OLEMUS-Egod (CD-2002, CCP Records / Metal Age)

O nových rakouských kapelách toho Češi zřejmě moc nevědí. Ani já o začínajících tvářích příliš široký rozhled nemám, ovšem v nedávné době se mi do rukou dostalo několik tamních skupin a OLEMUS jsou první z nich. Tak jak se na alpských sjezdovkách prohánějí lyžaři, tak podobně svěže znějící je hudba této čtveřice. Moderní electro-gothic výraz je sladký jako pravá alpská malinová šťáva.

Představuji si stále ten sníh, sluníčko a v točivé jízdě karvingů zní hudba OLEMUS! Pravda, nic extra originálního nečekejte. „Pouze“ povedené písničky, podpořené bohatými aranžemi a křišťálovým zvukem. V drážkách CD je zaneseno osm anglicky zpívaných kompozic plus jedna německá gothic říkanka.Pochvalu zaslouží rovněž samotný zpěvák Robert, který má ve svém rejstříku opravdu obsáhlou škálu vokálů. A to ještě není všechno. OLEMUS využili služeb hostující zpěvandule Anely a dokonce mám pocit, že i její tvář zdobí samotný obal. Rázem vás musí trknout možná inspirace s mnohem slavnějšími EVANESCENCE, jejichž album „Fallen“ má prakticky totožný cover. Rovněž hudba má k této partičce velmi blízko. Melancholické postupy a nu-metalové rify jsou spojené téměř tím nejdokonalejším možným způsobem.

OLEMUS si prostě z každé velké kapely vzali „něco“ a to něco oblékli do svého kabátku. Proto někdy uslyšíte CREMATORY („Es Ist Ich“), THEATRE OF TRAGEDY („Insane Within“), EVANESCENCE („Rising“) atd.. Domníváte se, že je lepší si pustit originál? Někdy možná ano. Trošku více osobitosti by kapele neuškodilo. Na druhou stranu však musím zcela soudně potvrdit, že všechny skladby jsou natolik silné, aby smazaly i handicap, vyplívající z možná přehnaného ovlivnění velkými kapelami. Příkladem budiž melancholická „Adore Me“, která svou téměř doom metalovou náladou otevře srdce snad i tomu největšímu necitovi. OLEMUS zkrátka stvořili příjemnou desku a pokud máte rádi v gothic rocku, případně doom metalu, moderní postupy, rozhodně se po této desce podívejte.

PS: Zakoupit si toto CD můžete u hlavního distributora CCP Records pro ČR a SR – Metal Age Productions => web: http://www.metalage.sk, e-mail: info@metalage.sk.

ALL

http://www.olemus.nu/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *