INFERIS – Obscure Rituals Of Death And Destruction (CD-2013, Old Temple)

Za poměrně krátkou dobu tu mám další kapelu z Chile. INFERIS vznikli kolem roku 1998 a za tu dlouhou dobu vydali hned několik neřadových nahrávek, přičemž tou nejsměrodatnější informací budiž to, že právě recenzované album je teprve druhým v pořadí. Co víc? Nu asi tolik… kapela podává na dané poměry vcelku standartní výkon, ovšem na víc jak na průměr to prozatím nestačí.

Za pochvalu snad stojí pouze přímá deathmetalová intenzita, jež je napojena na silnou dávku okultismu, nicméně i tato témata jsou už dávno provařená a těžko dostanou někoho vysloveně do kolen. Nicméně i podobná hudba má dnes stále dost posluchačů a jsem si skoro jist, že i tento podzemní artikl si oblíbence najde, ostatně investice Old Temple je určitě podnícena nějakým pádným důvodem. Pro INFERIS je rozhodně OK, že se mohou tímto způsobem zviditelnit v Evropě, a jak jsem už uvedl, určitě se může stát, že si tímto způsobem omotají kolem prstu nejednoho fanouška navíc. Samozřejmě, obdobné kapely mají mnohem silnější pozici ve své domovině, stávají se kultovními už jen tím, že vydrží několik let pohromadě. V Evropě je ovšem konkurence mnohem větší, posluchači jsou zmlsanější, čímž i recenzenti nemohou kapelám přidávat body jen z důvodu jakéhosi porozumění.

Co se týče konkrétních skladeb, tak si nejsem úplně jist, jestli má vůbec význam vyzdvihovat sílu nějaké konkrétní, protože hudba INFERIS je postavena povětšinou na ortodoxním metalovém směřování, které si určitě dokážete dost dobře představit. Kromě blackově-rouhavého nátlaku, který je ponejvíc reprezentováno skladbami „Black Blood Rituals“ či „Prayer To Leviathan“, tu máme typicky deathmetalové vyvražďovačky, už z logiky věci inklinujíc víceméně ke kořenům starého thrashe, což je odvětví, jež v současnosti prožívá (kupodivu) renesanci. INFERIS však už i samotným zvukovým vyzněním velebí hlavně old schoolový odkaz a v podstatě ve stejné stylistice je kolorován i booklet CD.

„Obscure Rituals Of Death And Destruction“ je další dílo pro undergroundové sběratele. Skoro se až bojím, že kvůli samotné hudbě si ho příliš posluchačů pořizovat nebude, i když… těžko říci. INFERIS každopádně mají svůj vlastní svět a v tamním undergroundu budou víceméně populární. Na nějakou velkou díru do světa to zatím nevypadá. Pokud nahrávce něco chybí, určitě je to nějaká výraznější hodnota, která by nahrávku povýšila nad ostatní. Uff…skoro jako bych měl pocit, že jsem podobnou nahrávku před nedávnem psal. Tak snad někdy příště…

ALL

https://myspace.com/inferischile

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *