OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2005 – kompilační CD (Obscene productions)

oef05cdUž je to delší dobu, co mi ALLik dával tohle CD, ať na něho něco napíšu.. Osobně to považuju za poněkud zbytečné ale… Pokud to mám chápat jako podporu Čurbymu a jeho aktivitám, tak to samozřejmě rád (i když s vnitřním pocitem zbytečnosti) napíšu. Totiž abych vysvětlil proč mi to přijde zbytečné. Jak drtivá většina z vás ví, toto CD je vlastně příloha ke vstupence na festival v Trutnově.

Na CD potom bývají kapely, které na daném ročníku vystupují. Od někoho jeden song, od někoho víc, od někoho nic.. Z tohoto plyne podle mě jasný základní účel této kompilačky, nebo lépe řečeno dva. Ten první je jasný, jako připomenutí pro ty, co tam byli. Aby si doma v klidu mohli zavzpomínat na ty letní dny strávené v Trutnově, ať už u pivního stánku nebo v kotli před pódiem.. No a druhý je potom pro ty, co tam nebyli, aby měli možnost ochutnat z toho, o co svou neúčastí přišli.. Nemá cenu potom o písničkách a kapelách na CD nic podrobně psát, protože jedna nebo dvě písničky od každé z nich, kdyby se mělo komentovat, tak to není objektivní a při každoročním počtu okolo 40 zvukových stop (letos 37) by to bylo na dlouhý román.. Podle jednoho songu si těžko lze dělat obrázek.. A strohý výčet zúčastněných kapel neřekne nic. Než byste to přečetli, tak to je taková nějaká dejme tomu 20 minutovka.. No a to už mi přijde 100x lepší věnovat tomu cca třikrát tolik a rovnou si to poslechnout.. Jasně, je to náklad náhulu za náhulem, takže asi málokdo to utáhne naráz tak, aby si na konci tak nějak utříděně pamatoval, co to vlastně hrálo.. Ale to nic neznamená, ostatně nikdo přece neříká, že se to musí poslouchat naráz, ne? Na CD se vždy vyskytují kapely, které jsou zaběhnuté, známé a patří k hvězdám a trhákům daného ročníku. A nejinak tomu je letos (Blood Duster, Haemorrhage, Regurgitate, Avulsed (poslední CD Gorespattered Suicide je špica a titulní song na kompilačce to potvrzuje)). Stejně tak CD každý rok zdobí několik známějších představitelů CZ-SK scény (stálice festivalu a Čurbyho stájoví koně Isacaarum a Ingrowing, Malignant Tumour, Plastic Grave, Disfigured Corpse, Deflorace, Onanizer nebo Exhale), doplnění těmi méně známými ať už od nás nebo ze zahraničí (od Yacopsae jsem podle vyprávění čekal víc, ale těžko soudit podle jednoho songu, Dead, Profesor Lefebvre je palba) a nebo pro mě zcela neznámé spolky (pro někoho třeba známé.. – Stoma, Inferia, Holcausto Canibal, Malkavian, CMP a COS a další a další)..

Všechno je zabalené v profesionální podobě s řádně úchylným obalem. Na titulní stránce bookletu dominuje logo festivalu, takže „úchylnosti“ hledejte až pod placičkou samotnou. Samotný booklet obsahuje kontaktní adresy a základní informace o zúčastněných kapelách, takže jednoznačně pomoc kapelám obrovská.. A fanouškům vlastně taky.. Dá se říct, že CD je taková vizitka festivalu OEF a kapel na něm hrajících. Služba UG obrovská, výpovědní hodnota pro hladového fanouška k nezaplacení.. Díky, Čurby a Obscene klan, jen tak dál..

Gory

www.obscene.cz, curby@obscene.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *