MASTER

masterfoto2Letošní léto není zatím nikterak horké, takže pokud trávíte čas u našich stránek…to schvalujeme! Aby se vám lépe rozjímalo, tak přináším postřehy Paula Speckmanna, který se svou družinou MASTER právě propaguje nové album „The Spirit Of The West“ (recenzi najdete také na našem webu). Více není třeba dodávat.MASTER je legenda, která dle mého soudu v současnosti chytila druhý dech. Velkou měrou se na tomto „znovuzrození“ podíleli dva členové skupiny SHAARK, Alex a Zdenál. Nyní má však slovo samotný leader…

Čau Paule! Zdraví Tě ALLeš z R.U.M. zinu! Jak se vede? Co léto a hudba? Mimoto, vzpomněl by sis, kdy jsi vlastně dělal úplně první rozhovor a co jsi odpovídal?
Opravdu se cítím skvěle. MASTER hraje celý rok a zdá se mi, že jsou fans spokojeni. Také mě baví hrát každé léto na různých festivalech po celé Evropě. Hochu, za prvé stárnu a za druhé všechny rozhovory jsou si velmi podobné, takže si opravdu nevzpomínám.

MASTER nedávno vydali své další album nazvané „The Spirit Of The West“. Jak jsi s ním spokojen a v čem se novinka liší od předchůdce „Let´s Start A War“?
Toto CD je asi nejlepší od dob „On The seventh Day God Crested…“ Jinak album „The Spirit…“ je jasný a čistokrevný MASTER.

Nové album určitě nijak zásadně nevybočuje z řady těch ostatních desek, přičemž ale mám pocit, že jsi starý „old death metal“ okořenil opravdu řízným zvukem, a tak album může oslovit jak starého fanouška MASTER, tak rovněž člověka, který se s podobnou hudbou teprve seznamuje. Souhlasíš?
Snažím se, aby každé CD bylo dobré. Záleží to na mnoha věcech. Studio Shaark odvedlo excelentní práci, takže doufám, že si moji staří i noví fanoušci toto CD pořádně užijí.

Docela mě překvapily „punkovky“ jako „Sign Up“, nebo „Another Day In Phoenix“, které jakoby vypadly z dílny takových SODOM. Čím ses nechával inspirovat při tvorbě těchto vypalovaček?
MASTER hraje metal s nádechem punku už dvacet let. Co se týče Sodom – pouze náhoda.

masterlogoDeska „The Spirit of The West“ má opravdu skvělou image, která mi je hodně sympatická a dá se říci, že se docela vymyká death metalovému klišé. Divoký západ, horký písek, whisky, pistolníci, koně… Jak jsi vůbec na tenhle nápad přišel? Máš např. rád staré westerny? Mým oblíbeným je např. klasika „Tenkrát na západě“, a nebo „Satan pomsty“ s K.Kinskim…? Měly podobné filmy na tvorbu alba nějaký vliv? Neviděl jsi náhodou českou westernovou komedii Limonádový Joe?
Můj šéf, Andy Kulosa a já, jsme o tomto tématu několik let diskutovali. Konečně se nám ho podařilo zrealizovat… Westernové filmy se mi líbí, např. „High Plaines Drifter“ nebo „The Good, The Bad, and The Ugly“ s Clintem Eastwoodem a Lee Van Cleefem. Limonádový Joe… Ano, viděl jsem tento film, dokonce jsem chtěl z něho jednu písničku použít…

K divokému západu patří i ten alkohol. Na promo fotkách jsi dokonce vyfocen s panákem (patrně whisky). Máš tenhle druh alkoholu skutečně rád? Co říkáš na český RUM? Ochutnal jsi?
Ano, popíjím whisky před, mezi a po každém koncertě. Rum? Jednou mě z něho bylo velmi špatně…

Velice zajímavou skladbou je poslední „Ring Of Fire“, kde jsou k zaslechnutí jednak zpěvné refrény, ale také trumpety! Mohl bys prozradit něco o realizaci tohoto songu?
Dlouho jsem o tom mluvil a Johny Cash „odešel“ před natočením této skladby, takže jsem se domníval, že to je ta správná doba. Ve studiu jsme to rychle dali dokupy a ukázalo se, že můj instinkt mě nezradil.

V poslední době mi připadá, že zájem o ten starý metal spíše upadá. V USA tomu dle mého soudu není jinak. Nebojíš se přecejen toho, že pro kapely typu MASTER tu za chvíli nemusí být místo? Starší generace (která hudbu „žrala“) už má třeba trošku jiné starosti a mladší posluchači přecejen až takový hlad po muzice nemají. Co bys mi k tomuhle řekl?
Jasně že hrát na festivalech, kde je spousta lidí, je paráda, ale hrál bych klidně dál jen pro pár lidí, kteří by přišli na koncert kvůli mně a kvůli mojí muzice.

Domníváš se, že je třeba se neustále coby kapela vyvíjet (samozřejmě v rámci stylu) a přizpůsobit se tak trochu publiku, a nebo jsi zastánce ryze osobní cesty bez ohlížení se na okolí?
Lidé se časem mění, jejich myšlení i tvorba…, ale jak už jsem říkal, jen tak pro někoho se měnit nebudu. Těžko se totiž dělá něco, co nemáš rád, nebo co necítíš (speciálně muzika).

masterSoubor MASTER tvoří spolu s Tebou dva čeští spoluhráči ze skupiny SHAARK (Alex, Zdenál), což pro ne až tak hudebně angažované lidi může působit velice překvapivě. Určitě jsi na to odpovídal už několikrát, ale přesto se zeptám… Co tě přimělo k tomu, že jsi do kapely přibral právě tyto osoby? Nebojíš se, že by to mohlo mít negativní vliv na chod KRABATHORU? Co když novou deskou Krabathor úplně převálcujete? Mně osobně se nová deska MASTER líbí třeba mnohem více, než ta „krabathorská“…
Bývalí hráči MASTER dávali přednost svým holkám, chlastu a kouření mariuany, než zkoušení, takže když jsem s nimi skončil, „my old lady“ zavolala do studia Shaark…Díky Alexovi a Zdenálovi, kteří mimochodem nastoupili do MASTER s určitým entuziasmem a nadšením, kapela jede dál… KRABATHOR je již kompletně převálcován…

Jak se ti vlastně vůbec žije v tak malé zemi, jakou je ČR, kde si vlastně skoro všichni vidí až do talíře? Kde se vlastně cítíš být více doma? Tady, a nebo ve tvé rodné domovině?
Česko je můj nový-starý domov, cítím se tu jako ryba ve vodě. Do Ameriky budu asi jezdit jen občas – na prázdniny.

Jak vlastně vnímáš reakce a postoje Čechů vůči USA… Nebo přímo reakce Čechů na politiku prezidenta Bushe? Nebývá totiž obvyklé, aby Američan žil právě tady… Máš velkou možnost tyhle věci pozorovat…
Myslím, že George Bush je „piece of shit“ opilý slávou a mocí. Nebudu to víc komentovat, ale jsem rád, že s ním prozatím nemám nic společného.

O alkoholu jsme už mluvili , ale přesto se zeptám… V USA je třeba zakázáno chodit jen tak po ulici s plechovkou piva. Mě to přijde opravdu úsměvné a tady si to ani snad nedokážu představit. Jak vnímáš ty konkrétně tyhle naprosté odlišnosti, které já osobně vůbec nechápu?
Ano, je to směšný zákon a Amerika není nic jiného, než zkorumpovaný policejní stát, kontrolovaný zkorumpovanými politiky.

speckmannČeská republika jako stát učinila jeden zásadní krok a tím byl vstup do Evropské unie. Ty jsi jako muzikant procestoval spoustu zemí… Domníváš se, že byl vstup naší země do tohoto seskupení správný? Jaký máš vlastně názor na globalizaci?
To, že je ČR součástí EU má své plus a mínus. Brzy ale bude Evropa stejná jako USA a kde pak budu žít já ???

OK. Pojďme dál k hudbě. Album „The Spirit Of The West“ vyšlo opět u německé firmy System Shock rec. Jak jsi z prací této organizace spokojen? Ptám se proto, že tahle firma ještě určitě nedosahuje věhlasu jako např. Nuclear Blast..
System Schock Records odvádí dobrou práci již několik let. Nuclear Blast Rec. mně dluží několik tisíc dolarů za CD, které jsem pro ně dělal v minulosti. Jsou to kriminálníci jako většina Němců v tomto byznyse.

Jako ikona světového death metalu jsi toho dokázal opravdu dost. Máš ještě nějaké přání po kterém toužíš a ještě se ti nesplnilo?
Ano, přál bych si vydělávat víc peněz… ha, ha …

Jak už jsme výše zmínili, nová deska je na světě. Následovat by mělo určitě turné. Kde budete vystupovat a kde všude vás můžou fans vidět? Dále by mě zajímalo, jestli bude zachována vaše tříčlenná sestava, nebo jestli ještě někoho na turné nepřiberete?
Právě jsme dokončili dvě turné, které jsme dělali u Německé agentury (s kterou teď spolupracuji) „Bruchstein Records“. Jedno turné bylo s BENEDICTION a druhé s PLEURISY. Hrálo se – Holandsko, Německo, Rakousko, Švédsko a jeden velmi zdařilý koncert v Dánsku. Po celé léto budeme hrát festivaly (Česko, Slovensko, Německo, Rakousko…) a na podzim (říjen) pojedeme dvoutýdenní turné s OBITUARY po Evropě. A dál se uvidí, do čeho se ještě vrhnem. Více informací na www.speckmann.tk. Sestava MASTER zůstává zatím stejná.

Na závěr by mě zajímalo, jak budou dále vypadat tvé hudební aktivity. Jak dle tvého soudu bude vypadat budoucnost MASTER, co KRABATHOR, případně MARTYR? Nebo nedoplníš nakonec i sestavu kamošů ze SHAARK?
Budoucnost Master je „neverending“ do doby, než budu v důchodu a to hned tak nebude. Jinak – koncertovat s MASTER, co nejvíce.
KRABATHOR je zatím u ledu, MARTYR taky. SHAARK je silný tým, který navíc připravuje skvělé album, které doufám vyjde ještě letos v zahraničí.

Velice děkuji za rozhovor! Můžeš jakýmkoli způsobem pozdravit metalové fandy! Měj se skvěle! Zdraví ALLeš a R.U.M. zine!
Díky mým věrným fanouškům za dlouholetou podporu. Poslechněte si nové CD „The Spirit of the West“. Jsem si jist, že nebudete zklamáni. Díky moc také vašemu magazínu.
Zdraví Paul Speckmann…

ALL

PRO99DUCTION, Carlos: +420 604 787829, e-mail: pro99duction@volny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *