automatama, ale dokážem se klidně sundat i v oblecích v Hiltonu, je nám to v podstatě úplně jedno. Ku*vy, chlast a chlebíčky… znáš to.

pitkernaZnám, ale radši se nebudu šířit . Prostřednictvím našeho zinu můžete teď vzpomenout na nějakou událost, která vás v poslední době opravdu naštvala… (na pozitivní se záměrně neptám, protože na takové historky není náš bulvár zaměřen )
BENGIZZ:
Souvisí to s tou otázkou předtím. Sere mě, že se pořád do nás někdo sere. Lidi co nám vykládají, že nejsme HC, protože mám z prdele na našem webu fotku s Terezou Kerndlovou z BLACK MILK. Pro mě je to akorát hezká holka, kterou jsem potkal v hospodě, ale pro nějakýho „hardcore keep it real kreténa“ je to fiflena, která vyhrála Zlatýho slavíka a zpívá s Gottem – a proto PITBULL DIESEL není hardcore, ale výprodej. Kurva, jsme asi jediná kapela v ČR, která svoje CD neprodává, ale dává zadarmo!!! Ale přesto jsme komerce, protože kalíme s pěknýma holkama.
BARNEY: Mě vždycky nasere, když otevřu časák a není tam žádná zmínka o mě. Kurva.

Co vy a RUM? Co si představíte, když někdo vysloví toto magické slovo?
BENGIZZ:
Představím si léta 1994-1999, které jsem společně s bubeníkem/bratrem Dawem strávil jako aktivní člen legendární brněnské Rumové party. Byli jsme čtyři a v hospodě jsem si objednávali stylem: „Pane vrchní, čtyři pivíčka, čtyři prázdný půldecovky a jeden rum. Litrovej.“ Přechod z RUMu na TUZEMáček nás ještě zastihnul v nejlepší formě, dnes ho však ustojím už jen v kombinaci czech cuba libre, tedy s colou. Basák Barney ti vzkazuje, že do doby než založíš Fernet Zine s tebou odmítá komunikovat. Jsme spíš slivowitz-band.

Po Fernetu pravidelně zvracím, takže s přejmenováním nic nebude (i když Marek kdysi dávno vyhrožoval, že založí VODKA zine ) Díky moc za rozhovor! Můžete cokoli dodat na závěr, případně poslat lidem nějaké to moudro…
BARNEY:
Lépe než za ženami hampejznými se píditi jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřepati.
BENGIZZ: Chtěl bych říct lidem pěknej fórek… Jedou dva borci v káře a jeden z nich usne. Jeden chrápe, druhej řídí a najednou na ně mává stopařka. Řidič zastaví, kočka si sedne dozadu a jedou dál. Chlápek se mrkne do zpětného zrcátka a vidí, že kočka má minisukni, roztažený nohy a žádný kalhotky. Tak vrazí loktem do spícího spolujezdce a říká mu: „Vole mrkni se do zpětného zrcátka“. Ten druhej se rozespalej posadí, mrkne do zrcátka a říká: Ty vole, nemáš hřeben? Vypadám jak piča!“

ALL

www.benza.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *