MAGMA HOTEL-Deja vu (CD-2004, Selfrealization)

Jestli bude Láďa Oliva opět vyhlašovat anketu BŘITVA 2004, mám jasný typ do kategorie „Objev roku“! MAGMA HOTEL totiž upekli vskutku perfektně vyvážený materiál. Pokud holdujete moderně znějícím metalovým spolkům, které se nebojí hard coru, případně funky hip-hopu, jste na správné adrese. Ono s mícháním stylů si kluci dávají opravdu záležet. Nečekejte však žádné klávesy nebo masivní přísun elektroniky. MAGMA HOTEL sází spíše na „gramcové“ brejky, které se mísí s opravdu razantními kytarami. Výsledek je vskutku velmi svěží, ale předně naprosto přesvědčivý.

Po spuštění CD na vás čeká intro „Devine Warning“ a pak už to jede! První hitovka, nazvaná „Pillsman“, jakoby představovala skutečnou tvář souboru. Kytárky jako „cirkulárky“ si klestí cestu mlhou, ve které jsou skryté razantní smyčky a krkolomná palba bicích! Celé tělo se vám začíná chvět a já osobně bych při každém poslechu této skladby nejradši rozpustil „máničku“ a začal pařit :-)! Paráda! Ani vokalista Fun Tom svým projevem nezůstává pozadu. Zvládá jak hard coreový řev, tak melodické rap-coreové „flirtování“. A předně jeho barva hlasu s muzikou ostatních skvěle koresponduje.Titulní „Deja vu“ přináší špetku tajemna, aby se co chvilku proměnila v rap-coreovou smršť. Pravé hard coreové inferno! MAGMA HOTEL se snaží každou skladbu co nejvíce vybarvit a to se jim opravdu znamenitě daří. „Shit From Bagdad“ vás zavede na dálný východ a opět za pomoci jakéhosi atmo-coreového průvanu. Hřebem alba je pro mě jednoznačně volnější „nu-metalovka“ – „Babylon Citrus“. Ne a ne tuhle „prokletou“ melodii dostat z makovice! Tohle je hitovka mísící rap-funky-metal a čert ví co všechno. No a opět se dostavuje jakési tajemno, které byste stěží hledali u ostatních partiček. V podobném „pohodovém“ rytmu plyne skladbička „M.B. Forever“. Dalo by se říci fajn slaďárna, ovšem až do doby, kdy se ozve nefalšovaná „sepulturo-rootovská“ gradace!

Tady je třeba smeknout klobouk a pronést něco o maximální promyšlenosti. Na nudu zapomeňte a nic na tom nezmění ani blížící se závěr alba. „Too“ je nabroušená vypalovačka, a to už vůbec nemluvím o chytlavé „Don´t Trust Your Enemy“. Nadšení se zastavuje se závěrečnou, česky zpívanou, skladbou „S.M.“. Rázem dostanete důkaz, že i Čeština v podáni MAGMA HOTEL není vůbec od věci. Pak už jen surrealistické outro a… a znovu na start s tlačítkem PLAY! Osobně jsem vskutku nadšen a když jsem ještě viděl kluky na živo, bylo mé přesvědčení ještě vynásobeno dvojkou! Tohle je debut jako zvon! Chci věřit, že další počin už vyjde pod hlavičkou nějaké alespoň trošku zavedené firmy. Potom už nevím, koho by páni vydavatelé chtěli tlačit na trh. MAGMA HOTEL natočili po všech stránkách velice zdařilé album. Vitální, barevné, melodické i atmosférické! Nezbývá mi nic jiného, než klukům popřát hodně štěstí, které budou potřebovat při přeskakování bariér, představujících náš hudební průmysl (a to teď myslím i včetně rádoby undergroundových vydavatelství).

ALL

http://www.magmahotel.net/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *