MICHALE’S UNCLE – Return Of Dark Psychedelia ( CD – 2010, Indies Records )

Konečně!!! Nikdy jsem si nemyslel, že bych se mohl dožít nového alba od jedné z nejlepších českých hardcoreových kapel. A je to tady…Důkaz toho, že se MICHALE’S UNCLE opět probudili k plnohodnotnému hudebnímu životu je jejich nové CD „Return of Dark Psychedelia“. Nové album hned od začátku ukazuje sílu, se kterou kapela po letech opět útočí na fanoušky tvrdšího zrna (a nejen na ně). Od začátku do konce je album nahuštěnou novými hity, které jsou proloženy zvukovými vsuvkami a doplněny o rozporcované staré hity – „El Presidente“ (tentokrát ve slovenské verzi) a „Červený Hrádek“ (který překvapuje svojí trefností). Je až zarážející jak se některé věci prostě nemění ( teď je otázka, zda je to plus či mínus).

Další nové věci na desce jsou ukázkou originálního stylu kapely, která je opravdu lehce rozpoznatelná od dalších ostatních spolků, pohybujících se na tuzemské scéně. I když při některých punkovějších skladbách(např. vynikající „Z kontejneru smrad“), by si je člověk neznalý mohl i splést s jinými punkovými spolky. Ale tahle nepodstatná punková maličkost nic nemění na tom, že si MICHALE’S UNCLE zachovávají svoji jasnou představu o muzice. Celkem osmnáct skladeb mě přesvědčilo, že takhle nějak má vypadat povedený CD návrat mezi extra třídu dnešní tvrdé scény. Nemá smysl zbytečně psát…koukejte poslouchat, poslouchat a poslouchat!!! Moje doporučení zní naprosto jasně, tahle deska je nabytá skvělými písničkami, na které jsme všichni tak dlouho čekali. Ukazuje, že se ještě dá udělat plnohodnotná deska, kterou lze označit za hudební událost. Vypisovat hitovky z téhle desky je úplně zbytečné, každá regulérní píseň má jasný rukopis a neotřesitelnou kvalitu. Takže nebuďte „Svině“! (a tuhle desku si kupte – doporučuji koncert (čekat v CD obchodě než konečně přišla, to mi opravdu stačilo) a nezapomeňte na „Konec temné psychedelie“ (která se právě teď vrací!). A vězte, že s MICHALE’S UNCLE stále hledám štěstí, ale nikdo z nich ještě není mrtev!!!

PS: Křest proběhl v pražském Roxy 6.3. 2010 za účasti vítězů hudební soutěže Skutečná liga, kapel PĚCHOTA a FINAL FICTION (já osobně bych předkapely vynechal a dal bych prostor M. U., a nebo ještě maximálně STP). Tam MICHALE’S UNCLE jasně předvedli, že nový materiál je rovnocenný starým protřelým hitovkám. Na pár z nich během večera taky došlo. Ale málokdo se dokáže odpoutat od starých pecek a převálcovat je novou tvorbou. MICHALE’S UNCLE to jasně dokázali a mají (doufám, že nejen u mě) splněno!!!

Radim

Album „Return of Dark Psychedelia“ od legendárních MICHALE’S UNCLE bych přirovnal ke smradlavým ponožkám, které právě vylétly z rozdrkotané pračky. Stroji se jaksi udělalo nevolno, nestrávil porci zaschlé špíny a raději to vzdal. Deska ve všech ohledech ctí osvědčené hard coreové postupy, zabředává do starých (temných) časů, aby tohle všechno ještě jednou zakamuflovala a s moderním soundem (samozřejmě v rámci svého žánru) se přihlásila o místo na slunci i v roce 2010. Tenhle návrat je skutečně hodně pikantní, spojuje v sobě několik časových dekád a jsem si téměř jist, že věrní příznivci album nenechají bez povšimnutí. Zároveň se však obávám, že pro mladší ročníky tato hudba už zřejmě nebude. Špína a smrad se jim zajídá, raději nu- cukrkandl…

ALL

http://www.michaelsuncle.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *