PIGEON AND SHIT AND RUM PARTY IX.

pigeon9Další Holubí / Rumová akce se konala v den státního svátku. Domácí Urin jsou v Ponorce jako doma, ale i v případě zbylých dvou účinkujících kapel se nejednalo o první návštěvu po létě nově zrekonstruovaného klubu. A i v předchozích případech šlo o akci zaštítěnou Jirkou a ALLem (Znouzectnost 26.3.2005 , Anhead 18.11.2005). Interiéry Ponorky doznaly velkých změn, reakce návštěvníku se, jak už to bývá, různí.. Já se přikláním spíše k těm spokojeným, přestože jsem v pátek v klubu strávil jen něco přes hodinu a čtyři mušketýry.. Přes můj brzký odchod jsem si ale všiml prosvětlení celého klubu, větší prostornosti nového uspořádání, a pár nepříliš moudrých návštěvníků, kteří si sedali hned na schůdek mezi barem a prostorem, čímž ucpávali průchozí cestu.. Návštěva byla poměrně početná, ostatně to a spoustu dalších informací o koncertě se dozvíte o pár řádků níže v ALLově reportu, doplněném několika fotkami.

report:

Tradiční koncertní přehlídky, pořádané Pigeonem a naším fanzinem se vrátily po prázdninové přestávce a také delší pauze, která byla způsobena rekonstrukcí kralupské Ponorky. Klub tak doznal vskutku zásadních změn, ale nechtějte po mně, abych zde vypisoval o jaké změny přesně jde, přijďte se podívat! Mně osobně se nové ztvárnění líbí, a to i přesto, že klub poněkud změnil svou tradiční tvář…

Když akci zhodnotím s odstupem několika málo hodin, ukazuje se, že 128 platících je docela slušné číslo. Pravda, některé koncerty bývaly mnohem úspěšnější, ale také pamatujeme ty, které spíše navštívila místní tradiční komunita, dohromady s našimi přáteli. První zkušební akci nové éry Ponorky jsme odstartovali kapelami, které jsme již v minulosti do Kralup pozvali. Velkým překvapením (alespoň tedy pro mě) bylo vystoupení místních miláčků URIN. Ti se zlepšují každým měsícem, možná i dnem! V jejich řadách dokonce uvízla nečekaná posila z Maďarska! Extravagantní basák hobloval svého „miláčka“ opravdu maximálně! Skladby URINU těží samozřejmě z grindu a crustu, ovšem víc a víc prostoru dostávají hard corové motivy, které jsou navíc protkány vkusnými nápady a především kombinace dvou vokálů patří k tomu nejlepšímu, co dnes kralupský spolek nabízí. Jsem vskutku zvědav na oficiální nahrávku! Vystoupení mělo šťávu a URIN rozhodně spoustu lidí překvapili. Druhou kapelou v pořadí byli pražští ANHEAD, zrající jako víno! Po předchozí zkušenosti jsme tuto pestrou chásku pozvali znovu a jejich vystoupení bylo opět plné energie a divadelních kreací, ve kterých je Matěj Lipský naprosté eso. Úvodní hitovku „Showstars“, odzpíval s maskou mocného Fantomase a hned poté se ujal vůdčí taktovky s opravdu velkým přehledem, dirigoval jak kapelu, tak také obecenstvo. V Kralupech se stal populární především častým vbíháním do publika, což předvedl několikrát (viz. foto). ANHEAD svůj program postavili na skladbách z CD „ Pop ortodox“ a zároveň také představili písně, které by se měli brzy objevit na nové nahrávce. Techno-pop metalová show vyvrcholila úžasnou předělávkou od WALTARI! „Far Away“ je skutečně parádní skladba a ANHEAD ji mají zmáklou opravdu znamenitě. Dobře nažhavené obecenstvo si poté dalo přestávku a přece jen se malinko promíchalo. Plzeňská legenda ZNOUZECTNOST je malinko jinde, ovšem jejich tutovky i po letech nečekaně dobře fungují. Trojice hudebníků tentokrát dorazila v plné sestavě, to znamená i se saxofonistkou, flétnistkou a zpěvačkou v jedné osobě. „Znouze“ hrála dvě hodiny (!) čistého času, a to ještě nepočítám mohutně vytleskané přídavky. Ukázalo se, že plzeňské sémě je opravdu TVRDÉ (že Goro!?).


Další večírek je tedy za námi, a protože nikdo z mých kolegů na akci nebyl (resp. Gory jen chvíli), musíte se tedy spokojit pouze se závěry z mé klávesnice….Kdo by chtěl víc, nechť mrkne na fotky. Děkujeme všem, kteří dorazili!!!

fotogalerie:


Maďarská posila v barvách URIN!


Dvojice vokalistů..


Kačenka a Raduška
(pro ty, co nevědí, jde o drahé polovičky pánů pořadatelů – ALLika a Jirky – pozn. Gorü)


Všimněte si originální plachty na sloupu!


Matěz z ANHEAD tancuje při vystoupení URIN!


Míďa (URIN) se opravdu zapotil!


Legendy kralupského hokejbalu! Zleva Ropotámo, Koly, Payo a náš Gory!


ANHEAD zvuk testující…


…a následně Fantomasem hrozící…


…Matěj Lipský (ANHEAD) se opět rozjel…


…a zároveň ukázal, že má opravdu velmi blízko k posluchačům
(v pozadí se náramně baví členové kralupského oddílu vodního slalomu, he he – pozn.Gorü)


…ostatní členové ANHEAD se tím samozřejmě skvěle bavili…


…stranou nezůstal ani Pigeon!


Matěj je zkrátka velký workholik a ubránit se nemohl ani v Kralupech při samotném koncertě…


ZNOUZECTNOST tentokráte dorazila i s ženskou posilou…


Tahle fotka se myslím docela povedla, že


„Znouze“ v akci!


Také tento bubeník dres propotil…


„Bylo-nebylo, bylo-nebylo hohohóóó!!!“


To nejlepší závěrem….

www.anhead.com
www.znc.cz
www.hell.cz/urin

časem asi budou fotky z akce i na ponorka.rockweb.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *