MAGMA HOTEL

Členové MAGMA HOTEL jsou pohodáři každým coulem. Více snad ani nemusím dodávat. Stačí si přečíst mou recenzi na jejich debut „Deja vu“ a hned vám dojde, proč jsem si tuhle partičku vybral pro rozhovor. Hudba pánů „hoteliérů“ je velmi pestrá omalovánka, mísící kopec zábavy se špetkou vážnosti. Moderní HC, ostré kytary, skvělá rytmika, smích i nasranost. To všechno najdete v privátech hotelu „Magma“. Ve stejném duchu se rovněž nesou reakce kytaristy Bogise a DJ Katce-ra. Odpovědi evokují společný domácí úkol, který jsem jim připravil :-).

Srdečně zdravím MAGMA HOTEL! Nejprve by mě zajímalo, jak jste vlastně přišli na tenhle dosti originální název? Co má vlastně vyjadřovat? Opravdu se váš název váže k fotografii, která je na obalu desky?
No, původně jsme ani nechtěli založit kapelu, ale veřejný doom při cestě na hraniční přechod Cínovec. Samozřejmě s názvem MAGMA HOTEL. Na jednom společným večírku nás napadlo, že budeme mít větší budoucnost jako chlapecká kapela typu N-YNC, BACKSTREET BOYS apod..

Jak dlouho už vlastně fungujte? Vydali jste před aktuálním počinem „Deja vu“ ještě třeba nějaké demo?
5-6 let, my to nějak nepočítáme :-). Před „Deja-vu“ jsme natočili dvě dema: „Shoal Pain“ a „Escape From Psychomeatpark“.

Nyní bych se zastavil u vašeho, dle mého soudu výborného, debutu. Mohli byste třeba prozradit, jakým způsobem vznikaly jednotlivé skladby? A jak třeba probíhalo nahrávání ve studiu Hostivař? Téměř všechny kapely, co tam nahrávaly, si tohle studio nemůžou vynachválit…
S majitelem studia v Hostivaři Z.Šikýřem i s jeho kolegou se pracovalo 1 radost. Není nad to, když člověka jeho práce baví a dává do ní kus sebe, což jejich případ určitě je. Nahrávání probíhalo v pohodový, téměř přátelský atmošce – prostě takový malý prázdniny u hodného, šikovného strýčka :-).

Příprava alba vás určitě stála spoustu sil a energie. Jak ale vypadala vaše vzájemná spolupráce při samotném nahrávání? Máte nějakou pikantní historku, kterou by bylo škoda nechat ladem?
My se pikantníma historkama jen hemžíme…

No to jsme se toho dozvěděli :-)… Dokázali byste čtenářům svými slovy přiblížit, jak vlastně hudba MAGMA HOTEL vypadá? Vím, že je to vcelku těžká otázka, ale pokuste se…
Jak zpívá Petr Nárožný: „Je to pěkná směsice…“, ale v podstatě je to „Neoklishe-psychedelic-hiphop-hc-funk style“, ovšem s vlastním ksichtem :-).

Album „Deja vu“ jste vydali vlastním nákladem. To se nenašel nikdo, kdo by album vydal? Máte alespoň nějaké ohlasy, když už tak kvalitní počin je na světě? Nebojíte se trošku, že o vaší těžko stylově zařaditelnou hudbu nebude ze strany labelů zájem?
Snaha o vydání našeho alba přes label byla, ale při práci ve studiu jsme se rozhodli jít touhle cestou. Sice trnitou, jelikož je to svým způsobem album na leasing, ale přes všechny překážky se povedlo. Wow!!! Jestli ze strany labelů bude zájem, ukáže čas.

Teď trochu píchnu do vosího hnízda. Domníváte se, že o sehnání kvalitního labelu rozhodují známosti, a nebo přeci jen jde o jakousi hudební kvalitu, která rozhoduje?
Já mám pocit, že právě o těžko zařaditelnou hudbu vydavatelství nemají moc zájem. Myslíte si, že v tom je neschopnost labelů přiblížit a představit hudbu širšímu publiku?
Jasně, že jsou labely, který se nesnažej jen hudbu přiblížit nejširším masám. Necpeme se do rádia a tak, ale kvalita samozřejmě rozhoduje, a když máš známé, je to vždycky jednodušší. Howk.

V kralupské Ponorce jsme se už bavili o jakési hudební omezenosti. Svým hudebním projevem vlastně i jakoby demonstrujete svůj postoj k hudbě. Budete se v budoucnu snažit jít cestou, kterou jste nastolili na debutu, a nebo se vydáte cestou experimentů?
Nejlepší na tom je, že jakou cestou to půjde dál, sami nevíme. Vždycky někdo přijde s nápadem, kterej ostatní chytne a škatulky fuckt neřešíme.

Také jste povídali, že některé spolky, zákládající si na metalovém klišé, vás nemají příliš v lásce. Stalo se vám někdy třeba během společného koncertu, že vám tuhle averzi dávala ta či ona kapela najevo? Já osobně tohle absolutně nechápu, určitě si mě ještě pamatujete, jak jsem si vás vychutnával v mikině BURZUM :-).
Averzi, najevo? No, to by si mohli zkusit, ha, ha, ha, ale myslím, že každej člověk, kterej prudí do jinýho kvůli tomu, že neposlouchá nebo nehraje jeho oblíbenej styl, je omezenej pitomec. Takovejch lidí znám bohužel (aspoň na můj vkus) dost. Je to jejich problém, když nechápou, že pohodáře z člověka nedělá to, jestli má na hlavě číro, trsá na jungle, nebo poslouchá PUBLIC ENEMY. Hlavně ten klídek, nenásilí a pohodička…

Dá se říci, že současně s vaším debutem vyšla alba kapel, o kterých vydavatelství tvrdí, že jde o jakousi odpověď na světovou nu-metalovou vlnu. Nebojíte se, že s těmito kapelami budete třeba spojováni? I když na druhou stranu já osobně si nemyslím, že by nu-metal byl sprosté slovo. Jen mám pocit, že svým feelingem patří přeci jen trošku někam jinam. Můj kamarád dokonce říkal něco o NAILBOMB s nezaměnitelnou a originální atmosférou… Co vy nato?
O žádnou odpověď nám nejde. Sešli jsme se jako lidi, co poslouchaj všechno a nechtěli jsme dělat nic ortodoxního.

Součástí alba nejsou žel texty. Moc by mě zajímalo, o čem vypovídá lyrika MAGMA HOTEL. Na jedné straně cítím jakousi odlehčenost, např. ze skladby „Babylon Citrus“ a na druhé straně vám není cizí ani tajemnost ve stylu „Deja vu“ nebo jakási satira, které na mě padá se skladbou „Shit From Bagdad“… Jak byste zhodnotili mé dojmy? No a zároveň bych vás poprosil o vlastní komentář…
Víš, ty texty, to je otázka přímo pro zpěváka, ale pokusím se odpovědět. Naše texty jsou do určitý míry abstraktní a každej si v nich může najít, co chce. Je to spíš vyslovenej momentální pocit. Každej člověk vnímá věci jinak a jestliže z nich máš tenhle feeling, pak je to jedině dobře.

Na albu se nachází taktéž česky zpívaná skladba „S.M.“. Při společné diskuzi jste se zmínili o tom, že v budoucnu byste rádi ještě nějaké české kousky udělali. Můžeme tedy na dalším albu čekat už češtinu? Co vás na tomto kroku nejvíce láká?
Písničky v češtině nás rozhodně neminou, ale určitě to není priorita. Anglina je takovej prima hravej a ohebnej jazyk :-).

Vaší velkou devízou jsou rovněž živá vystoupení. Když bych vás chtěl někdy v budoucnu pozvat na koncert, jaké budete mít na mě, jako na pořadatele, požadavky? Přespání v hotelu Atrium vám ale zajistit nemůžu :-). Musí vám stačit hotel Magma :-).
Kurvy, chlast a chlebíčky chachaaa. Záleží na konkrétní dohodě, dobrej zvukař, zázemí pro kapelu a konzumačka by měla bejt samozřejmostí.

Nejen hudbou živ je člověk. Mají členové MAGMA HOTEL ještě nějaké pikantní koníčky? Nebo čím se vlastně zabýváte ve vašem civilním životě? Zda to tedy není tajemství…
Jasně. Třeba náš bubeník Elvis je vášnivým pěstitelem akvarijních štik, kytarista Bogis píše pornopovídky, druhý kytarista si maluje voskovkama postavy z večerníčků, zpěvák Fun-Tom de la Rocko vyrábí origami z kartonů od vajíček, basák El Barto rád stěhuje TV přijímače a mě baví moje zaměstnání a kinder vejce.

Jako solidně rozjetá kapela máte určitě spoustu plánů a cílů. Takže máte třeba představu, na jakém festu bych mohl např. MAGMA HOTEL vidět „naživo“? A jak to případně vypadá s novými skladbami?
Nový skladby jsou ve stádiu rozdělanosti 🙂 a co se týká festivalů, samozřejmě bychom chtěli hrát asi na všech na světě :-)… TIME, TIME WILL TELL…

ALL

http://bandzone.cz/magmahotel

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *