METAL NIGHT 8. – MLADÁ BOLESLAV – JOSEFŮV DŮL

uncelanMěl jsem obavy vzhledem k tomu, že „Josefáč“ je dost zastrčená díra, aby lidé přišli (to by spíš mělo trápit pořadatele než mě). To se ukázalo nakonec zbytečné, protože účast fans byla řekl bych velmi slušná. Začátek se posunul z poledne na druhou popolední. Začali domácí doomaři PAINLESS, kde jsou i lidé z pořádajících RETURN TO INNOCENCE. PAINLESS mi připomínali S.S.G.E., ale takové „béčkové“ kategorie. Přece jen to nebylo tak chytlavé, hitové.

UNCLEAN byla první náhrada. Vůbec těch změn bylo hodně. Nepřijeli slovenští EMBOLISM, těm někdo rozbil objednané auto z půjčovny. INGROUWINGu někdo zemřel v rodině. Maďarští MALEDICTION se neobtěžovali ani omluvit. Zpátky k UNCLEAN. Měl to být asi black metal, ale…Hodně záleží a zvláště u black metalu na vizuálním pojetí a to měli UNCLEAN otřesné. Gesta zpěváka byla spíše k pousmání a vše umocňoval týpek v kápy tlučícího do tympánu a plátno s pentagramem to tedy vážně nenapravilo.

MURDER PERSONS – bicí automat stejně jako UNCLEAN. Myslím, že bicí progarmuje stejný člověk, co dříve dělal u FLESHLESS. Taky je asi nezvyklé, aby v death metalové kapele zpívala ženská, jinak se tahle kapela moc nelíbí. HYDRARRGYRUM jsem provečeřel v hospodě, ale prý jsem o nic nepřišel. EUTHANASIA z Havířova hraje zajímavý doom metal s klávesami. Chvílemi se do spěvu zapojovali oba kytaristé i basák. Byl jsem mile překvapen.

FLESHLESS je stálice domácího podzemí. Hrálo se z novinkové desky, cover od ROOT „Hřbitov“, osvědčené pecky ze starších desek a návdavkem cover od OLYMPICu „Když ti svítí zelená“. A opět doom v podobě RETURN TO INNOCENCE. Hodně pestré vokály dvou maniků a jedné slečny. Slušný průměr, stojí zato se na tuto naději české scény přijít podívat, nebo obstarat si jejich CD.

Další páni na holení byli budějovičtí AGE OF STORM. Už bez slečny, která svým výborným vokálem pomohla stvořit výborné nejprve demo, později CD „13th Chamber“. I tak to bylo pro mě dobré vystoupení. TORMENT ANATOMY jsem nesledoval. Poslední byli SABATHORY. Nikdy mne jejich death metal nebral, ale oproti dobám dřívějším je znát posun vpřed. Celkově lze hodnotit tuto akci jako velmi dobrou, až na ty změny.

Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *