PIMENTOLA – MM-MMV (MC – Ravenheart, 2005)

pimentolacoverToto není plnohodnotné album (Raven 37), ale sbírka materiálů, která byla publikována různě po světě a je vyprodaná. Já osobně jsem doposud neměl tu čest. PIMENTOLA je Fin Lempo, ovládající všechny nástroje, sampling, klávesy a programování. Nebudu vás zatěžovat jednotlivými technickými detaily a kredity o každé skladbě, ty si najdete na obalu. Pokusím se popsat slyšené. Pokud se budu mýlit, promiňte. Navíc v adresáři je tracků patnáct a na obalu pouhých jedenáct.

-nasamplovaný orchestr, vysílačkové povely letadlům, smyčkové opakování, variování kovy, tympány. Druhá část s kolovrátkovým rytmem, vpády smyčců a ruchů. Military industrial?

– rozhrkaná dřeva, industriální šlehy, skrumážní prorytmizování vším co je po ruce. Skvěle vypíchnutá, málo užívaná brumle. Hučení sborů, výkřiky z davu. Etnický industrial?

– střet bubínků, vzorku orchestru a religiózních zpěvů. Laibach zešíleli.

– manipulovaný vzorek kovu, nelidské mručení a etnické jekoty. Bubny upěvňující svou pozici na hudební paletě. V okamžiku nudy přešaltrování samplů a jedeme obdobné téma, ale jinak. Bubnování s orchestrem, nelidský hlas, chrastítka.!

– koncetruj se! Umíráš! Víš co se s tebou děje? Na odchodu Tě doprovodí Vrzání kličky, svěží elektronická pulzace a kombinace dalších rozličných elementů. Pokud by mi toto, jako trpícímu pomohlo, ale pochybuji.

– Enya má nového producenta, ale nemůže se dostat do správné polohy. Vem to čert, industrialistům to bude stačit.

pimetolaCo to? Co to? Špatně nahraná silná melodie, kterýžto nápad by např. nebožtík Svoboda zužitkoval a rozpracoval do díla formátu muzikálu. I kdejakáý sympho-metalová kapela by oblíznula všechny prsty. Finský synek umí, ale v kontextu této kompilace je to přiliš „popové“. Sedm minut nezachrání ani syntetická klasicistnost, ani digitální harfička. Źel osmá skladba pokračuje jiným nápadem, kde předchozí skončila. Syntetické fanfárky, klávesové trumpetky, digitální spinet, les smyčcových jedniček a nul! Omlouvám se, ale dále už jsem znechuceně přeskakoval a přetáčel. Pěkné melodické nápady, vážně-hudební témata. Co si myslet? Panáček zřejmě umí, ale mě to nebaví. Jeden poslech a dost. 500 kupců CD, 500 kupců audiokazet je ale názoru opačného a tak je to v pořádku.

PS: V zásilce byl ještě obal ke katalagové položce Raven 46, leč na CD-R vypálena tato deska nebyla. Na hraně kazetového obalu jest psáno A.E.P. / Black Seas of Infinity. Až dle podrobného ohledání a internetové adresy jsem zjistil, že první zkratka je titul desky a za lomítkem kapela. Vyšlo v polovině ‚čísla nejmocnějšího‘, tedy v počtu 333. Jděte tedy na webovky vydavatelství a poslechněte o co kráčí.

RadeK.K.

http://www.ravenheart.mysteria.cz

http://www.pimentola.tk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *