MORTIFILIA s novým CD … When I Killed The God

MORTIFILIA_...When-I-Killed-The-God-digipack-cd_OBALMetal jsi a v metal se obrátíš.

Lehce přes čtyři roky uplynuly od třetí přelomové desky „Fate“ k úplné albové novince „… When I Killed The God“, pro kterou se sušická deathmetalové kapela MORTIFILIA vrátila do studia Hellsound, aby zněla živelně, syrově, živočišně; aby okusovala kořeny přisouzeného žánru, pro který kdysi povstala.

Dvanáctiskladbové album v černobílém masivním obalu, to je dospělá jízda od začátku do konce, dokonalá ukázka, jak hrát na nástroje přirozeně, bez mladických či stařeckých křečí, jak křížem krážem ozdobit album metalovými sóly, která nejsou naondulovanými kudrlinami, ale čirou radostí dýchající pro žánr. Jednotlivé skladby jsou variabilní jako snad nikdy před tím, každá má svůj jedinečný děj, příběh, řemeslně zručnou stavbu.

Album vychází ve dvou formátech – fyzicky jako speciální digipack CD a digitálně jako oficiální download. Šestipanelový digipack je rozložitelný do tvaru kříže a uvnitř skýtá grafiku v rozměrech snad větších, než které by poskytl obal vinylového LP. Nechybí tradiční texty plné neveselých témat, fotografie ze Šumavy a další nezbytné informace.

Poslední skladba kolekce „… When I Killed The God“ může evokovat loňské album Vader, kde hrají klasiky z 80. let s vervou, citem a instrumentální zručností, až brečíte radostí. Tohle samý totiž nabízí MORTIFILIA mj. v posledním tracku „Set Me Free“ s tím rozdílem, že nepřehrává nikoho menšího, než sebe samu – s přimhouřením oka – z 80. let. To je oslava a tečka a úcta ke všemu, co dělá metal metalem.

PS: Křest alba proběhne na závěr festivalu Metal Madness III. v sobotu 27. 8. 2016, digipack CD vychází o 6 dnů dříve, v pondělí 22. 8. 2016..

http://www.mortifilia.cz/

http://madmusick.cz/

Berry [Magick Disk Musick, online store & record label]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *