PANDEMONIUM- Promo 2010 (CD-2010, Godz Ov War)

Polská partička PANDEMONIUM rozhodně nepatří k žádným zelenáčům. Své první hudební krůčky udělala už v roce 1991, a když pominu všechny možné demáče, tak na svém kontě má již tři řadová alba. To poslední zvané „Hellspawn“ vyšlo před třemi lety pod tradičním domácím labelem Mystic Production a tím byla dost možná uzavřena jedna kapitola. Tu druhou otevírá právě toto promo o dvou skladbách, které se posléze objeví na další řadovce „Misantrop“, jež spatří světlo světa již pod křídly Godz Ov War.

„Promo 2010“ tak lze brát spíše jako takovou pozvánku či dokonce reklamu – tomuhle říkám marketing! Dvě skladby totiž nejsou jen tak vypálené na neoznačeném disku s pohozeným letákem! I pro dvě ochutnávky Poláci vytvořili jednoduchý digi pack (nevím proč, ale tak trochu mi přijde, jakoby parodoval polskou státní vlajku). Inu, není nad důslednou propagaci! Co se týče oněch dvou skladeb, tak ty se nesou v duchu pekelného death/black metalu, je opravdu znát, že kapela je už hodně vyhraná a ve své podstatě se ji nedá vůbec nic vytknout. Snad jen to, že se drží dávno a dávno vytyčených kolejí, které vystavěli ti slavnější v minulosti. Nic extra nového pod slunce, ovšem KVALITA by tu byla! Kdo z posluchačů zbožňuje atmosféru plnou hudebního rouhání, ostré kytarové riffy protínající se s melodikou, klasický vokalistův growling… rozhodně tímhle předkrmem nebude zklamán. Navíc bych se vsadil, že v podobném duchu se ponese i „hlavní chod“. Opravdu je zajímavé, že v Polsku v podstatě stále frčí kombinace deathu a black metalu…

Aby však recenze byla úplná, zmíním se ještě o bonusovém materiálu, který je tvořen poměrně bohatým videem. PANDEMONIUM postupně představí úryvky z festivalové show z festivalu Metal Time, následující pocházejí z Nowa Metal festu a dojde dokonce i na dva klasické klípky. Nejsem si zcela jist, jestli tenhle materiál je určen jen pro média, ale pokud tomu je skutečně tak, smekám klobouk. Tenhle styl propagace se mně osobně velmi libí, kapela neodflákla zhola nic a vůbec bych se nedivil, kdyby se v budoucnu dočkala většího úspěchu. Poctivá a nekonečná dřina BEHEMOTH zkrátka inspiruje!

ALL

http://pandemonium.metal.pl/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *