MEA CULPA – World, Inc.

meaculpaJihlavská Mea Culpa je čtyřčlenná skupina hrající dle vlastních slov trash core. Vznik se datuje do roku 2002. Následující rok kluci vydali první demo „We’ll All Burn In Hell“ ve studiu Bellatrix. V únoru 2005 spatří světlo světa promo CD „Undecided“, nahrané ve studiu Kocis v Táboře.. Za tři měsíce nahrává kapela naživo v kině Třešť devět písniček, s kterými se až do srpna něco dělo.. Z těchto skladeb se po masteru v Dodově studiu Hacienda objevuje pár věcí na kompilaci Cecek Records a Inqizitor. Nakonec se kapela rozhodne nahrávku vydat jako její debutní CD pod názvem „World Inc.“ Tolik promomateriály..

MEA CULPA znamená z latiny něco jako „moje chyba“. Tento fakt, motiv obalu, témata obrázků v profesionálně vytvořeném bookletu i název alba samotného – „Svět s ručením omezením“ – tak dávají tušit, že kluci dávají důraz na textovou složku jejich hudby, která se skutečně pohybuje v trash coreových vodách.. Textově bych řekl, všechno v pořádku, sociálně kritické, ekonomické a ekologické texty jsou v tomto žánru běžné. Možná trochu klišé, ale i to k tomu patří. I hudebně je to bez problémů.. Rytmika šlape znamenitě, což bývá u podobných kapel základ.. Ale právě to s tou podobností, je tu trochu kámen úrazu..

Řekl bych, že takhle podobně hraje a zní čím dál tím víc kapel. Ničím to neurazí, energie to má na rozdávání, chytlavé rerény chytnou za srdce (nebo za krční svaly :-)), třeba „World Incorporated“ jsem si řval při poslechu v autě cestou na trénink, že ten chlap co mě předjížděl docela divně čuměl :-). Když to tak poslouchám, napadá mě Sepultura a Chaos A.D… Pro někoho to může být snad i lichotka, ale myslím, že Mea Culpa má na víc.. Muzikantsky rozhodně, to berte jako fakt. Aranže, sólíčka, podbarvovací skřípání, všechno naprosto zapadá do rytmicky přesných a chytlavých songů.. Koncertní skočka :-). Zvuk je taky správně ostrý, ostatně všichni víme, že Dodo umí. Snad jen Peterovi zpěvy by nemusely být tolik vytažené, přestože je řvoun opravdu kvalitní a umí přidat i melodický part.. To bicí by se mi asi líbilo dát víc nahlas, Patrikovy mlaskavý kopáky by se dalo poslouchat i samotný :-). Ale to už je ode mě takový rejpání v profi odvedené práci, i tak zní téměř třicetiminutová nahrávka kvalitně! Jsem zvědavý, kam se kluci posunou příští nahrávkou, potenciál určitě mají, jen se trochu vymanit z těch žánrově zaběhnutých kolejí, dodat tomu něco opravdu svého a originálního a bude to killer palba!!

Gory

kontakt:

www.meaculpa.cz,

band@meaculpa.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *