MY DARKEST FURY – Hectic Existence (CD-2014, Satanath Records)

CD „Hectic Existence“ od ruských MY DARKEST FURY sice není úplně nejčerstvější, ovšem stále se jedná o poslední řadové album, čili proč se o něm nezmínit. Zvláště z toho důvodu, že je poměrně zajímavé a člověk se při jeho poslechu rozhodně nenudí. Komplikované skladby, jež primárně stojí na deathmetalových základech, se opírají o celou řadu rafinovaných „kliček“ a instrumentálních variabilit. Prakticky každá z písní nabízí trochu jiný pohled na deahmetalový žánr, až si člověk nakonec uvědomí, že MY DARKEST FURY v podstatě žádné žánrové zásady nectí.

Vždy si rafinovaným způsobem odskočí jinam. Punk, hard core, industrial metal… a takto bych mohl pokračovat. Zároveň bych měl určitě připomenout, že se na nahrávce nachází vskutku pestrobarevná paleta všemožných ruchů a šumů.My Darkest Fury Ve stejném režimu se ovšem nesou i zpěvy, které také přinášejí celou řadů nenucených poloh (ano, přece jen převládají ony tradiční vokály deathmetalové, čímž je ještě hlouběji zachována příslušnost k extrémnímu metalu). Skladatelský přístup je v případě Rusů fascinující a zároveň také vypovídá něco o charakteru osobností, které jsou pod tímto dílem podepsány. To potvrzuji i s vědomím toho, že se na nahrávce nevyskytuje ani jedna zásadní hitovka.

Nahrávka naopak drží jako celek a svou neotřelostí za sebou nechává i počiny mnohem slavnějších part. Produkce díla sice není úplně extraligová, to je potřeba zmínit, avšak příznivcům hudební pestrosti by tato okolnost rozhodně neměl ublížit. I ve skromných podmínkách může vzniknout kolekce bezesporu zajímavá a nekonvenční.

Skladby: Difficulties Are to Come, A Road to Nowhere, Turn Away, In My Dreams, Malicious World, All You Need, Moral Exhaustion, Rarity, Eternal Separation.

Sestava: Artem „Tempa“ Monastyrev – vokály, samply; Vadim Smirnov – kytara, baskytara, kompozice;; Alexander „Polzik“ Manichev

ALL

https://www.facebook.com/mydarkestfury

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *