LATITUDE 77- In Between The Lines (CD-2011)

LACUNA COIL, EVENSCENE, BIOHAZARD…to jsou všechno formace, jež se promítají do hudby kapely LATITUDE 77, která v těchto dnech debutuje s albem „In Between The Lines“. Z výše uvedeného výčtu inspiračních zdrojů je tedy zřejmé, pro kterého posluchače je tato nahrávka určena. Spleť energické hudby s melancholickými intermezzy rozhodně uspokojí vyznavače tohoto „komerčněji“ laděného žánru, zvláště pak proto, že LATTITUDE 77 předkládají svou hudební porcičku naprosto profesionálně (alespoň se o to snaží) – v podstatě obdobným způsobem jako je tomu u kapely FREE FALL, jejichž hudba mi však přijde přece jen o něco nápaditější.

Ovšem ani LATITUDE 77 se za své představení stydět nemusí. Ze skladeb je cítit promyšlenost s cílem vygradovat každý nápad, který si o to alespoň trošičku říká, nehledě na fakt, že pánský kolektiv zaštiťuje schopná vokalistka Agens, pracujíc se svým hlasem v pravdě sebevědomě, nebojí se ani ostřejšího frázování či dokonce rapu (viz. např. skladba „Tell Why“). Kromě dámské vokální expanze se však v jednotlivých skladbách vyskytují také mohutné mužské sbory, zařazené především do refrénů, anebo momentů, jenž mají samotnou skladbu ještě víc nakopnout (pokud máte v malíku první dvě alba od amerických BIOHAZARD, určitě si dokáže onu silnou vokální složku představit).

Ale co tu máme ještě dále…Obohacením celé kolekce je využívání pestrého samplingu, jež dostal skutečně hodně prostoru, přičemž nejmarkantnější strojová smršť přichází ve „World Games“. Při vší ústě, tohle všechno by přišlo v niveč, kdyby zvuková stránka nahrávky byla zazděná, což se ovšem naštěstí nestalo. Na svá bedra si ji vzal David „Dejf“ Bursík z kapely FOURTH FACE a jak se ukázalo, LATTITUDE 77 si v tomto případě vybrali skutečně dobře. Dalším spolupracovníkem pak byl Matěj Lipský (NEGATIVE FACE, BRATRSTVO LUNY), jehož hlasovou vsuvku naleznete i na tomto počinu.

„Co mě tak napadlo mimo tuhle recenzi? Hácečkáři mohou skákat a pařit a po očku sledovat emo mládež, kterak si někde v rohu rock klubu podřezává žíly. Tohle je obrazový rozptyl hudebního zaměření LATITUDE 77“.

Aby byl však celkový obrázek zcela kompletní, zmínit se musím také o luxusním digipackovém balení, které je graficky velice zdařilé a v podstatě tak podtrhuje maximální snahu o zprostředkování něčeho velkého, něčeho, co má rozhodně smysl. Abych byl ovšem upřímný, trošičku mě mrzí, že těch inspiračních zdrojů je v hudbě LATITUDE 77 cítit až moc. Snahu o větší osobitost bych rozhodně uvítal, ovšem stále je třeba brát na zřetel, že „In Between The Lines“ je de facto první velkou hudební sbírkou, kterou nám kapela předkládá a už z toho důvodu se dá očekávat vývoj pozitivním směrem.

ALL

http://www.latitude77.com/

http://bandzone.cz/latitude77

2 thoughts on “LATITUDE 77- In Between The Lines (CD-2011)”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *