NORDLUMO – Embraced by Eternal Night (CD-2016, Endless Winter)

Funeral doomová scéna Ruska i Finska nepřestává udivovat svými novými přírůstky, mnohdy úplně neznámými, leč kupodivu kvalitními. Ano, k vytvoření dokonale působivé nahrávky nepotřebují hudebníci kdovíjak brilantní hráčské umění, spíše jde o schopnost vytvořit uchvacující atmosféru a zvukově ji vyprecizovat tak, aby náročného posluchače dokázala obejmout.

Vězte, že přesně takový je i projekt NORDLUMO na debutové desce „ Embraced by Eternal Night“. Ponurý doom metal, jemuž vládne mocný murmur hlavního předáka Johnnyho Mavericka, se opírá především o hutné kytarové riffy a neobyčejně košaté orchestrace. Tím třetím dílem do mozaiky jsou tradičně zpomalené kytarové vyhrávky, jež odkazují na nejslavnější žánrové ikony. Velkým překvapením je ovšem i velmi solidní zvuk, který příjemnost nahrávky ještě více posiluje. Při vší striktnosti pak hlavní protagonista nezapomněl ani na trocha toho rozptýlení v podobě jemnějších přísad (vyšeptávání, recitace, rockové prvky), jako je tomu např. ve skladbě „Scripts“.

Nordlumo

Oddanost žánru naopak reprezentuje předělávka „Weathered“ z dílny kultovních Finů COLOSSEUM, jejichž produkce není u nás zase tolik známá, ale v severských končinách je ceněna měrou vrchovatou. NORDLUMO jsou ovšem teprve na začátku cesty a je jen otázkou, jestli se jim bude dařit v delším časovém horizontu. „Embraced by Eternal Night“ je ovšem kolekce velmi příjemná a fanouškům funeral doom metalu jistě dobře poslouží. Pro uctívače EA či ABYSSKVLT je tato nahrávka jako stvořená. Zkuste, opravdu „fajné“, doporučuji…

Skladby: The Autumn Fall, Devotion, Scripts, Dreamwalker, Millenium Snowfall, Weathered (COLOSSEUM cover).

Sestava: Nordman (Johnny Maverick) – hudba, vokály.

ALL

https://nordlumo.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *