INFEST – Onward To Destroy (CD – 2009, Zero Budget Productions)

infestINFEST je skutečně provařené pojmenování pro metalovou kapelu. Tihle hoši pocházejí ze Srbska a nějaký ten pátek drhnou ryzí trash metal s prvky death metalu. Když jsem tuhle nahrávku poslouchal poprvé, měl jsem pocit, že jsem se ocitl o nějaký ten rok v minulosti jako pověstný Marty McFly z filmové trilogie Návrat do budoucnosti. A abych byl upřímný, stejně jako Marty jsem se snažil honem rychle vrátit zpátky do dnešních dnů. Nemám nic proti uctívání staromilství, ale v podobě INFES T nejde ani tak o uctívání jako spíše neúsupnou zatvrzelost a konzervativní přístup ke skládání hudby. Rozhodně však kapele nechci brát její vkus. Zkrátka a dotbře, tihle Srbové zbožňují pach džínových bund, vůni černých křiváků a nábojnicové pásy. Pokud nedjsou úplní bezvěrci, vzývají Bohy DESTRUSTION, SODOM a jestli znají stará alba DEBUSTROLU, rozhodně je hýčkají ve svých sbírkách. Tak co, ještě máte chuť si dát jednu srbskou masovou nakládačku? Ožijte vy, kdož máte kompletní sbírku německých TANKARD (a podpořte INFEST)!

Od první skladby jsem si však láma hlavu s úplně jinou věcí. Sakra, koho mi připomíná vokalistův hlas? Po několika pokusech jsem rozpoznal buďto majestátní podobnost, a nebo snahu někomu se přiblížit. V tomto bodě bych však sázel spíše na první variantu. Zoran Sokolovič je naturálním ekvivalentem Piotra Wiwczareka z VADER a kromě shodného zabarvená hlasu i obdobně frázuje. Hudba INFEST je však polské legendě vzdálená napříč celým peklem a na nějaký silný příliv fanoušků to podle mě ani náhodou nevypadá.

infestbandŽel ani zástupná forma vlastní prezentace není úplně nejideálnější. Obal desky zdobí příšerný námět, opepřený ještě horším logem, a když k tomu musíte v bookletu luštit každé druhé písmenko, je to celkem slušná otrava. Tedy, abych to upřesnil. Masová děkovačka je poměrně k přečtení, ovšem na názvy skladeb by to chtělo lupu. Slité znaky a ještě červené písmenka na hnědém podkladu. No nevím… Srbským hochům nepřeji nic zlého, ba naopak. Pokud budou mít s jejich old metálkem úspěch, děj se vůle Čertova. Celkově však velká nuda, x-tá verze tisíců dalších verzí. Ach jo, víc s tím neudělám…

ALL

http://www.infestlegions.com/

http://www.myspace.com/infestserbia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *