KOHOUTEK

kohlogo1Čas běží jako umanutý. Tak před šesti lety jsem dělal rozhovor s Davidem Janatou, mým výborným kamarádem, s kterým jsem už toho prožil opravdu hodně. Tehdy se však všechny mé otázky točily kolem DARK FUTURE, ovšem současnost je přece jen malinko odlišná. David je součástí nového cirkusu! KOHOUTEK band je na světě a pokud se chcete dozvědět více, čtěte! David prozradil všechny potřebné důvody, které se vznikem KOHOUTKU bezprostředně souvisí…

Čau Davide! Jak se máš v zasněženém kladenském podhoubí? A jak se ti vůbec líbila naše tradiční pondělní pitka? 🙂
Ahoj ALLeši, děkuji za optání, mám se v pohodě. Ze strany alkoholu musím uznat, že vše proběhlo tradičně. Tradičně mně bylo špatně, tradičně mně bolela hlava a tradičně jsem ráno nedokázal vstát do práce..

Hehe, vzpomeneš si vůbec na tu dobu, kdy jsem s tebou dělal rozhovor pro R.U.M. zine? Dokonce si ho můžeš ještě nalistovat na našich stránkách!
Samozřejmě, pokud si dobře pamatuji, celé se to pro změnu strhlo zase k chlastačce… Rozhovor jsem od té doby nečetl, ale počítám, že jsem tam nakecal spoustu hovadin. Je to už vážně dlouhá doba.

Předmětem tohoto rozhovoru je tvá nová kapela KOHOUTEK! Můžeš v krátkosti tuhle partu zvrhlounů představit? Z jakého podnětu vlastně KOHOUTEK vznikl? Kam bys ho stylově zařadil, aby měli čtenáři představu?
Jasně. S bubeníkem Honzou, s kterým hrajeme i v DARK FUTURE jsme již delší čas uvažovali o založení nějakého projektu, který by nám umožnil zahrát si jiný druh hudby, než ten v „domovské“ kapele. Postupem doby naše teoretizování začínalo nabírat konkrétnější rysy, což vyvrcholilo přistěhováním nás obou do Kladna. Pak už šlo všechno velmi rychle. Šli jsme si zahrát na zkoušku, jak to bude vypadat, přehodnotili jsme stávající název KANOE na první blbost co nás napadla – KOHOUTEK a kapela byla na světě. Záliba v rychlejším podání hudby nám byla společná a tak bylo celkem jasné i stylové zaměření. Velice rychle se nám podařilo zlákat i dalšího člena DARK FUTURE, Mášu, pod podmínkou, že nebude muset zpívat. Po mírných peripetiích se nám podařilo nalézt vhodného zpěváka – Adama. Co se týká stylového zaměření, jsme pro představu snad někde na pomezí HC-crust-grind, kterou sami označujeme jako fastbeat

kohdavidMáte vůbec s tímhle projektem nějaké větší ambice? Jako třeba deska, turné, prachy, masturbující fanynky před podiem… 🙂 ?
Hlavní ambicí je se velice dobře bavit a musím uznat, že masturbující fanynky s tím nejsou v rozporu. Je pravda že natáčení těch našich písniček plánujeme. Jinak chceme co možná nejvíce hrát, což se ostatně celkem daří. Profit z téhle činnosti snad ani očekávat nejde.

Vím o tobě, že si začal poslouchat o něco jemnější hudbu, ale tvůj „instrumentální život“ šel úplně jiným směrem. Kde hledat hlavní příčiny?
Je pravda, že dnes poslouchám opravdu různou hudbu, což ale platí i mém aktivním hraní. Je mi celkem jedno, jestli si zahraju s orchestrem jazzrock a pak půjdu někam mastit punk. Hlavní na tom je ta zábava.

kohhonzaKOHOUTEK často koncertuje. Jak na vaši produkci reagovali lidé?
Musím říct, že reakce lidí mě opravdu baví. Při našem hraní na festivalu u Mostu se rozhodli nějací návštěvníci točit loučema. Vzhledem k rychlosti naší produkce s tím však měli opravdu velké potíže. Při našem posledním koncertu se ke mně donesli velice různorodé reakce publika na naši produkci „to je přesný“, „ to je maso“, „to je píčovina“ – a nezbývá mi, než se všemi třemi souhlasit :).

Říkal jsi mi, že hraní v KOHOUTKU tě neskutečně baví a že si to oproti DARK FUTURE užíváš. Není to právě tím, že ten death metal, který jste hráli měl jakési striktní zákony, které nedovolovaly „to celé“ posunout dál, aby tě to třeba bavilo?
Na tom je poměrně dost pravdy. Jediné pravidlo při tvorbě materiálu, které teď máme je, že nejsou pravidla. Každý může vymyslet sebevětší hovadinu, ale když se hodí do celkového kontextu, může to být super. I na poli death metalu se dá rozhodně různě kombinovat, ale není to tak jednoduché, jako tady s tím cirkusem.

DARK FUTURE teď dle mého soudu leží u ledu. Co bude dál?
Není to tak úplně pravda. Utlumila se sice dočasně činnost, nejezdíme koncerty, ale pravidelně zkoušíme a připravujeme nové písničky. Časem snad nějaké nové písničky uděláme a vylezem s tím našim metálkem mezi lidi.

kohadamKOHOUTEK vás baví, ale nemáš pocit, že i s tímhle seskupením se můžete brzy dostat do slepé uličky? Vždyť přece můžeš kolem sebe pozorovat, kolik grind coreových formací dnes vyloženě vaří z vody…
Samozřejmě vždy je tu ta možnost. Nemám však pocit, že by to u nás k tomu vedlo už jen proto, že se nejedná o klasický grind. Třeba se časem rozhodneme vrhnout na nějakou zběsilou kombinaci dechovky a otevřou se před námi úplně nové dimenze. Na poli grindu, ostatně jako v každém jiném hudebním směru u nás působí spousta hovadin i kapel, které svoji hudbou přinášejí něco originálního.

Co dneska David Janata nejčastěji poslouchá doma (jestli tedy něco poslouchá) ?
Hudbu poslouchám stále poměrně dost. Z novějších věcí jedu docela často DILLINGER ESCAPE PLANE a SYSTEM OF A DOWN, THEMA 11. V autě často jedou pohodové cestovní záležitosti jako TOTÁLNÍ NASAZENÍ, VISACÍ ZÁMEK, FOO FIGHTERS, od té doby co se ale posralo rádio však poslouchám akorát kecy své „ženy“. No a v práci si dáváme absolutní mix jako třeba HERMAFRODIT, Ženy, WALTARI, SPS, HERMAPHRODIT a spousty dalších.

Co říkáš tomu, že se Marek Švajda, spoluzakladatel R.U.Mu oženil? Kdy do toho praštíš ty?
No je to docela síla, ale časem to počítám dorazí na většinu z nás. Ostatně naše kapela již také disponuje jedním ženáčem. Já se v dohledné době na takovouhle akci většího rozsahu nechystám. Počítám, že ty uchvátíš nějakou školačku o něco dříve…

kohmasaHehe, to jsem teda zvědavej :). Právě sedím u TV a zjišťuji, že ministr Jandák je, dle průzkumů, nejpopulárnějším politikem. Je to možné?
Musím říct, že mě tahle informace nějak moc nepřekvapuje. Když se na to podíváš z druhé strany, tak je v tom i kus naděje pro KOHOUTEK. V téhle zemi totiž může být populární kdejakej kretén, či píčovina.

Skvělé! Díky za odpovědi. Na závěr se můžeš na něco zeptat mě! Rád Ti odpovím, když jsem se sám tolik vyptával! Měj se skvěle a brzy na viděnou! Samozřejmě můžeš ještě něco dodat na závěr! Zdraví ALLeš!
Normálně bych se zeptal, kdy zase přijedeš do Kladna, ale strach z prochlastané noci a problitého rána mi v tom nějak brání. Díky za zajímavé otázky a těším se v Ponorce.

http://www.kohoutek.wz.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *