MALEVOLENCE – Self Supremacy (CD-2017, Beatdown Hardwear Records)

Britská parta MALEVOLENCE z Sheffieldu přichází s druhou metalcoreovou nakládačkou, a to po čtyřech letech od debutové desky „Reign of Suffering“. Pokud hudbu pětičlenného uskupení vůbec neznáte, jako solidní představovačka vám hodnotně poslouží klipovka „Slave to Satisfaction“, jež představuje nejtypičtější hudební tvář MALEVOLENCE.

Však to všichni dobře znáte: chytlavé a skočné kytarové riffy, neuvěřitelně hutná basa a nelítostně ukřičený vokál plný zlostných a kritických frází. Tvorba Britů ovšem počítá i s řadou typicky metalových partů a pomalejších sól, které mají hodně blízko k tomu, co na posledních albech předvedli např. MACHINE HEAD či vodou pokropení BODY COUNT. MalevolencePřesvědčivost nahrávky ve finále podtrhuje naprosto parádní sound, pokud vlastníte kvalitní soustavu beden, čeká vás při aplikaci „ Self Supremacy“ hotové zvukové inferno.

Jak už to ale u podobných kapel bývá, opravdu horko těžko zde nacházím „něco“, co by se nějak extra vymykalo zavedeným zvyklostem. Překvapení tedy od MALEVOLENCE víceméně nečekejte. Na druhou stranu se však na albu vyskytuje hned několik vskutku hodnotných kousků, které mají bezpochyby nadprůměrnou kvalitu. Publikum, které je z tohoto druhu umění živo, si s určitostí najde zalíbení i v „Self Supremacy“. Slušné to dílo.

PS: Velkou pochvalu zaslouží grafika celého CD kompletu, nemluvě o několika stránkovém bookletu. Fakt pecka…

Skladby: Self Supremacy, Trial by Fire, Severed Ties, Wasted Breath, Body Count, 4am on West St, Slave to Satisfaction, Spineless, True Colours, Outnumbered, Low Life.

Sestava: Alex Taylor – zpěv; Konan Hall – kytara; Josh Baines – kytara; Wilkie Robinson – basa; Charlie Thorpe – bicí.

ALL

https://malevolenceshred.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *