LIVEEVIL-Arctangel (CD-2007, Crystal Production)

Když Petr Staněk působil v kapele SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, mluvilo se o něm jako o velmi nadaném hudebníkovi, který dokáže vymyslet neskutečné skladby, plné nezaměnitelných riffů a melodií. O jeho odchodu (nebo spíše vyhazovu) a především jeho průběhu byly popsány stovky papírů. Osobně se domnívám, že ani jednomu hudebnímu médiu nepříslušelo hodnotit vzájemné rozpory mezi jednotlivými členy, přece jen žijeme v Česku, kde „neobyčejné historky“ a pomluvy kvetou jako tulipány v Amsterodamu. Každopádně se smyčkou dostáváme ke kapele LIVEEVIL s jejíž tváří se už měli fanoušci možnost seznámit především díky velmi podařeným koncertům s kapelami jako EUTHANASIA a DISSOLVING OF PRODIGY.

Už tehdy bylo znát, že v LIEVEEVIL dřímá nějaký potenciál, ovšem pravou a jasnou tvář ukázali nadějní hudebníci až na debutové albu „Arctangel“. Osobně jsem byl na desku velmi zvědav, jelikož předchozí promo demo obsahovalo vskutku velmi hodnotný předkrm. Paradoxně můj prvotní poslech „Arctangel“ se odehrál v jedné automobilové zácpě, a protože jsem chtěl malinko vyprudit vedle stojící blondýnky, stáhnul jsem okýnko a knoflíkem volume otočil na pravou stranu. Z auta se rázem linuly malebné elektronické zvuky, které za podpory kytar rozpoutaly hotovou explozi. Blondýnky nejprve nechápavě okouněly, ale nakonec zvednutým prstem prozradily, co si o mé soukromé diskotéce myslí. Ano, hudba LIVEEVIL je vskutku velmi chytlavá, a nebojím se vůbec napsat, že je plná hitů.Deska zkrátka „hraje“ a pokud opravdu sháníte nějakou hudbu do auta, rozhodně sáhněte po „Arctangel“. Kapela se stále pohybuje na vlnách dnes moderního electro metalu, ovšem této škatulky se nedrží vůbec striktně. Posluchači zde naleznou také jakési gothické záchvěvy, dosti často podložené hlubokými vokály, jejichž aroma na mě působí sice chladně, ale zároveň tajuplně. Petr Staněk však nerezignoval na hrubší styl zpěvu, pozorní posluchači určitě rozpoznají „sajlentovský“ growling.

Mezi nejlepší kousky alba patří jednoznačně klipovka „Sky and Nails“ a uhrančivá exploze v podobě „Extasy“. Výborným nápadem bylo též zařazení bonusových skladeb „Selfcuring“ a „Lucid“, jejichž libé tony dokáží roztančit kdejaký rockový klub. Zkrátka LIVEEVIL se za svůj debutový počin rozhodně nemusí stydět! Pokud jim vydrží chuť a hudební potence, můžeme se dočkat další kapely, která by mohla urvat nějaké ty body v zahraničí. Držím palce, aby se to povedlo!

ALL

http://www.liveevil.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *