PIGEON AND SHIT AND RUM PARTY 5

rumpigeon5sUff…ani nevím jak začít, ale jedno je jisté. Od této akce jsem s Jirkou Pigeonem čekal daleko víc. Do propagace jsme vložili spoustu energie, času a především financí. Vlastně žádný náš společný koncert neměl tak promakanou promo kampaň! Proto je pro nás sedmdesát platících diváků těžkým zklamáním. Je sice pravda, že na Ponorku tato návštěva nezaručovala žádný průser, ovšem s ohledem na náklady se o lehkém usínání z naší strany rozhodně hovořit nedá. Opravdu si nejsem jistý, zda po tomto „finančním kolapsu“, budeme ještě schopni uspořádat v Ponorce nějaký koncert větší kapely. Každopádně šesté pokračování v čele s INSANIí platí. Potvrdit můžeme také únorový nálet DARK GAMBALLE. A potom „ať po nás potopa a marťani!“ Přiznám se, že když v půl desáté bylo v klubu patnáct lidí, pokoušel se o mě infarkt! S Jirkou jsme začínali tušit, že ne všechno proběhne podle našich představ. Nakonec se přece jen další osoby do klubu nahrnuly, a tak se mohlo začít vcelku důstojném diváckém prostředí. Velkou měrou se o to postarali ANHEAD, kteří se naší lítostí nad malou návštěvou nenechali vůbec deprimovat. Do posluchačů nahustili šílené stylové „sousto“, čítající snad všechny možné i nemožné žánry.Jak se ukázalo, „pop orthdoxní“ skladby, dělající si legraci ze všeho a ze všech, slavily úspěch. Matěj Lipský, šašek a leader neustále poskakoval a svými tanečními kreacemi bavil celé osazenstvo klubu. Vrcholem byl jeho náběh do lidí a následný výskok na bar! No, paráda! Výborná show! Největší ohlas u fanoušků sklidila německá říkanka „Eine Kleines Schrecklichestuck“ a předělávka „Far Away“ od WALTARI. ANHEAD také přestavily nové kousky, které by se měly objevit na jejich prvním oficiálním CD (o vydání by se měla postarat firma ÉLYSION). ANHEAD jednoznačně přesvědčili a především skvěle pobavili.

Opravdu lituji toho, že nepřišlo víc lidí. Pod podiem mohlo být rozpoutáno ne-ortodoxní peklo! I tak jsem si ale ANHEAD skvěle užil (byť zvuk nebyl zcela OK, především Matějův mikrofon občas „písknul“, ale tohle je žel kámen úrazu „naší malé Ponorky“). Po přestavbě podia se čekalo už jen na hlavní protagonisty večera. Také SCHODIŠTĚ jsou vcelku pozitivní kapelou, rozdávající radost a zábavu. Ihned po prvních tonech se přední řady začaly neskonale vlnit a houpat. Stylově SCHODIŠTĚ někam řadit je velice složité a vlastně to ani nejde. Jedna skladba má blíže k punku, druhá je klasickou bigbítovkou, další jede ve stylu SKA…a nebo všechno dohromady. Navíc je skvělé, že jednotliví členové jsou otevření spoustě žánrů, což dokazuje např. převyprávěná historka v zákulisí, nazývající se „Setkání dvou kultur“. Hlavními protagonisty byli členové SCHODIŠTĚ a Bruno z KRABATHORU, s nimiž se také tato formace setkala na jednom podiu! A prý to šlapalo! SCHODIŠTĚ zkrátka léčilo hudbou a výsledkem bylo závěrečné vytleskávání fandů o přídavek. A rázem byl „THE END!“

Hodnocení? Přístup kapel parádní, přístup některých lidí, minimálně k zamyšlení. Je mi jasné, že pro někoho je 100 Kč hodně, ale pokud chceme v Kralupech vídat trošku lepší spolky, nemůžeme s cenou vstupného příliš hýbat. Zkrátka, pokud máte rádi hudbu, musíte si za ni zaplatit, protože my se také snažíme, aby se kapely u nás cítily co nejlépe. Kdo tohle nechápe, toho je mi líto. Proto posílám speciální FUCK OFF všem idiotům, kteří se do klubu chtěli dostat vedlejším vchodem! Krásný obrázek naší společnosti, co říkáte? Z mého pohledu naprosto nehorázná věc! Pokud něco zabíjí hudbu, tak to není kopírování, ale podobná vychcanost a tupost.
Poděkování: Oběma kapelám za fajn přístup a všem fanouškům, kteří dorazili!

MEGA-THANX: Především pro našeho kamaráda Sadáma, který nám poskytl finanční injekci, bez které bychom byli absolutně odepsaní!!!!!!!
Dále pro Míďu a jeho partičku u kasy, která se v naší prekérní situace zřekla jakéhokoli honoráře!!!! Děkujeme za skvělej přístup!!!!! Klobouk odhazuji hodně daleko….!!!
No a teď už nám s Jirkou zbývá jen doufat, že 16.12. se v Ponorce objeví větší sešlost…

ALL


Matěj Lipský rozhýbal nejdříve své tělo a poté svými kreacemi roztančil také publikum


ANHEAD v akci


Drnkal Zdeněk Plášek v akci


Doktor Martin Krajíček, hudební léčitel!


SCHODIŠTĚ se řítilo do „prvního patra“!


Míra Klíma se „svou princeznou“


Vráťa Horčík a Jirka Pigeon právě rozebírají odehrané vystoupení


Rozdovádění fans z Černuce


Zdeněk Plášek, Radka a All


Zaplněné „schodiště“


After party! Payo předvádí geniální „véčko“ Jakuba Jandy!


A tady už máme doskok!


Tenhle fanoušek nejenže podcenil kralupský RUM, ale také na dost dlouhou dobu omezil provoz toalety

kontakt na skupiny:
SCHODIŠTĚ
www.noise.cz/schodiste/
ANHEADwww.anhead.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *