Jak to vidí… Frčoun (CUTTERRED FLESH) a Tomáš (NAHUM)

Pokud ještě nemáte plné zuby novoroční ankety, pososejte si nad odpověďmi Frčouna z CUTTERRED FLESH a Tomáše ze skupiny NAHUM!

Frčoun (CUTTERED FLESH)
Na co se nejvíce těšíte/netěšíte v novém roce?
V novém roce se těším asi nejvíc na to až doděláme s CUTTERRED FLESH nový materiál, na kterém právě makáme a zvěčníme ho ve studiu.

Očekáváte v dohledné době nějaký zásadní hudební comeback?
Já osobně žádný hudební comeback neočekávám. Myslím, že už se vrátilo snad všechno, co se vrátit mohlo. Samozřejmě něco s úspěchem a něco méně slavně.

Proč by měl/neměl být prezidentem republiky Vladimír Franz?
Osobně si myslím, že Vladimír Franz je určitě velmi vzdělaný a chytrý člověk, jen ho se svým zevnějškem tato společnost nebude moci přijmout.

Jaký je váš názor na amnestii dosluhujícího prezidenta?
Tento čin prezidenta byl vrchol drzosti a další rána, kterou nasrat většinu národa a pomoci několika darebákům.

Uvítali byste „znovuzrození“ Československa?
Myslím, že v dnešní době už znovuzrození Československa po tolika letech po rozdělení nemá cenu. Oba národy mají i tak hodně společného, jelikož jsou obě země v Evropské unii. Mezi námi tak hranice vlastně nejsou.

Proč bych měl/neměl věřit slovům jistého Žita 44?
Nevím, co má Daniel Landa v hlavě, a jak se chce tímto svým počínáním zviditelnit.

Proč mám/nemám svůj profil na sociální síti?
Profil na sociálních sítích nemám, protože je to pro mě ztráta času a soukromí. Jinak kdo chce mít svůj profil, ať ho má, je to jeho rozhodnutí a jeho věc.

Proč by měla/neměla dostat KSČM prostor ve vládě České republiky?
Komunismu už bylo dost a lidi pomalu začínají zapomínat, jaké to za komunismu bylo. Připomínají si, jak bylo dobře, že byla práce a jaké byly levné ceny, ale to taky není pravda. Měli by si připomenout to špatný, protože na to špatný se rádo zapomíná a v mysli zůstává to lepší.

Jak podle vás dopadne korupční aféra v českém fotbale?
Sorry, ale toto je úplně mimo mě. O fotbal se nezajímám a co se děje uvnitř už vůbec ne.

Doplatíme/nedoplatíme v příštím čase na církevní restituce?
Na církevní restituce určitě tahle země doplatí a asi daleko více než bychom čekali. Církev je od pradávna majetkově nenažraná, takže si nechají vrátit i to na co nebudou mít ani nárok, haha.

 

Tomáš (NAHUM)
Na co se nejvíce těšíte/netěšíte v novém roce?
Rozhodně víc žiju přítomností. Nějaké prudké záchvěvy radostí či strachů z budoucnosti neprožívám. Bude fajn, jak se podaří některé věci, co máme s kapelou naplánovány. To je asi vše, co mě k tomu napadá…

Očekáváte v dohledné době nějaký zásadní hudební comeback?
Ne, to opravdu ne 🙂

Proč by měl/neměl být prezidentem republiky Vladimír Franz?
Musím říct, že žádný z kandidátů mi nevyhovuje stoprocentně. Vladimír Franz je docela v pohodě; je to inteligentní člověk a je netradiční – předně tím, že se nenavrhl sám kvůli kariéře. Ale myslím si, že by v téhle roli trochu „plaval“. Prezidentství chce asi více zkušenosti s politikou… Jenže ty zas mají „dinosauři“. Těžko říct, koho volit, i když se nabídka zdá pestrá.

Jaký je váš názor na amnestii dosluhujícího prezidenta?
Dost průser. A nemyslím si, že je tak hloupý, aby dopředu nevěděl, co to bude obnášet. Fakt se chce věřit, že je v tom víc, než jen ukázka egomaniakálního diletantismu.

Uvítali byste „znovuzrození“ Československa?
Nedá se říct, že bych to uvítal. Problém bych s tím asi neměl, ale oba národy si zaslouží vlastní, již započatou historii. Dovedu si ještě představit určité užší propojení, kdyby k tomu byly v nějaké extrémní situaci pádné ekonomické, nebo bezpečnostní důvody. Jinak bych v tom smysl neviděl.

Proč bych měl/neměl věřit slovům jistého Žita 44?
Tohle jde úplně mimo měe. Ať si každý věří komu chce, třeba Žitovi.

Proč mám/nemám svůj profil na sociální síti?
Facebook nemám, dvakrát jsem se o něj pokoušel a fakt jsme se neskamarádili. Pro kapelu je to asi nutnost, pro mě jako osobu je to opruz. Přenechávám to ostatním v kapele.

Proč by měla/neměla dostat KSČM prostor ve vládě České republiky?
Pustit k moci organizaci a ideologii, která má na svědomí miliony mrtvých? Postavit mimo zákon!
Ale našel by se i důvod proč dát prostor. Aby lidi pochopili (nebo si vzpomněli), že je to taky verbež. Připomněli by si, že i komunisti umí krást a podplácet a vládnout ne. Jenom kecat a dělat nástěnky. Vlastně jsou to oni, kdo společnost infikovali rozkrádacími tendencemi: „Když všechno všem dáme… …rozkradem republiku dohromady!“ Ale národ, který se nepoučí ze svých dějin, je odsouzen k tomu, aby si je zopakoval. Je diskutabilní, jestli by se tenhle systém vrátil v plné síle, myslím však, že pokud se něco zásadního nestane, časem opravdu dojde ke krutému zopakování dějin.

Jak podle vás dopadne korupční aféra v českém fotbale?
Podle mě v „aktovce“ nebylo nic a byla to jen zastrašovací akce. Pokud přece jenom aféra povede ke konkrétním obviněním, nic se v českém fotbale nezmění, jen se přeskupí síly a ostatní budou uplácet dál. Případní usvědčení se za pár let zase vrátí. Vždyť to už známe. Systém jako takový zůstane korupcí prožraný; těm, kteří o tom rozhodují, to vyhovuje. Je to k poblití.

Doplatíme/nedoplatíme v příštím čase na církevní restituce?
Myslím, že na to doplatíme. Možná ne hned, ale myslet si, že to nepocítíme, by byla naivita. Tak zásadní rozhodnutí se neobejde bez následků a my můžeme jen doufat, že budou co nejmenší. Co může občan tohoto státu dělat víc, než jen doufat, když ti nahoře rozhodují?

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *