NA SHADOWS OF OSTRAVA zahraje KRCH-OFF BAND. POPRVÉ V OSTRAVĚ!!!

Shadows of Ostrava 1_screen_smallKultovní J. H. KRCHOVSKÝ už brzy přepíše kulturní dějiny Ostravy. Legendární básník totiž poprvé v moravskoslezské metropoli vystoupí se svou kapelou KRCH-OFF BAND. A nutno zdůraznit, že organizátoři akce nazvané Shadows of Ostrava připravili pro fanoušky kvalitní muziky spoustu lákadel.

„Už samotný výskyt KRCH-OFF BANDu v Ostravě bude speciální a netradiční,“ upozorňuje J. H. Krchovský na výjimečnost koncertu s tím, že první zářez na ostravské půdě si KRCH-OFF BAND připíše 21. listopadu 2015 v klubu Barrák. Hudební fajnšmekry jistě potěší fakt, že těsně před dokončením je tolik očekávané druhé album KRCH-OFF BANDu “Jakože vůbec nic…“, které naváže na debutový počin “Naposled“ z roku 2008. A proto je pochopitelné, že se stopa z aktuální desky objeví i v ostravském playlistu.

„Zazní minimálně jedna z nových písní, do té doby nikde jinde nehraná,“ říká odhodlaně J. H. KRCHOVSKÝ. Jak vidno, příchozí čeká opravdu neobyčejný večírek. Nejoblíbenější současný český básník dosud absolvoval v Ostravě pouze autorská čtení. Ta se pokaždé těšila značné popularitě, a tak nepřekvapí, že také tentokrát se poezie stane výraznou součástí tohoto dekadentního večírku. Autor s nezaměnitelným humorem přečte básně ze své nové knihy “Já už chci domů“, která vyjde letos v listopadu. Po pěti letech od úspěšné sbírky “Dvojité dno“.

Multižánrová akce Shadows of Ostrava nabídne rovněž další lahůdky. Živelnou strunu rozezní hudební all-stars band TAMALA, jenž tvoří herci z ostravských divadel. V čele souboru stojí charismatická herečka Divadla Petra Bezruče Pavla Gajdošíková, kterou doprovázejí Vladislav Georgiev z Komorní scény Aréna, Tomáš Rossi z Divadla loutek Ostrava a Lukáš Hradil.
V naprosto ojedinělých vodách se pohybuje jedna z nejoriginálnějších kapel, když ne na světě, tak minimálně v České republice. Řeč je o ostravské formaci MASSOLA, která zdařile kombinuje dva zdánlivě neslučitelné žánry, a to jazz a grind core.

Na závěr pak vytasí své ska-punkové kordy mohelnická partička BURANI Z NEW JERSEY, jejíž energické písně dokážou roztančit a rozpohybovat každého, kdo umí žít naplno.

PROFIL J. H. KRCHOVSKÉHO

J. H. Krchovský se narodil 22. 4. 1960 v Praze. V mládí byl ovlivněn prostředím pražského undergroundu a zejména osobností Egona Bondyho. Od svých dvaceti let publikoval v samizdatu a po roce 1989 i časopisecky.
Překlady jeho básní byly představeny i v řadě zahraničních periodik. Jeho verše často zhudebňoval Milan Hlavsa, ale i další autoři české rockové a alternativní scény (Hudba Praha, Divoký srdce, Echt! Nahoru po schodišti dolů band, The Plastic People of the Universe, Vladimír Václavek aj.). J. H. Krchovský často vystupuje na autorských čteních, mimo to své texty interpretuje se svou rockovou formací Krch-off. V roce 2009 vydavatelství Guerilla Records vydalo album J. H. K. & Krch-off bandu s názvem Naposled.
Autor patří k nejoblíbenějším a nejčtenějším českým básníkům poslední doby, jeho knihy vyšly v mnoha reedicích. Většinu života prožil v Praze, nyní žije převážně v Brně.

(Zdroj: Host – vydavatelství)

J. H. Krchovský je autorem těchto knih:

Noci, po nichž nepřichází ráno (1991)
Leda s labutí (1997)
Dodatky… (1997)
Básně (soubor předchozích sbírek; 1998)
Vše nejlepší… (autorský výbor; 1998)
Poslední list (2003)
Nad jedním světem (2004)
Mladost – Radost… (výbor z juvenilií; 2005)
Básně sebrané (soubor předchozích sbírek; 2010)
Dvojité dno (2010)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *