MILOŠ MEIER – Drumming Syndrome (Drum Show) (DVD- 2012, MetalGate)

Takřka všichni bubeníci konají pro své spoluhráče tzv. „černou práci“. Nejsou totiž tolik na očích a pokud se koná „nějaká sláva“, vždycky stojí až na posledním místě. Fanoušci si pochopitelně nejvíce všímají frontmanů, anebo kytaristů, tj. tedy postav, které jsou jim v průběhu živých show nejblíže. Úloha bicmenů je však stále nenahraditelná, zvláště když se budeme držet faktu, že bicí jsou motorem každé metalové kapely. Bez tohoto nástroje by to zkrátka nebylo ono a možná právě tady lze hledat důvod, proč vlastně vznikl tento dosti netradiční komplet.

Miloš Meier je rozhodně velice zajímavá postava, nicméně v záplavě jmen se s jeho uměním setkávám poprvé (i když jeho projekty jsem pochopitelně zaregistroval) až nyní a ještě před samotným spuštěním disku mi nebylo zcela jasné, proč se do tohoto projektu pouští ještě ne zcela provařený umělec. Kdyby se k něčemu podobnému odhodlal třeba Štěpán Smetáček, vůbec bych se nedivil. Tímto však rozhodně nechci hlavnímu protagonistovi upírat právo na realizací svých nápadů… spíše se tak celkově zamýšlím nad tím, kolik lidí Miloše vlastně zná a kolik si jich DVD může koupit. Na druhou stranu však musím ocenit zápal firmy MetalGate, která tento antikomerční projekt podpořila. Takovéhle pokusy většina labelů hází rovnou do koše…

Ovšem nyní už k obsahu samotnému. Ten je tvořen především třemi koncertními sety a v neposlední řadě také dokumentem, ve kterém se o Milošovi dozvíte spoustu zajímavých věcí. Více však rozhodně nehodlám prozrazovat, neboť pak by shlédnutí tohoto snímku jaksi postrádalo grády. Na své si však rozhodně přijdou nejen milovníci hry na bicí, ale i klasičtí fanoušci, jelikož Miloš ve svém povídání zabrousil i do řad svých spoluhráčů či kamarádů. Nicméně hlavní menu DVD je věnováno vlastní produkci, neboli tedy spíše ojedinělé show skupiny DRUMMING SYNDROME, kterou ve své podstatě tvoří pouze sám Miloš. Při pohledu na slovutnou palbu si snad každý divák musí uvědomit, kolik dřiny stojí za touto čertulibou schopností, nevypadající na oko vůbec složitě. Za vším však vězí roky usilovné píle a především usilovného tréninku. Bez toho všeho by to prostě nešlo, což Miloš koneckonců praví už ve výše zmíněném dokumentu.

„Drumming Syndrome (Drum Show)“ je zkrátka velice profesionální práce, jejíž přesah není ani tak o uměleckosti jako spíše o odbornosti. Jelikož je koncertní porce snímána opravdu důkladně, mohou se začínající bubeníci všimnout spousty detailů, které potom pochopitelně mohou uplatnit ve své praxi. Naproti tomu nelze nezmínit pohled „klasického diváka“, ke kterým patřím i já sám. DVD jakožto celek mě rozhodně bavilo, rovněž dokument je věcný a zábavný, ovšem na vícero pouštění to přece jen není. Bubenickou show je třeba vidět i slyšet, ale pravidelnější opakování je pro mě osobně zbytečné. Jak už ale bylo řečeno, DVD může být dobrou pomůckou pro začínající „hromovládce“.

ALL

http://www.milosmeier.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *