Nové album BURZUM v březnu 2010!

Dost možná nejsledovanějším albem roku 2010 bude návrat projektu BURZUM. Kontroverzní Varg Vikernes je už nějaký ten pátek mimo žalář a překvapivě brzy se přihlásil s novou deskou, která vyjde po dlouhých jedenácti letech! Jak deklarují první Vargovy věty, nebude album v žádném případě náboženské, nebude ani anti-náboženské a už vůbec se nebude zabývat jakoukoliv politickou ideologií. Bude prý pokusem o zkoumání mytologických mýtů a představí kořeny našeho kulturního dědictví. Album se jmenuje „Belus“ a podle posledních zpráv se bude jednat o dílko koncepční. “ Album bylo stvořeno z mého srdce a ducha. Vůbec jsem přitom neřešil hranice nějakého hudebního stylu“. Podle intenetových stránk BURZUM by však měla deska být jakýmsi pomyslným řezem mezi „Hvis Lyset Tar Oss“ a „Filozofem“. To tedy znamená, že milovníci starších nahrávek se mají skutečně nač těšit! A teď ještě další Vargova slova. „Není vůbec důvod, abych ve své hudbě něco měnil. proto snad není překapení, že nové deska bude opět o kytaře, ke které jsem se mohl vrátit“.

Když jsem poprvé přemýšlel o návratu BURZUM, napadla mě otázka inspirace. Za mřížemi měl Varg jistě spoustu času, aby o svém životě hloubavě přemýšlel. „Inspirace pro album pochází z různých zdrojů, dokonce i pohádek, mýtů a v neposlední řadě z klasické hudby. Zapomenout nemohu ani na své vzpomínky na všechno co bylo“. Varg se rovněž nechal slyšet, že následující album bude rozhodně tím nejlepším co kdy vytvořil. Zároveň se domnívá, že deska může oslovit jak staré, tak úplně nové posluchače. Podstata pak prý bude spočívat v naprosté osobitosti. Tohle zkrátka nemůže být nikdo jiný než BURZUM!

„Jsem si dobře vědom, že BURZUM mají v black metalovém ranku svůj kredit, ovšem to vůbec neznamená, že bych se těchto stylových kolejí musel držet věčně. Skutečně nevidím důvod k tomu, aby byl „Belos“ zařazen výhradně do black metalového ranku. Jsem dokonce přesvědčen, že nový materiál jde nad rámec veškerých žánrů a bude zřejmě složité ho někam zařadit. Kdybych však měl skutečně vybrat jedinou škatulku, bude to metal“. Zbývá už jen dodat, že deska vyjde přesně 8. března 2010 u Byelobog Productions. A nyní ještě vybrané skladby, které se na desce objeví:

Lukans Renkespill
Belus‘ Død
Glemselens Elv
Kaimadalthas‘ Nedstigning
Besøk Til Kelio
Alvenes Dans
Alvegavene
Sverddans
Keliohesten
Morgenrøde
Belus‘ Tilbakekomst

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *