LIONHEART – Welcome To The West Coast II. (CD-2017, Beatdown Hardwear)

„Když to umíš, není co řešit. A co teprve pak, když to miluješ!“ Pamatujete? BIOHAZARD, MADBBALL, SICK OF IT ALL, DOWNSET… Pravá harcoreová invaze, jež přinesla do metalu fascinující nával nové energie. Vrchol. Jenže čas všechno další otupil, zkrátka a dobře, jednou všechno zevšední a stane se nudným – alespoň tedy pro posluchače, který má už něco odžito a naposloucháno.

LIONHEART rovněž pocházejí z USA, lépe řečeno přímo z Kalifornie a s veškerou hrdostí prezentují to, co zaseli jejich velké vzory. Nahrávka je tak striktně určena pro zapřísáhle milovníky ortodoxního HC, což samozřejmě danou cílovou skupinu potěší a nemusím vůbec zmiňovat, jak tvorba LIONHEART chutná na koncertě. Schválně se podívejte na video skladby „Trial by Fire“ a hned Vám bude všechno jasné. „Welcome To The West Coast II.“ je v rámci žánru naprosto profesionální album. Nežene se za žádnými experimenty a v duchu největší klasiky si klestí cestu k cíli. Zároveň pak navazuje na první díl EP z roku 2004, kdy se na trhu objevil titul „Welcome To The West Coast“.

Lionheard

Pro české příznivce je mnohem zajímavějším zjištěním, že se v sestavě kapely nachází jistý Evan Krejci, kytarista s českými kořeny. I on vydatně dopomohl k této čistě „americké nahrávce“, která absolutně ničím nepřekvapí, ovšem zaujaté ovečky bezpochyby dovede stage divingového Edenu. Závěrem bych chtěl ještě upozornit na závěrečnou skladbu „LHHC ’17“, která je opravdu výjimečná a neuvěřitelně hitová. Až tak, že ji už hezkých pár týdnů nemohu dostat z hlavy. Pětadvacet minut a je po všem…

Skladby: Cali Stomp, Still Bitter Still Cold, Shelter, Cursed, Trial By Fire, Vultures, Unhinged, Thirty Years, Treading Water, LHHC ’17 (feat. JJ Peters from Deez Nuts)

Sestava: Rob Watson – zpěv; Evan Krejci – kytara; Nick Warner – kytara; Richard Mathews – baskytara; Jay Scott – bicí

ALL

https://bdhw.bandcamp.com/album/welcome-to-the-west-coast-ii

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *