Metal Mondóka č. 632 (Richard Chrobok – ex – LOVE HISTORY)

Takhle dobrodružná Metal Mondóka tu ještě nebyla! S žádostí o hodnocení skladeb jsem poprosil Richarda Chroboka (ex-LOVE HISTORY), protože jsem dopředu tušil, že jako posluchač bude velmi náročný… A to se i potvrdilo! Richard už delší dobu žije v Anglii a sladit čas, internet a všechno ostatní bylo dosti komplikované. Nakonec se vše ale podařilo dotáhnout do konce, i když závěrečné finále probíhalo dost extravagantně, no není nad internet v mobilu! A teď už Richardovy názory, tentokrát bez okomentování „tajenky“. Jinak to tentokrát nešlo…

OBSCURE SPHINX – Eternity (z alba „Anaesthetic Inhalation Ritual)
Začátek je docela nudný, ale později začne hrát skladba pěkně, zvuk je vyvážený, líbí se i styl bubeníka. Zpěv mi ale připadá polofalešný, a to mi vadí. Když se pak přidá agresivní poloha, tak ta je fajn. Později se však skladba znovu stáčí k nudě, připomíná mi to devadesátá léta. Mám pocit, že čím více je zpěv řvaný, tím to má větší šťávu. Celkově mi to přijde strááááášně dlooouhé a utahané, nedostane to tudíž skoro žádný drive. Ale ten bicmen se mi líbí.

KRAKÓW – Mound (z alba „diin“)
Jéje, to se mi vůbec nelíbí, snad někdy na piku…ale ani ta westernovka to pro mě nezachránila.

OBLITERATE – Superboring ( z alba „Superboring“)
Docela slušná energie. Rytmika i kytary se mi líbí, trochu mi to, nevím proč, připomnělo starý CONTRASTIC. Chvílemi je to pěkná řež, nenudí mě to.

FORGOTTEN SILENCE – The Black Rider 4K8 (z alba „La Grande Bouffe“)
Song číslo 4….ten jsem nemohl najít, tak to nemam…sorry
Tak to je škoda, FORGOTTEN SILENCE byli vždy vašimi souputníky :).

KONTINUUM – Stranger Air (z alba „Earth Blood Magic“)
Jakýsi melodický rock, který má příjemně zřetelný zvuk. Připadne mi to docela originální, celkově se mi to líbí a udrželo mě to v napětí. „Semo tamo“ tam jsou i zajímavé změny a jako demosong by to bylo supr.

SCORNGRAIN – Age Of Disgust ( z alba „Utopia.Paranoia.Perversions!“)
Líbí se mi klapky, připomínají mi kdysi famózního klávesistu Kyrila z LIVEEVIL. Kytary jsou pro mě zvukově zanedbané a bicí jsou nuda. Dohromady to ale zní docela ok, jen sem tam to působí rozkouskovaně. Celkově je to zajímavý song.

ALEC EMPIRE – Buried Alive ( z alba „Intelligence And Sacrifice“)
Die….asi nějaký protest song. Nelíbí se mi to nijak zvlášť, ale zpěvák mi připadne přesvědčivý, i když su zvykly na kalibry jako Cavallera. Trochu mi to připomíná Franze po TV Sky, i když vzdáleně . Má to docela grady.

DOMINA NOCTIS – It’s On Me (z alba „Nocturnalight“)
Začíná to dost otřesnou basovou linkou z osmdesátých let. Nějaká Byonce s kytarama? Dovedu si ji představit s tím jemným hlasem trochu jinde, ale to se sem nehodí. Nějaký vesnicky metal, který se mi teda nelíbí!!!
Tady bych jen dodal, že onen song je coververzí legendárních PYOGENESIS. Ovšem tahle skladba je nazpívaná ženou 🙂

MORGUE SON – Nightmare (z alba „Impure Speculum Replete With Eeriness“)
Ježíš i Maria…já teď týden poslouchal „Rachmaninovy Op“ od Gavrilova, tak mě málem ranilo. Ten borec do toho kňourá jako Aaron svého času… „snow in my…“ Nejsou tam z mého pohledu nějaké znatelné nápady, jako kdyby to bylo dělané narychlo, načež se z toho vyvinul nějaký přiťouchlý black. Tipl bych to na rok 1987. To teda není nic pro mě
Tak tohle je pochopitelně stále aktuální nahrávka české kapely…

EUTHANASIA – Dead Angel Rising ( z alba „IV“)
Ty jo, skoro první THE GATHERING, a to i zvukově. Zvuk docela slušný, dáli se to posoudit na mém laptopu. Za polovinou je docela fajn sólíčko, celkově je to trochu unylé, což je myslím tím nudným zpěvem U bicích mi nějak chybí jakási dynamika, ale možná si to ještě někdy pustím.

SECRET DISCOVERY – Slave To The Rhythm (z alba „Slave“)
To je od počátku fajn, zvuk sice trochu dřevní v kajtře, ale jak rikam…laptop. Zpěv se mi líbí. Až se vyzpívá, bude ještě lepší. I když s poznámkami, tak se mi to líbí (konečně něco, že ??).

HECATE – Like City Lights ( z alba „Programmed Earth“)
To je nějaký vesnický „Gríndej“ ??? Zpěv je děs a ani kytary mě nijak neoslovují. Ani ten finalový pazvuk jsem nepochopil…..

FADERHEAD – Escape From The Machine ( z alba „Black Friday“)
Z počátku mě napadl starý RAMMSTEIN, i když je to pořád dokola. Zpěv tomu dodá na zajímavosti, myslím. Dost se mi líbí frázování, slušný zpěvák, alespoň pro mě. Někdy si to určitě pustím znovu.

OBSCENITY – Perfect Pain (z alba „Atrophied In Anguish“)
Konečně jakási sehraná kapela, fajn zvuk i na laptop. Docela příjemná změna, má to drive, i když o žádnou velkou invenci se nejedná – zatim!!! Sólování vprostřed songu, je to super! Fajny song, zas si to pustím.

INGROWING – Blackmail (z alba „Heads Or Tails“)
To je bicman, je-li. Asi automat? Fajn hlas i ta barva. Šlape to, líbí se mi to. Hold to „nej“ nakonec!!!!!

A Richardovo závěrečné hodnocení?
Díky za hudební ukázky. Snad jsem nikoho neurazil, nemyslím to nijak zle. Takhle jsem to slyšel, i když tedy jen z laptopu. Doufám, že až se vrátím domů, nebudu se muset skrývat 🙂

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *