NEO NOIRE – Element (CD-2017, Czar Of Revelations)

ELEMENT„Grunge není mrtvý“, a přestože jeho hlavní představitelé postupně odcházejí z tohoto světa, nesmrtelné nahrávky zůstávají. Nové kapely daného žánru jsou pak shodou okolností spíše válcovány soudobým velebením „retro-metalu, což je pochopitelně trochu úsměvný paradox, neboť před dobrými třiceti roky bylo všechno úplně opačně. Jojo, také grunge byl svým způsobem stažen do undergroundových kanálů, co naplat…

I v takto nevlídné době se však tu a tam objeví nějaká ta zajímavá nahrávka, která rozčeří hladinu metalové alternativy, punku a již zmíněného grunge. Pokud Vám něco z této hudební odnože momentálně chybí ve vašich mobilních krabičkách, rozhodně mohu doporučit aktuální počin „Element“ od švýcarského projektu NEO NOIRE. V jeho čele nelze přehlédnout hudebního všežravce Frederyka Rottera (ZATOKREV), jenž na CD vystupuje jakožto kytarista a zpěvák – v tomto ohledu se dělí s parťákem Thomasem Baumgartnerem.

NEO NOIREA co může posluchač od NEO NOIRE vlastně čekat? Naprosto bezchybné a umně zpracované skladby, melodické, kytarové a svým způsobem melancholické, ostatně tak jak grunge kultura velí. Album disponuje doslova a do písmene křišťálovým zvukem. Od prvních vteřin skladby „Walkers“ je znát, že NEO NOIRE nejsou žádnými zelenáči, kteří by jen tak suše vypustili do světa nezáživné skladby. Sama kapela definuje svoje počínání jako takový „cross“ mezi tvorbou JANE’S ADDICTION a THE SMASHING PUMPKINS a svým způsobem se s tím dá i souhlasit. Kdyby se téhle party chopil schopný manažer, myslím si, že vyprodané haly nemusí být zas tak úplně nedostižným snem. NEO NOIRE to jednoduše štymuje!

Skladby: Walkers, Save Me, Shotgun Wedding, Home, Element, Spark, Neo Noire, Infinite Secrets.

Sestava: Thomas Baumgartner – kytara, zpěv; Frederyk Rotter – kytara, zpěv; Franky Kalwies – basa; David Burger – bicí.

ALL

https://neonoire.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *