NARGAROTH-Semper Fidelis (CD-2007, No Colours Records)

Absolutní zlo, dekadence, misantropická nenávist a na každé straně pokoje pověšený obrácený kříž. Všechny tyto atributy se nezakrytě nalézají na každé nahrávce Reneho Wagnera, jež je také prakticky jediným legitimním členem projektu NARGAROTH. V pořadí páté album nabízí poněkud odlišný materiál, než je možno zaslechnout na předchozích deskách, nicméně důležité a do jisté míry i stěžejní prvky zůstaly v hudebním projevu NARGAROTH zachovány. Rene téměř s každou nahrávkou testuje blackmetalové přívržence, zkoumá, kam až může zajít, zároveň však ze své vytyčené cesty nikterak neustupuje. Možná právě proto mají NARGAROTH v undergroundu až nečekaně silné postavení. Zatím vším je poctivá práce a zapálenost, která zkrátka k minoritním uměleckým žánrům patří. „Semper Fidelis“ je druh revolty, způsob odporu vůči všem bez důvodu existujícím.

Proto patří NARGAROTH do krabičky těch kapel, které jedni milují a druzí maximálně nenávidí. Proč tedy na jedné straně přehnaná láska, kráčející ruku v ruce s opozicí? Vzpomeňte si např. na kontroverzní projekt hraběte Varga – BURZUM. Jedni ho milují, druzí maximálně nenávidí. NARGAROTH jsou v tomto srovnání téměř totožní. Síla jejich hudby tkví v maximálně „studené“ atmosféře a především vražedné monotónnosti. Zima, led, husí kůže, nenávistná image. Dětinskost? Rozmar? Myslím, že zkrátka tohle všechno k black metalu patří.Jedni tento úkaz mohou považovat za nesnesitelnou otravu, zatímco zdatně vycvičení posluchači si nad tímto produktem budou olizovat blahem. Nahrávka obsahuje deset dlouhatánských skladeb, které v konečném výčtu dávají dohromady osmdesát minut.

NARGAROTH tak své věrné posluchače zcela a jistě oddělávají a ničí. Bylo by tedy úplně zbytečné, kdybych jednotlivé skladby nějakým zvláštním způsobem popisoval. Jsou si až na malé výjimky naprosto podobné. Album je zkrátka jeden velký a zároveň slitý monolit, černá stránka v bílé knize. „Atmosphere Is Number One“. Zkrátka další typický produkt od No Colours Records, další vstupenka jen pro zvané! Položte se do tohoto!

ALL

http://www.nargaroth.de/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *