Louďa (exPAYO magazine) Vs. Vlakin (INGROWING)

loudavlakin2A nyní „souboj“ Louďi a Vlakina z roku 2002….Rozhodl jsem se, že UG abecedu přilepším o vzájemné „souboje“. Pro aktuální duel jsem si vybral Louďu, jakožto fundovaného člověka z podzemí (PAYO magazín) a z hudebních luhů a hájů jsem si vybral Vlakina z grindujících INGROWING. Více snad oba borce představovat nemusím. Kdo se alespoň točí kolem pořádné hudby, moc dobře ví, „vo co go“…Příjemnou zábavu…!!!

A-Arakain s Kolářem
Louďa: ARAKAIN teď moc nesleduji, možná kdybych se víc díval na různé estrády na Nově. Kolář se zdá býti sympaťák, a víc mi sedí do škatule „muzikálový zpěvák“, než třeba Bohuš „sláma pod čepicí“ Matuš. Jinak ARAKAIN jako kapelu uznávám.
Vlakin: ARAKAIN už delší dobu nějak zvlášť nesleduju, ale novou desku s Petrem Kolářem jsem si ujít nenechal. Můj názor je, že nic lepšího, než Petr Kolář je potkat nemohlo. Konečně mají zpěváka, co opravdu umí zpívat.

britva-logoB-Břitva 2002
Louďa: Záslužný to počin Ládi Olivy, který minulý rok vyplnil hluché místo po vypadnutí žánrové kategorie Hard and Heavy z předávání cen Akademie. Byl jsem na vyhlašování ve Vsetíně, bylo tam příjemně, undergroundově a nikomu nechyběl nějaký poťapaný rautík na závěr. A jelikož Laďa oslovil drtivou škálu tvrděrockového pisatelského spektra, výsledky byly dle mne reprezentativní a zasloužený prostor dostaly i kapely, které by neměly šanci prosadit se v oficiálním předávání Andělů, např. PIGSTY.
Vlakin: Určitě dobrá anketa, i když jsem to moc nesledoval. Vím akorát, že jsem se umístil v kategorii Hnusák roku. Koncerty na podporu ankety považuju za dobrý nápad.

C-Cestování
Louďa: Do ciziny cestuji rád, po cestách českých už tak nadšený nejsem, neb žiji v Brně, pracuji v Praze, rodinu mám na Českomoravské vrchovině a potenciální tchýni a tchána v Havířově, takže mám cestování až po krk, grrr.
Vlakin: Cestuju moc rád, s kapelou i jako turista. Mým snem je navštívit Skandinávii, Austrálii, Kanadu, JAR, Čínu a pohoří Himálaj a Karakorum.

D-Domácí úklid
Louďa: No abych pravdu řekl, tak těmto cizím slovům moc nerozumím. No pravdou je, že jsem dost nepořádný, ale když to na mne přijde, tak jsem pedant a uklízím až se ze mne kouří.
Vlakin: Noční můra a nutné zlo!!!

E-EURO 2004 (fotbal)
Louďa: Těším se. Máme dobrý tým, uvidíme, jestli nás nezařízne nějaký vzteklá Colina.
Vlakin: Jestli nám vydrží forma z podzimu, tak to letos všem naklepeme a slavně zvítězíme. Jinak budu držet palce ještě Anglii a Portugalsku. Doufám, že Německo se nedostane ze základní skupiny.

faith-no-moreF-Faith No More
Louďa:Měl jsem je rád, kapela s vlastním gichtem a jak je vidět, dobří muzikanti se uplatní i sólově.
Vlakin:Naprosto geniální a novátorská kapela. Jeden z mých absolutních favoritů. Skvosty typu „The Real Thing“ a „Angel Dust“ patří mezi to nejlepší, co kdy na hard’n’heavy scéně vzniklo. Úžasná záležitost. Odešli podle mě v pravý čas, dokud se nestali parodií sebe sama.

G-Gustáv Husák
Louďa: No je to synonymum pro jednu generaci. Uvědomělý, nevýrazný soudruh ze Slovenska, který nám dělal prezidenta za komančů. Jeho jméno ve mne asociuje zatuchlost, unylost a dobu ledovou.
Vlakin: Normalizátor. Brežněvův kuřbuřt. Bohužel, taky jeden ze symbolů mého dětství, jeho obraz visel na zdi v každé třídě. Ke konci už jenom figurka ve hře, kterou řídili jiní. Je škoda, že zemřel přirozenou smrtí.

H-Hokejové MS v ČR
Louďa: No velká sláva a další viagro-doping pro čecháčkovský patriotismus. To zas bude vlajek v ulicích, to se zase tisíce lidí rozpomenou na slova naší hymny, to si zase Sazka napakuje kapsy, když za prachy gamblerů postavila továrnu na prachy…jinak Sazka arena je krásný příklad nemohoucnosti, kdyby nás Finové nepodrželi, měli jsme minulý rok, kdy se mělo u nás MS hrát, z ostudy kabát. Jo a jsem zvědav, jak se naši hokejisté vytáhnou a zda se podaří kočírovat hvězdy.
Vlakin: Vidím to buď na velký úspěch nebo na velkou ostudu. To v případě, že nestihneme dostavit Halu Sazka ve Vysočanech.

I- Impaled Nazarene
Louďa: Finští ďáblící s pohnutou historií a výrazným image. Raději pomlčím o záběrech, které jsem viděl z doby, kdy byli mladí zelenáči, to by si zajisté za rámeček nedali a teď nemyslím vůbec hudební stránku. No snad už z toho vyrostli, hudebně je to docela v pohodě, alespoň se dají identifikovat.
Vlakin: KULT!!!! Když pominu jejich lehce skandální minulost, tak jsou pro mě jedním z hlavních inspiračních zdrojů. UGRA KARMA!!!

jirina-jiraskovaJ-Jiřina Jirásková
Louďa: Myslíš Jiráskovu manželku, paní Psohlavcovou ? Nebo tu ředitelku divadla a herečku? Ta paní učitelka, co zpívala z okna v sérii Slunce, seno? Jako herečka OK, ale jako člověk se mi moc nezdá. Alespoň co jsem ji sledoval za komančů, byla na můj vkus příliš aktivní a servilní s režimem, alespoň mne to tak vyznělo, i když proti Švorcové je to slabé kafe.
Vlakin: Skvělá herečka, líbí se mi její smysl pro černý humor. Nicméně vyloženě nepatří mezi mé herecké favoritky.

K-Kurva roku 2003
Louďa: Jó, tak tuhle anketu mám radši než Miss roku, neboť kandidátky chodí při promenádě dole bez a hlavně, co provádí ve „volné disciplíně“, to se musí vidět!!!
Vlakin: Tak to vím naprosto přesně. Je to ředitel nejmenovaného podniku, ve kterém jsem zaměstnán. Většinou nikomu nic zlého nepřeju, ale tomuhle všivákovi přeju tu nejhorší smrt v bolestech!!!

L-Laibach (pro Louďu )
Louďa: No tuto kapelu nesleduji, i když mi je „z dálky“ sympatická, neb se prosadila i když není zrovna ze Západní Evropy.
L-Louďa (pro Vlakina)
Vlakin:Ha, ha! He, he! Ho, ho!

metallicaM-Metallica a St. Anger
Louďa: No když to vezmu „globálně“, tak mne potěšili, že už to není taková Countryllica, no ale i tak pro mne umřeli po „černém albu“. Nesleduji je o nic víc než třeba Leoše Mareše.
Vlakin:První poslech – tragédie, CD letělo do kouta. Druhý poslech – furt hrůza, ale poslechl jsem si to až do konce. Dnes s odstupem času to už nevidím tak černě. Bohužel mi trochu uniká, co tím chtěli pánové říci. Pokud schválně zkurvili zvuk, aby se přiblížili svým kořenům, tak to byl dost chabý pokus. Jinak hudebně se mi to nezdá až taková hrůza, lepší než „perly“ jako „Load“. Jinak pro mě ale METALLICA skončila černým albem.

N-Novoroční projev prezidenta republiky
Louďa: Neviděl jsem, byl jsem na cestě z chaty a vstřebával ruma a slivovici. Jinak co jsem slyšel a viděl, tak klasický projev „tatíčka Klause“, který se chce všem zavděčit a těší ho, že ho olizujeme na známkách. Typický narcis, který snad každé ráno musí líbat zrcadlo. Dřív jsem mu fandil, dnes mi přijde k smíchu.
Vlakin: Podobné záležitosti jdou mimo mě a ani letos jsem to nesledoval, takže nemohu sloužit.

O-Orosená sklenka pivečka
Louďa:
Jó,tak to mohu. Ani nemusí být orosená, ani to nemusí být sklenka a když tak nad tím přemýšlím, tak ani to pivo..:)
Vlakin:DRINK BEER BE FREE !!!!

pathologystenchP-Pathology Stench
Louďa: Pěkní výpitci, spali u mne po jednom koncertu a nešli spát, dokud nedopili všechny mé zásoby. Jo a Baro je pěkný blázen, jeho holou prdel jsem viděl snad víckrát než tu svoji. No, každý má své vlastní pódiové show…
Vlakin: Borovička team Banská Bystrica aneb alko bratři ve zbrani. Jedna z nejlepších slovenských kapel!!!

Q-Queen aneb královna tvých snů?
Louďa: No pokud jde o královnu mých snů, tak tu už mám doma a říkám jí Vendulka. Pokud jde o kapelu Queen, tak no problem, zrovna nedávno jsem se díval na jejich legendární vystoupení v Budapešti, pěkný zážitek.
Vlakin: Freddy je mrtev, ale QUEEN žijí dál. A královna mých snů patří čistě jen do těch snů.

R-Rockshock
Louďa: No, trochu mi formátem připomíná Sedmičku pionýrů, nebo jak se ten časák jmenoval. Jinak je to na můj vkus poněkud „mainstreem“ časopis, když už musím utrácet peníze za něco, abych byl „in“, tak sáhnu po Sparku a cca hodinu si v něm čtu. Víc na čtení toho většinou v nové podobě Sparku nenacházím.
Vlakin: Celkem dobrá náhrada za BIG BENG!, který se mi ale líbil přeci jen o něco víc. Věřím, že se bude ještě zlepšovat.

S-Silvestr 2003
Louďa: Pěkný, klidný, zasněžený…strávili jsme ho na chatě v Pičově (letní název turistické osady Suchý blízko Boskovic), jen ve 4 lidech, popíjeli jsme čaj nejprve s Rumem, pak když došel tak se slivovicí a když došla i tak, přišlo i na Tullamore Dew whisky.
Vlakin: Nebyl to takový masakr jako poslední léta. Strávil jsem ho s přáteli ve vesničce poblíž Strakonic a dokonce mi ani nebylo druhý den zle. Ne jako minulý rok, kdy jsme ještě kromě Silvestra slavili narození Eddieho dcery…

terminator-iii-rise-of-the-machinesT-Terminátor III
Louďa: No viděl jsem, myslím, že Arny už má největší dobu herecké slávy za sebou. Terminátor II byla do jisté míry revoluce v tomto směru filmů, trojka byla už je takový čajíček, kde za zmínku stojí snad jen to, že si Arny dělal vtípky sám ze sebe. Že by se snad chtěl zbavit nálepky, že je už jen jedna hollywoodská hvězda, která měla ve filmech míň dialogů než on? (PS: kdybyste nevěděli, kteráže to hvězda měla míň dialogů ve filmu než Arny, tak vězte, že je to pes Lassie ve filmu Lassie se vrací…
Vlakin:Spousta lidí na to nadává, ale podle mě celkem pohoda. Nevím, co kdo od toho očekával. Nominaci na Oskary?

U-Umývání rukou před jídlem
Louďa: Snažím se, i když přirozená dávka špíny není smrtelná a alespoň si organismus zvyká. Problém spíše je, že mám poněkud rozhašené stravovací návyky, takže to, jestli mám umyté ruce je až na druhém místě, hlavní je najít vůbec čas, abych si zašel na oběd či na večeři, přes týden v práci mám prostě fofr.
Vlakin: Snažím se to dodržovat už od svých dětských let, občas to ale neklapne. Na turné jsme to moc nepraktikovali, hlavně v první části.

vlakin11V-Vlakin (pro Louďu )
Louďa: Myslíš slavný Trainin? Myslíš toho chlapíka, co chodí pořád skrčený, aby nesrážel helikoptéry? Jo, jo, toho znám. Dobrej týpek, má v „branži“ přehled a je to správný UG maniak. A INGROWING jede, grrrrrr. Není co dodat.

V-Veřejné finance a jejich reforma (pro Vlakina )
Vlakin: No comment…

W-Wish aneb přání do nového roku
Louďa: Přání si nedávám, takže snad jen to obligátní, abychom byli všichni zdraví a aby se urodilo na vietnamských rýžových polích.
Vlakin: Mám na tento rok několik přání a byl bych moc rád, kdyby se aspoň polovina splnila. Některá jsou osobního charakteru, ta si nechám pro sebe. Ale hodně bych si přál, aby nám s INGROWING letos vyšlo to turné po západním pobřeží USA.

X-Xicht roku 2003
Louďa: Na xichty moc nejsem, ale vždy mne pobaví pohled na Jacksona, který jak tvrdí, má jen jednu plastickou operaci.
Vlakin: Mám dva favority: Herdron z PAŘÁTu a náš kytarista Pouzar. Furt se nemůžu rozhodnout, kdo z nich je vítěz.

Y-Yamaha čili jízda na motorce
Louďa: No do motorek nedělám, já jsem spíše na domácí práce, žehlení, praní, vaření…znáš to.
Vlakin: Na to by měl odpovědět spíš Eddie, to je takový sváteční motorkář. Mě se mašiny líbí, ale abych vyznával ten životní styl, na to nemám ani čas ani chuť.

Z-Zimní radovánky
Louďa: Rád bych, ale není moc času a když už je, tak mne skolí chřipka a nebo podobné svinstvo. Ale snad to ještě doženu, však ještě není zimě konec.
Vlakin: V hospodě nemrzne ani nesněží.

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *